Treść strony Pomoc dla Ewy

Ewo – nie jesteś sama !!!

Rodzinę Ciesielskich zna zapewne każda osoba, która na toruńskim lodowisku była chociażby kilka razy. Wiele lat temu związali oni swoje życie z hokejem na lodzie oraz toruńskimi klubami jazdy figurowej na lodzie. Jarek Ciesielski to przecież były zawodnik Pomorzanina i Towimoru, a obecnie długoletni kierownik drużyny seniorów TKH Toruń. Ewa Ciesielska to aktywny działacz sekcji jazdy figurowej na lodzie w klubach MKS Axel i Start-Wisła. Swoje zamiłowanie do "lodu" przekazali także własnym dzieciom. Miłosza znają zapewne wszyscy z występów w bramce toruńskich drużyn juniorskich oraz zespołu seniorów TKH Toruń, a 12-letnia Agatka od kilku lat z powodzeniem trenuje jazdę figurowa na lodzie.

Ciesielscy to rodzina niezwykle aktywnych społeczników, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w różnego rodzaju imprezach sportowych i charytatywnych. Do niedawna, codziennie można było ich spotkać na lodowisku Tor-Tor, praktycznie od godz. 6.00 do 24.00. Osób, które zawdzięczają im pomoc lub drobną przysługę jest zapewne bardzo wiele. Niestety ich wielką aktywność oraz wrodzoną spontaniczność okryła w ostatnim czasie „mgła” wielkiej rodzinnej tragedii.

Ponad rok temu, u 44-letniej Ewy lekarze zdiagnozowali raka obu nerek, a niedługo po tym stwierdzono u niej dodatkowy przerzut komórek rakowych do mózgu. Dzisiaj, po kilku operacjach Ewa w dalszym ciągu walczy o swoje życie oraz o szczęście swojej rodziny. Po ostatniej operacji, dzięki której usunięto nowotwór nerek, potrzebne jest natychmiastowe leczenie chemioterapią. W tym celu należy zakupić bardzo skuteczny w terapii raka, ale przy tym niewyobrażalnie drogi lek pod nazwą NEXAVAR, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia odmówia chorym jego refundacji. Jest to zbyt duży problem finansowy dla rodziny popularnych „Ciesiółków”. Sami nie są w stanie zgromadzić odpowiednich środków dla ratowania swojej mamy i żony.

W związku z tym Fundacja „Światło” udostępniła swoje konto bankowe dla wpłat na rzecz Ewy Ciesielskiej.

PKO S.A. O / Toruń
34 1240 4009 1111 0000 4490 9943
z dopiskiem:
„Na leczenie Ewy Ciesielskiej”

Dodatkową formą zbiórki pieniędzy jest także przekazanie 1% odpisu z podatku dochodowego na rzecz Fundacji ( KRS 0000183283).

Wszelkie dodatkowe informacje możliwe są do uzyskania pod numerem telefonu:

Fundacja „Światło”
tel. 056-651-12-17
ul. Grunwaldzka 64
87-100 Toruń
www :
http://fundacja.swiatlo.org
e-mail : fundacja@swiatlo.org


Ponadto osoby związane z toruńskim środowiskiem hokeja na lodzie planują szereg dodatkowych propozycji pomocy rodzinie Państwa Ciesielskich, w tym rozegranie „po latach” Wielkich Derbów Pomorza i Kujaw pomiędzy reprezentacjami Torunia i Bydgoszczy.

Kontakt

Bannery