Treść strony SEZON 2023/ 2024

Cztery ciosy w drugiej tercji.

Po dobrej, dynamicznej pierwszej tercji uwieńczonej dwoma celnymi trafieniami, które dały prowadzenie Stalowym Piernikom, w kolejnych dwudziestu minutach niestety nie było już tak efektownie. Co prawda torunianie podwyższają prowadzenie na 3:0, jednak
strzelone w krótkim odstępie czasu cztery bramki przez hokeistów z Sosnowca odwróciły losy tego pojedynku. Druga tercja zakończyła się zwycięstwem gości 4:1.

W trzeciej odsłonie, pomimo optycznej przewagi na tafli, licznych ataków i wielu strzałów nie udało się Stalowym Piernikom doprowadzić do wyrównania. Dobrze w sosnowieckiej bramce spisywał się Patrik Spesny, którego z poświęceniem wspierali koledzy z drużyny.
Mecz zakończył się rezultatem 3:4 (2:0, 1:4, 0:0).

W toruńskiej bramce oglądaliśmy dzisiaj przez całe sześćdziesiąt minut Markusa Ekholma Rostena. Jutro, w rewanżu (początek meczu o 12:45) trener zapewne da pograć Mateuszowi Studzińskiemu.

Spotkanie, pomimo tego że sparingowe było momentami dość brutalne. Pierwszej tercji nie dokończył kapitan KH Energa - Kamil Kalinowski, który został brutalnie zaatakowany przez przeciwnika. Kamil został przewieziony do szpitala na badania, które dadzą odpowiedź jak groźnego urazu* doznał i kiedy będzie mógł ponownie wyjść na lód.

Gole dla toruńskiego zespołu zdobyli: Danila Larionovs (x2), Mirko Djumic.

*Klub w komunikacie podał, że Kamil ma złamaną kość jarzmową i jego absencja potrwa około miesiąca.