Treść strony SEZON 2020/ 2021

Pokazali siłę.

To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu KH Energa Toruń i zasłużona wygrana! Stalowe Pierniki pokazały że mają moc i jako zespół stanowią siłę, którą ciężko będzie pokonać. Pięć goli strzelonych Re-Plast Unii Oświęcim pokazuje, że toruński zespół w fazie play-off będzie groźnym przeciwnikiem.
Goście, na początku pierwszej tercji zdołali szybko strzelić dwie bramki, ale to było wszystko, na co mogli sobie pozwolić w tym starciu.
Denis Sergushkin po raz pierwszy tego wieczoru pokonał bramkarza Unii w dwunastej minucie.
Na pierwszą przerwę przyjezdni schodzili prowadząc 2:1.
Druga i trzecia odsłona to już strzelecki popis Stalowych Pierników. Do wyrównania, gdy Energa gra w osłabieniu doprowadza autor pierwszej bramki - Denis Sergushkin. I po dwóch tercjach jest remis 2:2.
Później toruńscy obrońcy wpisują się na listę strzelców. Najpierw, w czterdziestej drugiej minucie, gdy gramy z przewagą jednego zawodnika Artyom Smirnov strzela swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Następnie Yegor Orlov zdobywa swoją pierwszą bramkę w toruńskich barwach.
Gdy na trzy minuty przed końcem trener gości - Kevin Constantine zdejmuje bramkarza z lodu i wprowadza szóstego zawodnika Elias Elomaa zdobywa piątego gola strzelając do pustej bramki.

Yegor Orlov został wybrany przez StowarzyszenieaToruńskich Kibiców Hokeja najbardziej wartościowym graczem w tym meczu. To był jego piąty mecz w toruńskiej drużynie i ma już na swoim koncie sześć punktów (1 bramka + 5 asyst).