Treść strony SEZON 2023/ 2024

Bez punktów.

Bez zdobyczy punktowej wracają z Tychów hokeiści KH Energa Toruń. Krążka w siatce bramkarza gospodarzy również nie udało się umieścić toruńskim napastnikom. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 3:0.

Mecz nie obfitował w grad goli. Gol numer jeden pada w końcówce pierwszej tercji, gdy obie drużyny grały w pełnych zestawieniach. Wcześniej były okazje do zdobycia bramki podczas gry w przewagach, jednak żadnej z drużyn nie udało się tego wykorzystać. Stalowe Pierniki, grając przez pięć minut (kara dla Mateusza Ubowskiego za rzucenie na bandę) z przewagą jednego zawodnika, nie potrafiły sforsować tyskiej obrony i pokonać Tomasa Fucika.

W drugiej odsłonie gra była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem.

W ostatnich dwudziestu minutach Tyszanie zdobywają dwa gole. Krążek w toruńskiej bramce dwukrotnie umieszcza Bartłomiej Jeziorski. Na półtorej minuty przed końcem meczu z bramki Stalowych Pierników zostaje wycofany Julius Pohjanoksa i gospodarze gola numer trzy strzelają do pustej bramki.
Toruński golkiper pomimo trzech goli skapitulował tylko dwa razy i zakończył mecz ze skutecznością na poziomie 92,90%.

W Tychach nie wystąpili: Mirko Djumic, Atte Huhtela, Konsta Jaakola, Oliwier Kurnicki, Szymon Maćkowski i Eryk Schafer.
W drugiej formacji, w miejsce Mirko Djumica do Bashirova i Sytego dołączył występujący, w toruńskich Sokołach Yakub Kviatkouski. Ten urodzony w Grodnie napastnik w obecnym sezonie, grając w MKS Sokoły zgromadził na swoim koncie 29 punktów. W szesnastu meczach zdobył 18 bramek, a przy 11 asystował. Mecz w Tychach to jego debiut w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi.

GKS Tychy - KH Energa Toruń
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Bramki:
1:0 Jan Krzyżek - 17:56
2:0 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk) - 49:27
3:0 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk, Mateusz Ubowski) - 59:36 (do pustej bramki)