Treść strony SEZON 2021/ 2022

Karne w Oświęcimiu.

Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie najlepiej zaprezentował się Dmitri Kozlov - obrońca KH Energa, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę wcześniej (58:19) gola dającego remis, także z rzutu karnego strzelił Lauri Huhdanpaa.

Pierwsza tercja spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.
Do remisu doprowadził kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski na początku drugiej odsłony. Jednak hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zdobyli drugą bramkę i na  przerwę schodzili prowadząc 2:1.
Gdy wydawało się, że gospodarze grający od 58 minuty z przewagą jednego zawodnika dowiozą korzystny wynik do końca, to Patryk Kogut i Alexander Rodionov wyszli z kontrą, ale nie zdołali celnie wykończyć tej akcji. Sędziowie dopatrzyli się przy tej akcji przewinienia oświęcimskiego obrońcy i podyktowali rzut karny
Lauri Huhdanpaa na czterdzieści jeden sekund przed końcową syreną bezbłędnie wykonuje karnego i doprowadza do remisu.
W dogrywce żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Karne najpewniej wykonał Dmitri Kozłov i toruński zespół mógł się cieszyć z czwartego zwycięstwa z rzędu.