Treść strony SEZON 2023/ 2024

Nokaut w pierwszej tercji.

Pewna drugiego miejsca w tabeli Tauron Hokej Ligi po rundzie zasadniczej Re-Plast Unia Oświęcim daje sobie strzelić w pierwszych dwudziestu minutach aż cztery bramki, a po końcowym gwizdku na tablicy wyników widzimy 5:2 dla gospodarzy - KH Energa Toruń. Stalowe Pierniki zajmują piąte miejsce po rundzie zasadniczej.

Przed tym starciem statystki zdecydowanie wskazywały jako faworyta gości z Oświęcimia. Stalowe Pierniki z Unią wygrały tylko jeden pojedynek w pierwszej rundzie na Tor-Torze 4:3. Pozostałe kończyły się zwycięstwem Re-Plast Unii Oświęcim 8:0 i 3:0 u siebie i wygrana w Toruniu 3:2.

W starciu numer pięć, kończącym rundę zasadniczą wygrywają przed własną publicznością podopieczni Juhy Nurminena. Gole, zwłaszcza te w pierwszej tercji padają jak na zawołanie. Oświęcimski bramkarz - Robert Kowalówka w osiemnastej minucie, gdy po raz czwarty skapitulował udaje się do boksu, a jego miejsce zajmuje Filip Płonka. Linus Lundin - pierwszy bramkarz Re-Plast Unii Oświęcim nie pojawił się w składzie na mecz w Toruniu.
Celne trafienia w tej części spotkania zaliczają: Danila Larionovs, Ruslan Bashirov, Jakub Prokurat i Szymon Maćkowski.

W drugiej tercji kolejne celne trafienie zalicza Ruslan Bashirov i po czterdziestu minutach KH Energa prowadzi już 5:1.

Ostatnią bramkę w tym meczu strzelają goście w czterdziestej trzeciej minucie i spotkanie kończy się wynikiem 5:2 dla gospodarzy. To zwycięstwo sprawia, że Stalowe Pierniki po rundzie zasadniczej plasują się na piątym miejscu w tabeli Tauron Hokej Ligi.

Teraz czekamy na najciekawszą część sezonu - Play-Off.
Przeciwnikiem KH Energa Toruń będzie prawdopodobnie JKH GKS Jastrzębie, które jest na pozycji numer cztery. Jeśli wyżej notowane zespoły będą wybierać według standardowego klucza (1-8, 2-7, 3-6), to pierwsze dwa mecze zagramy 1 i 2 marca na Jastorze.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.