Treść strony listopad_2009

Ojciec kontra syn!

Dziś na Tor-Torze TKH Nesta Toruń podejmuje Mistrza Polski  Comarch Cracovię Kraków. Temu sportowemu wydarzeniu oprócz czysto sportowych emocji towarzyszyć będą dodatkowe akcenty.

Najważniejszym z nich zdaje się być bezpośredni pojedynek trenera gospodarzy Tomasza Rutkowskiego ze swoim synem Łukaszem, który reprezentuje barwy "Pasów". Kto wyjdzie z tego pojedynku jako zwycięzca? Czy to ojciec udowodni swoją wyższość, czy uczeń vel. syn przerośnie mistrza? To nie jedyny dodatkowy smaczek tej rywalizacji.Wystarczy wspomnieć tylko kwestię Vladimira Burila, który zdobył swój ostatni tytuł mistrzowski właśnie z drużyną z Krakowa. Teraz, choć sam zawodnik zarzeka się, że w Cracovii ma jeszcze wielu przyjaciół, ma coś do udowodnienia swoim dzisiejszym rywalom.

Najważniejsza jednak jest czysto sportowa rywalizacja i to na niej się skoncentrujmy. Pojedynki obu drużyn od dawien dawna przykuwały uwagę fanów hokeja a emocje im towarzyszące pamięta się bardzo długo. Przypomnijmy choćby zaciekłe boje obu drużyn o brąz mistrzostw Polski w 2005 roku. Wtedy w zdobyciu trofeum naszej ekipie przeszkodziła... epidemia grypy. Kolejnym przykładem jest pojedynek w pierwszej rundzie play-off w 2008 roku, kiedy osłabiona drużyna z Torunia stawiała twardy opór faworyzowanym krakowianom, wśród których był nie kto inny jak wspomniany wcześniej Buril.

Jednak to co było jest za nami i liczy się obecny sezon. A w nim już zdążyliśmy postraszyć ligowego giganta. 4 października byliśmy o krok od sprawienia sensacji. Wtedy do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele, ale i tak jeden punkt zdobyty na lodowisku w Krakowie musi cieszyć. Nasi zawodnicy zrobią dziś wszystko, aby dzisiejszemu rywalowi nie pozostawić złudzeń i podtrzymać dobrą passę.

Organizatorzy oprócz sportowych emocji przewidzieli jak zwykle wiele atrakcji dla kibiców naszej drużyny. W czasie meczu zdobyć będzie można darmowe kupony do wykorzystania w toruńskich pizzeriach Bachus i Metropolis, firmie usługowej Nova Copy i firmie cateringowej U Szymona.

Oprócz tego przygotowaliśmy kolejną akcję promocyjną skierowaną do naszych kibiców. Każdy kto zakupi wejściówkę na dzisiejszy mecz będzie mógł ZA DARMO! wejść na którąś z weekendowych ślizgawek na Tor-Torze. Więcej szczegółów na temat tej akcji znajdą Państwo tutaj.

Początek spotkania o godz. 18:30. Ceny biletów: 12 normalny, 7 ulgowy.

Pozostałe spotkania XVII kolejki PLH:

- Ciarko KH Sanok - TH Unia Oświęcim
- JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy
- KH Pol-Aqua Zagłębie - Wojas Podhale   
- Akuna Naprzód Janów - Energa Stoczniowiec

wstecz

Kontakt

Bannery