Treść strony czerwiec_2010

.

63 Sesja Rady Miasta Torunia

Dzień dzisiejszy (17.06.2010) wpisze się najprawdopodobniej na trwałe w historię hokeja na lodzie w Toruniu. To właśnie dziś, Radni miasta Torunia zadecydować muszą o możliwości powołania Spółki Akcyjnej, która w najbliższym okresie przejąć ma prowadzenie drużyny seniorów w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze w 100% w jakiej klasie rozgrywkowej (I liga lub PLH) wystąpi zespół nowopowstającego klubu. Wszystko zależy od decyzji, którą w najbliższym czasie podjąć musi Zarząd PZHL. Aby do tego doszło, zdecydowanie ważniejszą decyzję podjąć muszą dzisiaj Radni i Władze miasta Torunia. Bez ich akceptacji i zrozumienia konieczności kontynuowania rozwoju hokeja na lodzie, dalsze losy tej dyscypliny mogą zostać okryte "ciemną chmurą" totalnej niepewności.

Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna - tak w pełnym brzmieniu nazywać się będzie kolejny hokejowy klub w 86-letniej historii toruńskiego hokeja. KS Toruń HSA z całą pewnością, dobrze promować będzie swoją nazwą nasze miasto, które w nowopowstającej spółce utrzymać ma większościowy pakiet akcji. Kapitał zakładowy spółki wynosić będzie 265.000,00 zł, z których: 200.000,00 zł wnosi Urząd Miasta Torunia, 50.000,00 zł - p. Andrzej Gajek (GAM), 10.000,00 zł - p. Andrzej Kończalski (Awix-Oil) i 5.000,00 zł - p. Sylwester Rafiński (Metal-hurt).

W tym wyjątkowym dniu, w którym zapadać będą wyjątkowo ważne decyzje, pewną drobną wątpliwość budzić może tylko nowa nazwa klubu. KS Toruń HSA, być może ładnie wyglądać będzie na wniosku do KRS, ale dla toruńskich kibiców stanie się niezmiernie trudnym wyzwaniem. Niezwykle ciężko będzie bowiem sklecić jakieś ciekawe hasło promocyjne, okrzyk, przyśpiewkę, czy też kibicowską piosenkę. Wszak nazwa Toruń rymuje się tylko z ...???

wstecz

Kontakt

Bannery