Treść strony lipiec_2010

.

Nowa twarz w toruńskiej bramce

Dariusz Łopatka - Nowości

Nie Piotr Jakubowski, a młodszy od niego o siedem lat Tomasz Witkowski, będzie strzegł toruńskiej bramki już w spotkaniach barażowych o miejsce w PLH.

Stoczniowiec Gdańsk nie zamierza oddać dwóch swoich zawodników. Prezes tamtejszego klubu, Marek Kostecki, nie zgodził się na wypożyczenie obrońcy Dawida Maja i napastnika Tomasza Ziółkowskiego, sugerując jedynie możliwość wykupienia wspomnianych graczy. Niestety, taka możliwość nie wchodzi w rachubę, bowiem z taryfikatorów opracowanych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie wynika, iż za każdego z tych hokeistów trzeba będzie zapłacić minimum czterdzieści tysięcy złotych, a to zdecydowanie przewyższa obecne możliwości toruńskiej spółki.

Z Trójmiasta dotarła jednak jeszcze jedna wiadomość, tym razem lepsza. - Możemy wypożyczyć bramkarza Stoczniowca, Tomasza Witkowskiego - poinformował Bogdan Rozwadowski, prezes Klubu Sportowego Toruń Sportowej Spółki Akcyjnej. W sytuacji, w której nie można już liczyć na angaż w Toruniu Piotra Jakubowskiego (podpisał kontrakt w Janowie), zatrudnienie 21-letniego Witkowskiego, obecnego mistrza Polski w kategorii juniorów, to obecnie najlepsze z możliwych rozwiązań. Wypożyczenie młodego gdańszczanina wyceniono na 12 tys. złotych, aczkolwiek działacze z Torunia będą jeszcze próbowali negocjować tę kwotę.

Przypomnijmy, iż baraże o miejsce w PLH rozpoczną się 6 sierpnia. Rozpoczęcie mrożenia lodu w Toruniu zaplanowano natomiast na 26 lipca.

źródło: Nowości

wstecz

Kontakt

Bannery