Treść strony SEZON 2023/ 2024

Skuteczność poprawiona i wygrany mecz.

W niedzielę hokeiści KH Energa zaprezentowali zdecydowanie lepszy hokej niż w dwóch poprzednich meczach i pokonali na Tor-Torze PZU Podhale Nowy Targ 4:1. Stalowe Pierniki zdecydowanie poprawiły skuteczność. Oddając 35 strzałów na bramkę gości zdobyli cztery gole.

Dla porównania, w starciu z Marma Ciarko STS Sanok strzelali 53 razy zdobywając cztery bramki, a z Zagłębiem Sosnowiec strzałów było 51 i nic nie wpadło do siatki.

Toruńscy zawodnicy od pierwszego gwizdka sędziego ostro wzięli się do pracy i raz po raz atakowali bramkę gości. Niestety nie udało się zdobyć gola numer jeden.
To Patryk Wronka, z zespołu gości jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Stalowe Pierniki nie odpuszczały i przyniosło to efekt w postaci bramki w końcówce pierwszej tercji. Krążek w siatce umieścił Nikolai Syty.

W drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Michał Kalinowski, który strzałem z nadgarstka, sprzed kół bulikowych wyprowadza  gospodarzy na prowadzenie 2:1.

Ostatnie dwadzieścia minut to ataki na bramkę z obydwu stron. Jednak skuteczniejsi są torunianie, którzy grając z przewagą jednego zawodnika podwyższają prowadzenie. Albin Thyni Johansson pięknym strzałem spod linii niebieskiej pokonuje Pawła Bizuba.
Goście w pięćdziesiątej ósmej minucie wycofują bramkarza i przypuszczają atak na bramkę Juliusa Pohjanoksy, który w tym meczu spisuje się zdecydowanie lepiej niż poprzednich (skuteczność 97,1%) i nie pozwala wbić sobie krążka do siatki. Dodatkowo zalicza asystę za podanie do Sytego, który strzela czwartego gola do pustej bramki Podhala. Krążek przemierzył całe lodowisko, gdyż Nikolai Syty posłał go zza toruńskiej bramki.

W składzie na mecz nie pojawili się kontuzjowani: Deniss Fjodorovs, Riku Tiainen oraz Calle Behm, który pauzuje już od dłuższego czasu i nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry.
Po krótkiej przerwie, spowodowanej urazem do drużyny dołączył obrońca Matthew Sozanski.

Toruński zespół pokazał dzisiaj na Tor-Torze niezły hokej. Oby ta odmiana trwała już do końca bieżącego sezonu, a kibice na pewno to docenią. Będą licznie odwiedzać Tor-Tor i głośno wspierać swoją ukochaną drużynę.

Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwala wskoczyć na szóstą pozycję w tabeli Tauron Hokej Ligi. KH Energa ma obecnie na swoim koncie 39 punktów (29 meczów) i traci do piątej Comarch Cracovii (30 meczów) trzy punkty.
Teraz przed Stalowymi Piernikami trzy ciężkie starcia. W ciągu pięciu dni zmierzą się z drużynami z czołówki tabeli. Pierwszy mecz na wyjeździe z GKS Katowice (19.01), później u siebie będą podejmować GKS Tychy (21.01) i na zakończenie IV rundy pojedynek z Re-Plast Unią w Oświęcimiu (23.01).

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
4: 1
(1:1, 1:0, 2:0)

0:1 Patryk Wronka (Filipp Pangelov-Yuldashev) - 12:23
1:1 Nkolai Syty (Adrian Jaworski, Danila Larionovs) - 18:21
2:1 Michał Kalinowski (Albin Thyni Johansson) - 36:31
3:1 Albin Thyni Johansson (Atte Huhtela, Mirko Djumic) - 49:26 (P)
4:1 Nikolai Syty (Julius Pohjanoksa) - 58:59 (do pustej bramki)

KH Energa Toruń  - 29 min. (w tym dla Mateusza Zielińskiego 5 + 20 minut za bójkę i niesportowe zachowanie)
PZU Podhale Nowy Targ -  33 min. (w tym dla Jakuba Worwy 5 + 20 minut za bójkę i niesportowe zachowanie)