Treść strony SEZON 2021/ 2022

KH Energa zagra o Puchar Polski!

Dzisiaj na lodowisku w Krakowie rozstrzygały się losy udziału Stalowych Pierników w Turnieju Finałowym o Puchar Polski, a uczestnikami tego spotkania były drużyny Comarch Cracovii i JKH GKS Jastrzębie.
Przed tym meczem tylko GKS Katowice (1 miejsce w tabeli PHL) i Re-Plast Unia Oświęcim (2 miejsce) miały zagwarantowany udział w walce o puchar. O pozostałe dwa miejsca walczyły trzy drużyny: KH Energa (28 punktów - 3 miejsce), JKH GKS Jastrzębie (27 punktów - 4 miejsce) i Comarch Cracovia (26 punktów - miejsce 5).
Krakowianie wygrali dzisiejsze starcie z JKH 5:3 i zapewnili sobie, a także Stalowym Piernikom miejsce w Turnieju Finałowym o Puchar Polski, który zostanie rozegrany w grudniu na lodowisku w Bytomiu.

W roku ubiegłym to właśnie z Jastrzębiem KH Energa przegrał półfinałowe starcie 0:3 i odpadł. Puchar zdobyli hokeiści JKH pokonując w finale Re-Plast Unię Oświęcim 3:2.

• autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-11-02