Treść strony lipiec_2010

.

Długo oczekiwana chwila

Tak długo oczekiwana chwila w końcu nadeszła. Wczoraj o godz. 17.00 odbył się pierwszy trening na lodzie naszej drużyny seniorów. W zajęciach prowadzonych przez trenera Marka Góreckiego udział wzięła grupa ponad dwudziestu toruńskich zawodników. Jeszcze wcześniej, po porannych zajęciach na siłowni (ok. 11.30) kilku naszych zawodników wyjechało na świeżo przygotowaną główną taflę lodowiska Tor-Tor. Nie był to jednak normalny trening, a jedynie próba nowego sprzętu oraz ocena jakości naostrzenia łyżew.

W nabliższym czasie przed naszymi hokeistami kolejny, trudny okres przygotowań do sezonu 2010/2011. W początkowym okresie zaplanowano po dwa treningi na lodzie, które odbywać się będą aż do czasu rozpoczęcia pojedynków barażowych o awans do ekstraklasy PLH. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jednak czy dojdzie do wszystkich zaplanowanych wcześniej spotkań. Co więcej nie wiadomo, czy rozgrywki te w ogóle dojdą do skutku. Informacje napływające do nas z Nowego Targu oraz niezbyt precyzyjne wypowiedzi Prezesa PZHL p. Zdzisława Ingielewicza dopuszczają bowiem "potencjalną" możliwość odwołania tych rozgrywek. Póki co, takie decyzje jeszcze nie zapadły i nasi zawodnicy przygotować się muszą do pierwszego meczu z zespołem HC GKS Katowice, który odbędzie się w dniu 06.08.2010 roku, w Katowicach.

Najbliższy mecz w Toruniu zaplanowany jest na 15.08.2010, kiedy to nasza drużyna podejmować będzie na tafli Tor-Tor-u zespół Orlika Opole. Stało się tak, gdyż zaplanowany na 10.08.2010 mecz eliminacji Pucharu Polski z Polonią Bytom, prawdopodobnie przełożony zostanie na dzień 21 i 22.08.2010 (oba mecze w Toruniu).

Wszystkich spragnionych chłodu kibców serdecznie zapraszamy do oglądania treningów, nie ma bowiem żadnych problemów z wejściem na trybuny naszego lodowiska. 

  • Foto: Facebook - TKH
    Foto: Facebook - TKH

wstecz

Kontakt

Bannery