Treść strony SEZON 2023/ 2024

Górą drużyna "R R".*

Mecze z Comarch Cracovią rozgrane w tym sezonie, poza tym pierwszym (walkower na korzyść KH Energa) rozstrzygały się w doliczonym czasie lub rzutach karnych. To starcie również dostarczyło sporo emocji w samej końcówce. Niestety tym razem to krakowianie, na kilka sekund przed końcową syreną wyrównują, a później strzelają gola w dogrywce.

Stalowym Piernikom zabrakło w tym meczu odrobiny szczęścia (sześciu sekund) by dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.
Gdy Michał Kalinowski pokonał bramkarza gospodarzy na trzy minuty przed końcem meczu i wyprowadził toruński zespół na prowadzenie, a chwilę później zawodnik Comarch Cracovii otrzymał dwuminutową karę (57:28) wydawało się, że już nic nie odbierze zwycięstwa Stalowym Piernikom...
A tu karę, za uderzanie kijem w 58:04 dostaje Riku Tiainen i liczba graczy na tafli wyrównuje się.
W 58:43 o trzydziestosekundową przerwę proszą gospodarze i dalsze wydarzenia na tafli potoczyły się według scenariusza napisanego przez trenera Rudolfa Rohacka.
Krakowski bramkarz zjeżdża do boksu (59: 06), a w jego miejsce pojawia się gracz z pola i na sześć sekund przed końcem gospodarze doprowadzają do wyrównania.
Gol numer trzy wpada do siatki KH Energa w trzeciej minucie dogrywki i to Comarch Cracovia cieszy się z wygranej oraz inkasuje dwa punkty. Stalowym Piernikom dopisujemy jeden punkt. W ligowej tabeli obydwa zespoły mają ich na swoim koncie po 25.

Gola numer jeden dla KH Energa zdobył Jakub Prokurat w pierwszej tercji. Jest to jego premierowe trafienie w obecnym sezonie. Wcześniej zapisał na swoim koncie dwie asysty.

Siedem razy w tym meczu podopieczni Juhy Nurminena grali w liczebnej przewadze i nie potrafili tego wykorzystać. Słaba gra w przewagach to element, który szwankuje już od wielu sezonów i żadnemu z poprzednich trenerów nie udało się tego poprawić.