Treść strony SEZON 2021/ 2022

Wygrała lepsza drużyna.

KH Energa pokonuje na Tor-Torze Tauron Podhale Nowy Targ i z 19 punktami melduje się na drugim miejscu w tabeli PHL.
Ciekawa, dynamiczna gra w pierwszej odsłonie spotkania i trzy zdobyte bramki w przeciągu pięciu minut - podobnie jak w spotkaniu z Unią były wystarczającą zaliczką na dwie kolejne odsłony.
Wynik meczu otworzył toruński obrońca - Alexander Rodionov w drugiej części pierwszej tercji. Kolejną bramkę strzela Henri Limma, a trzecią dokłada Robert Arrak - obecnie lider klasyfikacji kanadyjskiej w toruńskim zespole.
Co prawda Podhale wygrało drugą tercję 2:0, to jednak nie wystarczyło. Stalowe Pierniki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.
Na początku ostatniej odsłony, w zamieszaniu podbramkowym Yegor Rozhkov strzela czwartą bramkę. Goście co prawda protestują u sędziów i ci analizują na monitorze całą akcję ponownie. Jednak nie zmieniają swojej decyzji. Gol zdobyty prawidłowo.
Trochę nerwowo robi się jeszcze pod koniec trzeciej tercji, gdy na ławkę kar odesłany zostaje Michał Kalinowski. Jednak Stalowe Pierniki dobrze się bronią i nie pozwalają na zmianę wyniku.

3:1 Bartłomiej Wsół (Fabian Kapica, Kacper Kamieniecki) - 22:58
3:2 Artem Pugolovkin (Damian Szurowski) - 33:41 (P)

Okiem Kibica - A mnie się podobało!

To nie jest taka liga, że przyjeżdża teoretycznie słabszy i będziesz go ogrywał, jak tylko masz na to ochotę. Tu każdy może wygrać z każdym.
Na zwycięstwa narzekać nie będę. Nie mamy drużyny doskonałej, ale dziś widziałem taką, która miała ochotę do gry.
47 strzałów, mówi samo za siebie, a że wpadły „tylko cztery bramki”… bywa.
Druga tercja to słabsze momenty i błędy w obronie, może dlatego, że poczuliśmy się za pewnie.
W hokeju nie ma pewnie.
Dziś Niderlandki na 9 minut przed końcem prowadziły z Polkami 2-0.
Orlice potrzebowały 105 sekund by wyjść na 3-2 i awansować do kolejnego etapu eliminacji olimpijskich.
To co mnie jeszcze dzisiaj cieszy, to zdobycie się na odwagę i oddawanie strzałów z dystansu.
To był solidny mecz, w którym z przyjemnością można było zobaczyć indywidualne umiejętności niektórych zawodników.
Choć wiem, że liczy się efektywność, a nie wrażenia artystyczne, to miło było oglądać, jak niektórzy potrafią rozgrywać krążek.
Już w piątek arycytrudny mecz w Sanoku. Zwycięstwo może nas znacznie przybliżyć do finałowego turnieju o Puchar Polski.