Treść strony SEZON 2021/2022

Sokoły znowu górą! Torunianie pokonali Stoczniowca.

W sobotę (16.10) drużyna MKS Sokoły Toruń podejmowała Stoczniowca Gdańsk. Podopieczni Pawła Głaza pokonali gości 5:1. Wszystkie bramki padły dopiero w trzeciej tercji meczu.
Pomimo wielu sytuacji gole nie padały ponieważ obydwaj bramkarze znakomicie wywiązywali się ze swoich obowiązków.
Pierwsze celne zobaczyliśmy dopiero w trzeciej odsłonie. Celne strzały zaliczali młodzi toruńscy hokeiści.
Dwie minuty po rozpoczęciu ostatniej części spotkania torunianie wyszli na prowadzenie. Jakub Wenker otrzymał podanie od Konrada Piskalskiego i pokonał bramkarza Stoczniowca - Konrada Zgrzebnickiego.
Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać. Obrońca, który występuje również w barwach ekstraligowego KH Energa - Eryk Schafer dwa razy w przeciągu pięciu minut wpisał się na listę strzelców. Yakub Kviatkousky zaliczył asysty przy tych dwóch trafieniach.
Podopieczni Marka Kosteckiego cały czas próbowali znaleźć sposób na zdobycie pierwszego gola w tym meczu, lecz ich próby szły na marne.
Łukasz Korzestański - obrońca gospodarzy, zdobył bramkę numer cztery.
Do końcowej syreny zostało niespełna osiem minut, a toruńskie Sokoły nie przestawały zaskakiwać. Jan Walczak umieszcza krążek  w bramce gości.
Gdy już każdy myślał, że Bartosz Grabara - golkiper torunian zaliczy czyste konto, to czterdzieści sekund przed końcem, padła jedyna w tym meczu bramka dla GKS-u Stoczniowc Gdańsk.
Ilya Kruk zapisuje na swoim koncie celne trafienie.
Gospodarze wygrywają już czwarte spotkanie z rzędu w MHL.
Najlepiej w tym spotkaniu, w drużynie Sokołów punktowali Eryk Schafer (zdobywca dwóch bramek), Yakub Kviatkousky (trzy asysty) oraz Konrad Piskalski, który zanotował dwie asysty. Następny mecz Sokoły rozegrają z bardzo wymagającym przeciwnikiem - liderem tabeli KH Polonią Bytom.
MKS Sokoły Toruń - GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:1
(0;0), (0:0), (5:1)

1:0 Jakub Wenker (Konrad Piskalski) - 42:44
2:0 Eryk Schafer (Yakub Kviatkousky) - 45:38
3:0 Eryk Schafer (Yakub Kviatkousky, Igor Bohuszko) 50:01
4:0 Łukasz Korzestański (Yakub Kviatkousky) 52:33
5:0 Jan Walczak (Konrad Piskalski, Marcel Sawicki)
5:1 Ilya Kruk ( Mikhaił Kruk, Stanislay Guchek)