Treść strony SEZON 2023/ 2024

Zaczęli dobrze, ale mecz przegrali.

Nowotarżanie zgarniają trzy punkty w pojedynku trzydziestej dziewiątej kolejki Tauron Hokej Ligi przeciwko KH Energa Toruń.
Stalowe Pierniki bardzo dobrze weszły w ten mecz i już w piątej minucie wyszły na prowadzenie.

Mirko Djumic, strzałem zza kół bulikowych kieruje krążek do siatki tuż przy lewym słupku. Bardzo skutecznie pracował przed bramką Nikolai Syty, który zasłaniał pole widzenia nowotarskiego bramkarza. Torunianie obejmują prowadzenie.
PZU Podhale Nowy Targ próbuje odrabiać straty i w końcu dopina swego. Gospodarze schodzą na przerwę prowadząc 2:1. Bramki padają w końcówce, w osiemnastej i dziewiętnastej minucie tej tercji, a przy obydwu asystę zapisuje Patryk Wronka, który idealnie dogrywa do kolegów z ataku.

W drugiej odsłonie na kolejnego gola trzeba było czekać aż do trzydziestej siódmej minuty. Trzeci raz w tym starciu toruński bramkarz wyciąga krążek ze swojej siatki.
Po dwóch tercjach PZU Podhale Nowy Targ prowadzi różnicą dwóch goli.

Ostatnia część meczu to mocne ataki Stalowych Pierników. Torunianie zdobywają kontaktową bramkę w czterdziestej siódmej minucie. Gola zapisano na konto Denissa Fjodorovsa, który jako ostatni z Torunian posiadał krążek. Gumę do siatki wpakował jednak zawodnik Podhala - Marcin Horzelski na spółkę z Alexandrem Horawskim. Fjodorows próbował dograć do Larionovsa, krążek najpierw odbił się od łyżwy, a następnie od kija obrońcy oraz kija bramkarza i wpadł do siatki.
Torunianie w samej końcówce otrzymują dwie dwuminutowe kary. Najpierw na ławkę wędruje Mirko Djumic w pięćdziesiątej trzeciej minucie, a chwilę później toruński zespół zostaje ukarany za nadmierną liczbę graczy na tafli. Trwa napór gospodarzy. Jednak nie potrafią skutecznie wykorzystać tych przewag.
Ostatni gol pada w sześćdziesiątej minucie, gdy toruńska bramka jest pusta. Pohjanoksa zjechał do boksu na półtorej minuty przed końcowym gwizdkiem.

W spotkaniu zadebiutował łotewski obrońca Pauls Svars, który dołączy do drużyny KH Energa pod koniec stycznia.

Po tym zwycięstwie i porażce Cracovii, nowotarżanie z dorobkiem 45 punktów plasują się obecnie na piątej pozycji w tabeli THL.
Szósta Comarch Cracovia ma na swoim koncie 43, a KH Energa Toruń 42 punkty utrzymuje siódmą pozycję.

Kolejny mecz Stalowe Pierniki rozegrają dopiero 16 lutego. Wtedy to, w ramach 41 kolejki Tauron Hokej Ligi na toruńskim lodowisku podejmować będą Zagłębie Sosnowiec.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.