Treść strony SEZON 2023/ 2024

Arena Sanok zdobyta po raz drugi.

Kolejny raz w tym sezonie KH Energa Toruń zwycięża w Sanoku, a po raz trzeci wygrywa z drużyną Marma Ciarko STS Sanok w rozgrywkach ligowych 2023/ 2024. W pierwszej rundzie THL Stalowe Pierniki wygrały 4:1, w drugiej, na Tor-Torze 3:1, a teraz mecz zakończył się również wynikiem 3:1.

Krążek w tym meczu wpadał do siatki dopiero od drugiej tercji, chociaż w pierwszej odsłonie też było kilka okazji do zdobycia gola. Obie drużyny nie wykorzystały jednak gier w przewadze, a miały po jednej w tej tercji.
Pomiędzy słupkami w toruńskiej bramce oglądaliśmy Mateusza Studzińskiego, który w tym sezonie nie pojawiał się zbyt często w roli pierwszego bramkarza. Ostatni jego występ, to mecz z GKS-em Katowice (29.10) przegrany 3:2, gdzie obronił on 40 strzałów  przeciwnika i miał skuteczność na poziomie 93%.

Pierwsza bramka w Arenie Sanok, autorstwa Nikolaia Sytego pada w dwudziestej trzeciej minucie meczu, gdy na ławce kar przebywa zawodnik gospodarzy.
Kolejna niespełna sześć minut później. Tym razem bramkarza gospodarzy pokuje Mirko Djumic.
Sanoczanie jeszcze w tej tercji odpowiadają jednym celnym trafieniem, a Studzińskiego pokonuje dobry znajomy z tafli, który reprezentował toruński klub w poprzednim sezonie - Mark Viitanen
Druga tercja, po pierwszej bezbramkowej kończy się wynikiem 1:2.

W ostatniej części meczu gola dla KH Energa, strzałem do pustej bramki w pięćdziesiątej dziewiątej minucie zdobywa Adrian Jaworski.
Sanoczanie, pomimo dwóch przewag, które mieli w ostatniej części spotkanie nie znaleźli sposobu aby pokonać Mateusza Studzińskiego.
Obronił on dwadzieścia siedem strzałów i tylko raz skapitulował (skuteczność 96,4 %) Jego konkurent miał mniej pracy ponieważ torunianie oddali tylko dwadzieścia dwa strzały na jego bramkę, z czego obronił dwadzieścia (skuteczność 90 %).

Kolejny mecz rozegrany zostanie na toruńskim lodowisku we wtorek 28 listopada. Stalowe Pierniki zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie okazja do rewanżu za porażkę 4:0, której toruńscy hokeiści doznali w drugiej rundzie.
Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.
Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: sportowytorun.pl.