Treść strony SEZON 2021/ 2022

Wygrali trzecią tercję.

Cztery bramki zdobyte w trzeciej części meczu nie wystarczyły, aby wygrać z Comarch Cracovią. Gospodarze, w dwóch poprzednich tercjach aż pięciokrotnie pokonali toruńskiego bramkarza i to oni dopisali sobie trzy punkty za zwycięstwo w tym pojedynku.

W pierwszej odsłonie podopieczni Rudolfa Rohacka dwukrotnie pokonali Mateusza Studzińskiego
W drugiej dołożyli kolejne trzy celne trafienia i na przerwę schodzili prowadząc już 5:0.
Wydawało się, że w ostatniej odsłonie krakowscy hokeiści dołożą kolejne bramki. Tak się jednak nie stało.
Co takiego powiedział w szatni zawodnikom Jussi Tupamaki, że nastąpiło "przebudzenie" w toruńskim zespole i nagle role się odwróciły. Teraz to bramkarz gospodarzy, raz za razem wyciągał krążek z siatki.
Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji bramkę dla Stalowych Pierników zdobył Nikolai Syty. Kolejne dołożyli: Robert Korchokha, Dmitri Kozlov i Henri Limma na trzy sekundy przed końcową syreną.
KH Energa "rzutem na taśmę" zniwelował rozmiary porażki do jednej bramki. Na zdobycie kolejnego gola i doprowadzenie do remisu zabrakło już niestety czasu.

W meczu przeciwko Comarch Cracovii zadebiutował w toruński zespole nowy obrońca - Daniil Kurashov (#25).