Treść strony czerwiec_2010

.

Spółka Akcyjna KS Toruń HSA stała sie faktem

Wczoraj, na 63 Sesji Rady Miasta Torunia, Radni naszego samorządu podjęli decyzję o powołaniu Spółki Akcyjnej - KS Toruń HSA, która prowadzić będzie drużynę seniorów w zbliżających sie rozgrywkach hokeja na lodzie.

Renesans toruńskiego sportu

"Miasto powołało dwie spółki akcyjne, dzięki którym ma się poprawić kondycja toruńskiego sportu - hokeja wyczynowego oraz piłki nożnej. To pierwsza tego typu forma organizacyjna przy udziale gminy. Decyzja o powołaniu spółek zapadła 17 czerwca 2010 r., na 63. sesji Rady Miasta.

Obecni na sesji kibice Elany przyjeli decyzję toruńskich radnych oklaskami.

Głównym udziałowcem spółek jest gmina, która posiada pakiet kontrolny akcji. W spółce hokejowej kapitał założycielski wynosi 265 tys. zł. - 200 tys. da miasto, 50 tys. - biznesmen Andrzej Gajek, 10 tys. - były szef TKH Andrzej Kończalski, a 5 tys. - Sylwester Rafiński. W spółce piłkarskiej natomiast kapitał założycielski to 651 tys. zł - 450 tys. będzie pochodzić od gminy. Udziały po 100 tys. zł wykupią firmy Marwit i Karo BHZ, symboliczne 1000 zł dołoży Toruński Klub Piłkarski "Elana".

Utworzenie spółek akcyjnych zapewni odpowiednie warunki organizacyjne oraz stabilność i gwarancje finansowe dla budowy silnych drużyn seniorów hokeja na lodzie oraz piłki nożnej. Pozwoli także na zatrzymanie utalentowanej sportowo młodzieży w Toruniu. Będzie integrować społeczność lokalną i stanie się odpowiedzią na zainteresowania oraz potrzeby mieszkańców. To bardzo dobre rozwiązanie dla Torunia, który poszczycić się może długoletnią tradycją hokeja oraz piłki nożnej, a także nowoczesną infrastrukturą do uprawienia tych dyscyplin sportu.

Silne drużyny, udział w piłkarskich rozgrywkach na najwyższym poziomie, a w przypadku hokeja powrót do ekstraklasy to także doskonała promocja Torunia. Reklama za pośrednictwem sportu jest obecnie jedną z najlepszych form promowania miasta w kraju i za granicą. Uczestniczenie w sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie oraz zapewnianie kibicom pasjonujących widowisk sportowych pozwala toruńskim drużynom zainteresować miastem ogromne rzesze sympatyków danej dyscypliny.

Przypomnijmy, że jednym ze strategicznych celów Torunia, jako miasta społeczności aktywnej, jest rozwój sportu kwalifikowanego. Cel ten realizowany jest m.in. poprzez: rozwój infrastruktury materialnej, organizacyjnej, finansowej i kadrowej dla sportu dzieci i młodzieży oraz sportu na najwyższym poziomie rozgrywek, a także organizację imprez sportowych o randze krajowej i międzynarodowej promujących miasto."

[17.06.2010]

źródło: www.torun.pl

wstecz

Kontakt

Bannery