Treść strony SEZON 2023/ 2024

Bramkarze kapitulowali po 4 razy.

KH Energa Toruń był w meczu przeciwko JKH GKS Jastrzębie zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrał to spotkanie. Dreszczyk pojawił się na początku trzeciej tercji i zrobiło się na chwilę nerwowo. Dwie bramki stracone w trzy minuty i z bezpiecznej - trzybramkowej przewagi pozostała jedna. Były to jednak tylko chwilowe kłopoty Stalowych Pierników. Cztery minuty później rozpoczęła się kolejna strzelecka seria w wykonaniu toruńskich hokeistów.

Pierwsza tercja, w której podopieczni Juhy Nurminena zdecydowanie przeważali na lodzie i czterokrotnie pokonali bramkarza dodała wiary, że mogą to spotkanie wygrać i uskrzydliła toruńską drużynę na kolejne minuty. Julius Pohjanoksa tylko raz w tej odsłonie wyciągał krążek z siatki.

Jastrzębianie wyszli na drugie dwadzieścia minut mocno "naładowani" i od początku ostro zaatakowali toruńską bramkę. Ataki nie przynosiły jednak efektu w postaci gola, na którego trzeba było poczekać prawie szesnaście minut. Na trafienie JKH szybko odpowiedzieli torunianie i po czterdziestu minutach prowadzili 5:2.
Od drugiej tercji bramki gości strzegł Maciej Miarka zastępując Jakuba Lackovica.

Na początku trzeciej odsłony hokeiści z Jastrzębia szybko zdobywają dwie bramki i zaczynają wierzyć, że mogą jeszcze odwrócić losy tego pojedynku.
Toruńscy kibice, nauczeni doświadczeniem z kilku poprzednich spotkań już zaczynają przygotowywać się na kolejny horror.
Jednak nie tym razem.
Stalowe Pierniki łapią drugi oddech i ruszają do ataku. Aplikują kolejne trzy bramki. Obaj Jastrzębscy bramkarze wracają więc do domu z czterobramkowym bagażem.  Mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy 8:4.
Momentami na tafli było dość ostro. Były bójki oraz duża ilość nieprzepisowych ataków na przeciwników. Sędziowie nałożyli na obie drużyny w sumie 82 minuty kar.

Bramki dla KH Energa zdobyli: Mateusz Zieliński, Danila Larionovs (2), Riku Tiainen (2), Mirko Djumic, Patryk Kogut i Nikolai Syty.

Toruńscy kibice w dobrych humorach powrócą na Tor-Tor już we wtorek, gdzie o godzinie 18:30 rozpocznie się mecz z 17 kolejki THL. KH Energa podejmie tego dnia GKS Tychy. W tym meczu emocji zapewne również nie zabraknie.

6:4 Danila Larionovs (Riku Tiainen) - 50:01
7:4 Riku Tiainen (Atte Huhtela) - 58:22 (P)
8:4 Nikolai Syty (Kamil Kalinowski, Patryk Kogut) - 59:41 (P)

Kary:
KH Energa Toruń - 37 min. (w tym dla Mateusza Zielińskiego 20 minut - kara meczu za niesportowe zachowanie + 5 + 2 - za bójkę)
JKH GKS Jastrzębie - 45 min. (w tym dla Macieja Urbanowicza 20 minut - kara meczu za niesportowe zachowanie + 5 + 2 - za bójkę)