Treść strony SEZON 2020/ 2021

Bezradne Podhale.

Klub Hokejowy Energa dominował na tafli już od pierwszej tercji, w której torunianie dwukrotnie pokonali bramkarza gości. Pierwszy cios zadał w 31 sekundzie spotkania Denis Sergushkin. Na 2:0 podwyższył w 15 minucie Gleb Bondaruk
W kolejnych odsłonach toruńscy hokeiści dokładali jeszcze po jednej bramce.
Po trzecim trafieniu, którego autorem był Pavel Novozhilov (4 minuta drugiej tercji) w bramce Tauron Podhale Nowy Targ nastąpiła zmiana bramkarza. Białorusina Ihara Brikuna zastapił Przemysław Odrobny.
Ostatnia bramka padła w końcówce spotkania, gdy Stalowe Pierniki grały z przewagą jednego zawodnika.
Najskuteczniejszy toruński obrońca - Artyom Smirnov (20 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej - 5 bramek plus 15 asyst) strzelał z linii niebieskiej w kierunku bramki Podhala, a Ville Saloranta strącając krążek, zmylił bramkarza i skierował go do siatki. Gol został zapisany Finowi.
Goście w końcówce tercji próbowali atakować toruńską bramkę, ale akcje te były nieskuteczne i Anton Svensson zachował czyste konto.

Kontuzji w starciu przy bandzie, w pierwszej tercji doznał Mikhail Shabanov. Został odwieziony do szpitala, gdzie przeszedł badania lekarskie. Nie stwierdzono złamań. Opuścił już lecznicę, lecz jego stan zdrowia nie jest zadawalający i przejdzie kolejne testy medyczne w Jopa Clinic, która współpracuje z toruńskim klubem.

Denis Serguskin został wybrany przez StowarzyszenieaToruńskich Kibiców Hokeja najbardziej wartościowym graczem w tym meczu.

3:0 Novozhilov Pavel (Feofanov Yegor, Orlov Yegor) - 24:00
4:0 Saloranta Ville (Smirnov Artyom, Elomaa Elias) - 51:42 (P)

Kary:
KH Energa Toruń - 26 min. (w tym 10 minut Ville Saloranta za niesportowe zachowanie)