Treść strony kwiecień_2010

Gol Kamila Kalinowskiego w Krynicy

Kibice doczekali się toruńskiego akcentu na rozgrywanych w Krynicy Mistrzostwach Świata do lat 18 Dywizji 1 Grupy B. Swoją pierwszą bramkę zdobył Kamil Kalinowski. Torunianin na co dzień reprezentujący klub MKS Sokoły trafił w 29 minucie wczorajszego meczu przeciwko Wielkiej Brytanii wyrównując na 2:2.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 8:5 dla Polaków, dzięki doskonałej trzeciej tercji wygranej 6:1. Po 40 minutach 4:2 wygrywali Brytyjczycy, a jeszcze do 47 minuty na tablicy wyników widniał remis 5:5. Trzy ostatnie gole zdobyte przez gospodarzy turnieju zdecydowały jednak o ich ostatecznym zwycięstwie.

(karny)

Kary: 35-14 (w tym 5 min + kara meczu dla K. Guzika)

Ayling, Harvey, Ward - Swindlehurst, Chilcott; Brittle, Hirst, Sykes -
Jeffery, Griffin; Best, Taylor, Watkins.

W reprezentacji Polski występuje również drugi z torunian - Jakub Gimiński, który w czterech dotychczas rozegranych meczach zanotował jedynie 2 minuty karne.

Jutro rozegrana zostanie ostatnia runda spotkań, w której młodzi Polacy zmierzą się ze zdecydowanymi liderami - Niemcami, którzy jak dotąd łatwo wygrywali wszystkie swoje pojedynki. Nasza drużyna zajmuje drugie miejsce i o dwa punkty wyprzedza Węgrów, tak więc ostatnie mecze zdecydują o ostatecznej kolejności w Mistrzostwach.