Treść strony SEZON 2021/ 2022

Molder z czystym kontem.

Stalowe Pierniki pokonały 2:0 hokeistów z Grodu Grzegorza, a toruński bramkarz po raz pierwszy w tym sezonie zanotował shutout. Mecz prowadzony w dość szybkim tempie w pierwszej odsłonie nie przyniósł jednak bramki dla żadnej z drużyn. Bramkarze -  Patrik Spesny oraz Conrad Molder nie dali się zaskoczyć i zachowali czyste konto.

Wynik, w dwudziestej siódmej minucie meczu otworzył Mikhail Shabanov zdobywając gola po podaniu Lauriego Huhdanpy.
I wynikiem 1:0 dla KH Energa zakończyła się druga tercja tego spotkania.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do pięćdziesiątej minuty meczu. Drugi raz tego dnia bramkarza gości pokonał Lauri Huhdanpaa.

"Okiem kibica"
Trzy mecze, trzy zwycięstwa to zdecydowanie dobry początek sezonu, chociaż daleko by mówić o świetnej grze. Widać, że zdaje sobie z tego sprawę trener, który dokonał roszad w składzie. Do pierwszej nieskutecznej dotąd piątki w miejsce M. Kalinowskiego przesunięty został M. Szabanow. Manewr ten bez wątpienia się powiódł, bo to właśnie ten atak strzelił dziś dwie bramki.
Trochę gorzej wygląda sytuacja w czwartym ataku gdzie rotacja jest znaczna. Zobaczymy kiedy trener znajdzie optymalne rozwiązania.
Dziś mecz w wykonaniu naszej drużyny nie stał na wysokim poziomie, szczególnie w pierwszej tercji przewaga Sanoczan była bezdyskusyjna, gra nie kleiła się ani w ofensywie, ani w defensywie. Gdyby nie Conrad Mölder i słaba skuteczność STS (tylko 1 bramka w 3 spotkaniach) wynik w pierwszej tercji mógł być znacznie gorszy niż 0-0.
Kolejne tercje to gra już bardziej wyrównana, o czym zresztą może świadczyć statystyka strzałów 23-22.
Nie było to porywające widowisko. Gra jest szybka i to stanowi atut naszej drużyny, ale widać też gołym okiem, to czego nie ma u nas od dawana… strzały z niebieskiej, strącenia, przekierownia. W toruńskim zespole widać brak zdecydowanego lidera.
Już kiedyś zastanawiałem się, czy bez takiego można sięgnąć po sukcesy?
Wkrótce przekonamy się na co tak naprawdę stać Stalowe Pierniki, bowiem już w niedzielę bardzo trudny pojedynek z dobrze grającym Zagłębiem Sosnowiec, a kolejnym rywalem będzie JKH!