Treść strony SEZON 2023/ 2024

Zagłębie wygrywa po raz drugi.

Podopieczni Piotra Sarnika wygrywają drugi sparing na Tor-Torze z KH Energa Toruń. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Zagłębia. W dwudziestej ósmej minucie było już 5:0 dla gości.

Torunianie siedmiokrotnie trafiali na ławkę kar. Sosnowiczanie dwukrotnie wykorzystali liczebną przewagę zdobywając gola nr 2 i 4. Goście tylko raz zostali upomniani przez sędziów dwuminutową karą i nie ponieśli z tego tytułu konsekwencji w postaciu utraty bramki.

Stalowe Pierniki zaczęły odrabiać straty od trzydziestej minuty spotkania. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mirko Djumic, drugą bramkę strzelił Adrian Jaworski, a trzecią Szymon Maćkowski.

W bramce, do dwudziestej ósmej minuty był Mateusz Studziński. Po utracie piątego gola zastąpił go Markus Ekholm Rosen.

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)

#51 Mateusz Studziński (do 27:51), #31 Markus Ekholm Rosen,