Treść strony lipiec_2010

.

Nowy Prezes spółki KS Toruń HSA

Wczoraj kibice toruńskiego hokeja na lodzie poznali nazwisko nowego Prezesa spółki KS Toruń HSA. W godzinach popołudniowych spotkał się on z zawodnikami na pierwszym treningu po przerwie urlopowej. Stery nowopowstałego klubu hokejowego objął Bogdan Rozwadowski.

"Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna - taką nazwę nosi nowa spółka sportowa poszukująca zawodników, którzy zawalczą o awans do Ekstraligii. To nazwa spółki - a pod jaką nazwą wystąpi drużyna założona przez spółkę - okaże się w najbliższej przyszłości.

W nowej spółce udziałowcami są Urząd Miejski w Toruniu (udziałowiec większościowy), Andrzej Gajek (firma GAM), Sylwester Rafiński i Andrzej Konczalski. - Kapitał założycielski spółki wynosi 265tys. zł, z czego miasto wpłaciło 200tys.zł - powiedział redakcji Hokej.Net przedstawiciel nowej spółki, pan Bogdan Rozwadowski. - Nie jest to wielka kwota, dlatego będziemy zaciągać tylko takie zobowiązania, na jakie będzie nas stać - nie będziemy obiecywać złotych gór. Posiadane środki pozwalają nam zebrać grupę, która zawalczy o Ekstraligę.

Jesteśmy po spotkaniu z zawodnikami którzy dotychczas grali w toruńskim klubie i nie wyjechali z Torunia - mówił Bogdan Rozwadowski. - Trenerzy rozmawiali z zawodnikami o konkretnych celach, jakie chcemy osiągnąć. Przede wszystkim chcemy się dostać do Ekstraligi, od tego dużo zależy. Dotychczasowy sponsor nie wyklucza dalszego współfinansowania spółki - ale wiadomo, że inna kwota jest dla klubu ekstraligowego - a inna do pierwszoligowego. Dlatego zrobimy wszystko, żeby wygrać baraże i dostać się do Ekstraligi.

Przed spółką jest trudne zadanie - większość klubów rozpoczęła już treningi, najlepsi zawodnicy podpisali już swoje kontrakty - o skompletowanie wartościowej drużyny może być trudno. Jednak w Toruniu nie tracą optymizmu.

Wielu toruńskich zawodników jest zainteresowanych kontraktem z nową spółką.  Pierwszym trenerem będzie pan Wiesław Walicki a jego asystentem trener Górecki - kończył Bogdan Rozwadowski. - Nie chcę na razie wymieniać nazwisk zawodników, z którymi już rozmawialiśmy - spekulacje na tym etapie nie są nam potrzebne. Jednak chcielibyśmy wybrać najlepszych spośród tych, którzy z powodu trudnej sytuacji na polskim rynku hokejowym pozostają bez kontraktów - lub mogą się z tych kontraktów łatwo uwolnić.

Dlatego zapraszamy wszystkich zawodników, którzy chcieliby razem z nami zawalczyć w barażach o Ekstraligę - a w sezonie grać w PLH lub w I lidze."

źródło: www.hokej.net

wstecz

Kontakt

Bannery