Treść strony SEZON 2021/ 2022

9 sekund.

Nie było czwartej z rzędu wygranej dla KH Energa. A mogło. Niestety, to gospodarze wykorzystali szansę mając w decydującym momencie o dwóch graczy na lodzie więcej. Potrzebowali zaledwie dziewięciu sekund, aby pokonać Mateusza Studzińskiego i zapisać na swoim koncie wygraną.

Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebna była dogrywka. Po trzech tercjach na tablicy widniał remis 4:4. Dwa gole na swoim koncie zapisał w tym meczu kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski. Po jednym trafieniu dołożyli: Nikolai Syty i Miro Lehtimaki. Do pięćdziesiątej minuty to torunianie mieli o jednego gola więcej. Później szczęście było po stronie gospodarzy. Najpierw do wyrównania doprowadza Tomasz Kozłowski. A później...
Podwójna kara - w 59 minucie dla Rozkhova oraz tuż po rozpoczęciu dogrywki dla Shkodenki (60:34 min.) ułatwiła hokeistom Zagłębia sprawę. Pięciu na trzech, 60:43 min. - Kozłowski do Nikiforova i po meczu.

3:1 Dominik Nahunko (Tomasz Kozłowski) - 25:55
3:2 Kamil Kalinowski (Robiert Korchokha) - 39:28 (P)
3:3 Nikolai Syty (Adrian Jaworski) - 43:07 (PP)

"Okiem kibica" -  Kocham Sosnowiec...
Za hokejowe emocje jakie zwykle dostarczają mecze Stalowych Pierników w tym mieście. Dzisiejszy mecz był szybki, choć nie stał na wysokim poziomie, bo obrona obydwu drużyn monolitem nie jest. Pod nieobecność Kozłowa zagraliśmy zasadniczo na trzy pary obrońców. Obecność młodzieżowej czwartej pary miała raczej charakter statystyczny.
Widać, że w przypadku kontuzji możemy mieć kłopoty i przydałby się jeszcze jeden obrońca, bo tempo gry w meczach PHL jest naprawdę niezłe.
W tym meczu wykorzystaliśmy trzy z trzech przewag! To świetne osiągnięcie. Cały mecz był sinusoidą i dobre momenty przeplataliśmy słabszymi. Zawodzi trzeci atak, a jego najsłabszym ogniwem jest Limma.
Więcej także oczekiwałem po Robercie Arraku, ale jego dynamiczne wejścia do tercji nie przynoszą wymiernych skutków. Zagłębie wykorzystało dziś nasze słabości, ale wierzę że da się je wyeliminować.
Nasza drużyna się cały czas buduje. Dość ciekawą sytuacje mamy w bramce, której naprzemian strzegą obaj bramkarze. Zobaczymy, czy trener będzie poszukiwał nowych rozwiązań, czy szlifował te, które już wypracował.