Treść strony SEZON 2020/ 2021

Pierwszy mecz play-off wygrany.

Pierwszy, ćwierćfinałowy mecz już za nami. KH Energa pokonał na Tor-Torze Comarch Cracovię 2:1. W pierwszej odsłonie, pomimo wielu okazji głównie dla gospodarzy - niewykorzystany rzut karny, gra w podwójnej przewadze nikt nie wpisał się na listę strzelców.
Pierwszą bramkę oglądaliśmy dopiero na początku drugiej tercji meczu. I to podopieczni Rudolfa Rohacka zdobywają gola.
Stalowe Pierniki jeszcze przed przerwą doprowadzają do wyrównania. Gola, po podaniu Denisa Sergushkina zdobywa jest Elias Elomaa
Bramka na wagę zwycięstwa pada w samej końcówce trzeciej tercji, w pięćdziesiątej dziewiątej minucie spotkania bramkarza gości pokonuje Mikhail Shabanov
To był bardzo ciężki mecz. Głownie pod względem psychicznym, ale również fizycznym. Obie drużyny wylały mnóstwo potu na taflę.  Jednak to podopieczni Yuri Chukha zachowali odrobinę więcej sił i wygrali. Zasłużenie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał  bramkarz KH Energa Anton Svensson - obronił trzydzieści strzałów (96%) i to on został wybrany przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja najbardziej wartościowym graczem w tym meczu.

Również trenerzy wskazali zawodników do wyróżnienia statuetką MVP, której fundatorem jest Województwo Śląskie. W drużynie KH Energa został wyróżniony Mikhail Shabanov, natomiast w Comarch Cracovii Eric Nemec.

KH Energa Toruń - 6 min.
Comarch Cracovia - 18 min. (w tym 10 minut Stephan Csamango za niesportowe zachowanie)