Treść strony SEZON 2023/ 2024

Próbowali do samego końca.

Jeśli nie wykorzystuje się dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, (i tutaj chciałoby się napisać często wykorzystywane przez komentatorów powiedzenie o "zemście") a z takim przeciwnikiem jak GKS Katowice wiele ich nie ma, to ciężko o korzystny końcowy wynik.

Stalowe Pierniki dobrze weszły w ten mecz. Dobre tempo, sporo ładnych akcji, bardzo dobra gra w obronie (w osłabieniach) i prowadzenie po pierwszej tercji. Zdobywcą pierwszej bramki w dziesiątej minucie meczu jest Mirko Djumić.
W drugiej odsłonie była szansa na podwyższenie prowadzenia jednak torunianie nie potrafili wykorzystać okazji.
Do głosu doszli goście i dwukrotnie pokonali Markusa Ekholma Rosena.
Kolejną - trzecią bramkę podopieczni Jacka Płachty dokładają w trzeciej tercji.
KH Energa, grając szóstką zawodników w polu zdobywa kontaktową bramkę na pięć sekund przed końcową syreną, Do protokołu wpisuje się Riku Tiainen
Stalowe Pierniki przegrywają pierwsze spotkanie przed własną publicznością 2:3.
W tabeli Tauron Hokej Ligi nadal jednak znajdują się na pozycji nr dwa, za GKS-em Katowice. W niedzielę kolejny ciężki mecz wyjazdowy na lodowisku w Tychach.