Treść strony sierpień_2010

.

Turniej Nadziei Olimpijskich

Już dzisiaj, na lodowisku w Toruniu pojawią się przyszłe gwiazdy światowego hokeja. Od 10 do 12 sierpnia 2010 r. w naszym mieście odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich. Na lodowej tafli Tor-Toru pojawią się reprezentacje: Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

Mecz inaugurujący zawody odbędzie się we wtorek 10 sierpnia o godz. 14.30. Jako pierwsze na lodowej tafli zmierzą się drużyny Rosji i Słowacji.

Organizację zawodów przyznał naszemu miastu Komitet Sterujący Turnieju Nadziei Olimpijskich wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Toruń gościł będzie cztery młodzieżowe reprezentacje: Rosji U-16, Słowacji U-16, Węgier U-18 oraz Polski U-18. Wszyscy zawodnicy, zgodnie z misją turnieju, stanowią zaplecze przyszłych kadr olimpijskich w swoich krajach. Do polskiej reprezentacji zostało powołanych 28 zawodników, a zgrupowanie kadry w Toruniu rozpoczęło się 2 sierpnia 2010 r.

Wstęp na wszystkie turniejowe mecze jest bezpłatny.

Turniej Nadziei Olimpijskich jest cyklem zawodów sportowych rozgrywanych w kategoriach młodzieżowych, organizowanych przez państwa Grupy Wyszehradzkiej. Uczestnikami rywalizacji są reprezentacje Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Z uwagi na to, że turnieje mają charakter "open" w zawodach uczestniczyć mogą także zapraszani zawodnicy z krajów spoza V4 (w tym przypadku Rosja). Co roku młodzieżowcy startują w ponad czterdziestu olimpijskich dyscyplinach sportu.

źródło: www.torun.pl

wstecz

Kontakt

Bannery