Treść strony SEZON 2023/ 2024

Osiem goli na Tor-Torze.

Mecz kontrolny KH Energa Toruń z PZU Podhale Nowy Targ dostarczył toruńskim kibicom obecnym na Tor-Torze mnóstwo radości. Drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie, a do tego padło mnóstwo bramek. Stalowe Pierniki siedmiokrotnie pokonały bramkarza gości.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 - chociaż pierwsze dwadzieścia minut (1:0) nie zapowiadało takiej ilości bramek.
Podopieczni Juhy Nurminena rozkręcili się w drugiej tercji i czterokrotnie pokonali nowotarskiego bramkarza.
Goście tylko raz zdołali umieścić krążek w siatce bramki strzeżonej przez Mateusza Studzińskiego, który dzisiaj był zdecydowanie lepiej dysponowany niż w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Kilka razy jego interwencje uchroniły toruński zespół od utraty bramki.

Trener KH Energa miał dzisiaj w składzie dwóch nowych zawodników, których sprawdza pod kątem przydatności do zespołu. Jednym z nich jest już znany z występów w młodzieżowej drużynie MKS Sokoły - Yakub Kviatkouski. Drugi, to serbski napastnik Srdjan Subotic.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpili kontuzjowani bracia Kalinowscy. Michał oglądał mecz na lodowisku, a Kamil odpoczywa w szpitalu po zabiegu.
Z powodu choroby nie wystąpili również: Markus Ekholm Rosen, Calle Behm i Konsta Jaakola.

Bramki dla toruńskiego zespołu zdobyli: Mirko Djumic, Patryk Kogut (x2), Danila Larionovs, Nikolai Syty, Oskar Bajwenko oraz Yakub Kviatkouski.

KH Energa Toruń – PZU Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)