Treść strony PI - sezon 2010/2011

 

PUNKT INFORMACYJNY

- SEZON 2013/2014 -

Portal hokej.torun.pl nie jest stroną aktualnie działającego klubu hokejowego w Toruniu.
Jesteśmy stroną prowadzoną przez sympatyków i kibiców hokeja dla innych kibiców.
Treści tu zamieszczane nie są oficjalnym stanowiskiem KS Toruń HSA.

 

[2013.07.29 19:49,47] - Michu

Ilu zawodników trenuje obecnie z drużyną ? a ilu ma liczyć drużyna która będzie występować w 1 lidze ? czy będą organizowane jakieś sparingi ?


Aktualnie z drużyną trenuje 21 zawodników.
Jeśli wszyscy zawodnicy spełnią minima sportowe, które przedstawił przed nimi trener Andrzej Masewicz, to wszyscy będą reprezentować naszą drużynę w rozgrywkach 1 ligi.
W tej chwili jedynymi zaplanowanymi spotkaniami sparingowymi są te na turnieju w Holandii, w połowie września (szczegóły). W momencie gdy będzie już wiadomo, w jakim kształcie wystartuje liga, a przede wszystkim kiedy, być może na przełomie sierpnia/września zorganizowane zostaną jakieś mecze sparingowe. Ale w klubie zdają sobie sprawę, że ciężko dziś powiedzieć, czy któryś z pierwszoligowych klubów zdecyduje się na przyjazd do Torunia na takie przedsezonowe spotkanie. Sytuacja finansowa klubów 1 ligi nie jest najlepsza i być może możliwość rozegrania takich spotkań będzie tylko na wyjeździe. Jak usłyszeliśmy od Prezesa Bogdana Rozwadowskiego, klub chciałby zaprezentować się toruńskim kibicom przed sezonem na naszym lodowisku, ale może nie być takiej możliwości.

 
 

[2013.07.18 21:43,59] - Ślimak

Czy znany jest budżet na najbliższy sezon?Mamy odpowiednie zabezpieczenia?Pytam ponieważ chciałbym wiedzieć czy nie będzie sytuacji,że na koniec sezonu mamy wejść a tu nagle nie ma pieniędzy i zostajemy w 1lidze...Pozdrawiam:-)

Ślimaku, pytanie bardzo ważne w kontekście zbliżającego się sezonu. Niestety, tak jak ty, nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Może trzeba je zadać na oficjalnej stronie klubowej.  Doświadczenie podpowiada, że nie ma raczej szans na prowadzenie drużyny w PHL, która komercjalizuje się dzięki "nowatorskim" pomysłom PZHL i spółki PHL. Udział z najwyższej klasie rozgrywkowej staje się z roku na rok coraz droższy.

 

..
.
.
.

.

- SEZON 2012/2013 -

Po raz kolejny, serdecznie witamy na stronach Punktu Informacyjnego.
Zapraszamy wszystkich kibiców toruńskiego hokeja na lodzie
do zadawania pytań oraz nadsyłania własnych komentarzy.
Jak zawsze, postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie rozsądne pytania.
  
(pytania można zadawać w formie komentarzy, na dole strony)

 

 

[2013.01.08 20:13,17] - przemek

Mam pytanie czy pan prezes ktory tak nieudolnie prowadzi byly klub hokejowy ma zamiar dalej nieudolnie podobnie jak prezes Kostecki z Gdanska trzymac posade (bo nie ma innego pomyslu na zycie) czy narescie podiolł jakąś męską decyzje i czy ktos z nowa siła przebicia spruboje wyciagnac torunski hokej z głebokiej ciemnej D...

Dlaczego to pytanie kierujesz do redakcji, która jest portalem kibiców i nie jest związana w jakikolwiek sposób z klubem?
Swoją drogą, nie wiem na jakich to faktach opierasz swoje teorie. Pomijając to, klub bez Prezesa nie może działać, bo dysponuje jednoosobowym Zarządem. Więc może najpierw nowa kandydatura chętnej osoby, a później ewentualna rezygnacja czy też dymisja. Teraz szanse na odbudowę hokeja są małe, ale bez niego (lub nowej osoby) będą żadne. Polecam również odpowiedź zamieszczoną poniżej.

 

[2012.10.27 17:44,51] - Henryk

Kto moze ewentualnie odwolac prezesa lub kiedy uplywa jego kadencja kto mu placi bo zecza smieszna jest zeby dostawac kase za bycie prezesem czegos czego nie ma.


Zasady działania zarządu w spółce prawa handlowego regulują przepisy Kodeksu Spółek Handlowych art. 368-380. Oto kilka najważniejszych informacji:
Art. 368.
.......
§ 4. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki stanowi inaczej. Członek zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez walne zgromadzenie.
Art. 369.
§ 1. Okres sprawowania funkcji przez członka zarządu nie może być dłuższy niż pięć lat (kadencja). Ponowne powołania tej samej osoby na członka zarządu są dopuszczalne na kadencje nie dłuższe niż pięć lat każda. Powołanie może na-stąpić nie wcześniej niż na rok przed upływem bieżącej kadencji członka za-rządu.
........
Art. 370.
§ 1. Członek zarządu może być w każdym czasie odwołany. Nie pozbawia go to roszczeń ze stosunku pracy lub innego stosunku prawnego dotyczącego pełnie-nia funkcji członka zarządu.
.........

Czyli o wszystkim decydują akcjonariusze i walne zgromadzenie.

 

[2012.10.24 15:36,25] - OoMmGg

Wiadomo czy któryś z zawodników z naszego klubu zamierza wyruszyć w celu gry na południe Polski czy są to tylko bracia Kalinowski, Porębski i Skrzypkowski ?

Na dzień dzisiejszy nic nie wiemy o ewentualnych transferach innych toruńskich zawodników. To trudna sytuacja, drużyny są już skompletowane i raczej trudno będzie liczyć na znalezienie miejsca w PLH. W I lidze byłoby łatwiej, ale tam możliwości finansowe klubów są niewielkie.

 

[2012.10.20 13:10,14] - Slawek

Czy znane są szczegóły piątkowych rozmów przedstawicieli Klubu z zawodnikami?

Znane nam szczegóły, zostały podane w artykule na pierwszej stronie.

 

[2012.10.18 19:47,07] - przemek

czy prezes ma zamiar zrezygnowac z pelnionej funkcji a klub oglosic oferte na prezesa ktory potrafilby sprzedac eskimosom lodowke czy ma zamiar jak prezes kostecki wiecznie trwac nz stanowisku

Z tego co nam wiadomo, Prezes nie zamierza podawać się do dymisji.

 

[2012.10.15 11:41,17] - inny.

Jak klub widzi odbudowę drużyny w 1lidze skoro wystartujemy w niej dopiero za rok? Przecież zawodnicy nie będą tyle czekać ?

Tego to chyba nikt nie wie. Może poza ogólnikami, pojawi się kiedyś jakiś projekt. Chociaż trudno będzie w to uwierzyć.

 

[2012.10.09 13:16,34] - sverd

Czy w związku z wycofaniem zespołu z rozgrywek klub ma jakiś pomysł co zrobić z osobami, które zakupiły karnet ?
PS. Nie wierzę jak posiadając najlepszą młodzież i infrastrukturę w kraju można rozp.... taki potencjał.

Prezes klubu zadeklarował, że wszystkie karnety zachowują ważność na wszystkie mecze nowego sezonu. W przypadku zrealizowania się czarnej wersji, czyli wycofania drużyny z PLH, będą to mecze 1 ligi.
A co do potencjału, to i tak wszystko zawsze wraca do pieniędzy. Do tej pory spółka nie była w stanie wygenerować odpowiedniego budżetu. Natomiast szkolenie młodzieży w klubie Sokoły trwa zgodnie z planem i tu potencjał zostaje zachowany, niezależnie od rozwoju wypadków.

 

[2012.10.03 19:32,56] - java

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sytuacja z Markiem Wróblem?
Nadal kontuzjowany jest?
Czy może już podzielił los swojego kolegi i znalazł klub za granicą?

Nie, nie podzielił losów swojego kolegi. Cały czas był na miejscu w Toruniu i trenował w zakresie na jaki pozwalała mu kontuzja. Od dwóch tygodni jest na lodzie, chociaż nie mógł wykonywać jeszcze wszystkich ćwiczeń. Złamany palec jest już praktycznie zdrowy. Potrzeba jeszcze chwili czasu na rehabilitację i ponowną naukę jego zginania. Być może wystąpi już w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

 

[2012.10.01 13:23,33] - tomala

Wiadomo co klub planuje zrobic zeby zaczeli w koncu punkty zdobywac, mysla nad wymiana obcokrajowcow i niektorych naszych np Skrzypkowskiego, Porebskiego slizgaczy bo tak dalej nie moze byc a mamy juz pazdziernik i zero na koncie po 10m !!!??? DRAMAT.

[2012.10.02 13:47,17] - pindap

Czy zarząd planuje kogoś ściągnąć w miejsce Malata ?

Wymiana obcokrajowców (przynajmniej jednego) jest możliwa pod warunkiem ustabilizowania sytuacji w klubie. W chwili obecnej klub ma o wiele ważniejsze problemy (Karawela). Punkty w ostatnich dwóch spotkaniach były już bardzo blisko. Wielka szkoda, pech??? Może niebawem udać się coś wywalczyć (niedziela - Sosnowiec).
Wymiana zawodników polskich raczej nie wchodzi w grę. Nie ma takich zawodników bez kontraktu.

 

[2012.09.30 18:55,38] - maciej

"dziwoloągi" ???? czyżby
Tak na szybko:

1. "wieszać gdzie się da.."? Ale gdzie? Za to są kary finansowe i inne problemy".
................już "czuje to" JAK SPÓŁCE MIEJSKIEJ (!!!!!!!!!) Straż Miejska wystawia MANDAT za plakat na drzewie albo słupie ......litości Panowie - d..y wam się za przeproszeniem ruszyć nie chce a np. taki Pomorzanin wiesza nawet na drzewie (szosa chełmińska) i to piękne plakaty a nie jakies tam karteczki
2. "Nie wyobrażam sobie naszych zawodników w takiej sytuacji".
Pan sobie nie wyobraża ale tak to się robi na świecie - nawet Datsyuk nalewał kawe w McDonaldzie - a poza tymi TO JA SOBIE NIE WYOBRAŻAM JAK MOŻNA W 9 MECZACH NIE ZDOBYĆ PUNKTÓW (7 meczy z 8 bramkami tego tez sobie NIE WYOBRAŻAM) ......... a jednak NASI tzw. ZAWODNICY DOKONALI TEJ SZTUKI/wyczynu !!!!!!!
3. "Cena meczu (w karnecie) to 4,00 zł. Za 50,00 zł wyjdzie mniej niż 2,00 zł. To już granica absurdu"
........Absurd? Czyżby? Ubyło już 5 meczy na TT więc jakie 4/2 zł ???? Poza tym ABSURDEM to jest 9 MECZY BEZ PUNKTÓW (7 meczy z 8 bramkami tez jest absurdem) Panowie !!!

p.s. ciekaw jestem czy to puścicie? może cenzura zadziała?

Nie cenzurujemy wpisów na naszym portalu. Chyba, że ktoś w nich używa wulgaryzmów, gróźb i innych podobnych zachowań, których cywilizowane portale nie tolerują.

 

[2012.09.26 22:10,22] - maciej

"Może ktoś ma własne, nowe i świetne pomysły? Klub chętnie skorzysta z takiej pomocy".

1. wszystkie młodsze grupy wiekowe - drukować małe ulotki z godzinami meczów danym miesiącu na TT - i młode Sokoły niejako inwestując w swoja przyszłość biorą bo to oni są przyszłością toruńskiego hokeja - biorą te ulotki (każdy żak, junior młodszy, młodziki itp itd) do szkoły i rozdaja komu się da - idąc do szkoły, wracając ze szkoły
2. plakaty drukować i wieszać gdzie sie da - nawet hokeisci na trawie mają plakaty inforumujące o meczach !!!!!!
3. wykorzystać 6.10 14.10 21.10 i stanąć ze stoiskiem pod MotoAreną !!!
weźcie Sokoły do pomocy i jazda
4. wszystkie FIRMY sponsorujące toruński hokej - niech w ramach socjału (jakaś forma socjału jest niemal w każdej firmie) u siebie w firmach oferują pracownikom bilety, karnety (w specjalnych cenach) na mecze !!!! zakłady pracy + działy kadrowo księgowe - zrobic karnety ze specjalną ceną i jazda - tak np. robią w JKH i kopalnie
5. powołać chearleaderki i zrobić podest w tzw. strefie gości na TT na występy w trakcie przerw - chearleaderki sa na Sidenie - czemu u nas nie mogą być?
6. dogadać się z firmami które kolportują gazetki reklamowe - np. gazetka reklamowa pizzy/ fitnessu/ sklepu osiedlowego i na dole w okienku ROZPISKA meczów TKH - tych ulotek w skrzynkach u ludzi jest multum
7. akcja pt. zawodnicy w koszulkach kaskach itp itd "pomagają" i np w myjni umyją auto, w sklepie staną za kasie, zatankują paliwo na stacji AWIX OIL
8. ogarnąć temat Radia Gra - dzień z zycia hokeisty.wywiady z zawodnikiem itp itd mnogo tutaj mozna akcji zrobić - gazety to mało trzeba pójść w eter
9. plakaty w klubach restauracjach pubach informujące o meczach i gdzie się da - kiedy godzina data - plakaty tam gdzie slużby mudurowe są (chociaż w kmp na grudziądzkiej czy komendzie straży pożarnej przy sikorskiego)
10. zrobić jakąs fajną akcję w kampusie umk - studenci stadnie zaraz przybędą do Torunia - przygarnąc ich na TT - może SPECJALNY KARNET STUDENCKI za 50zł albo coś podobnego ????
to samo z żołnierzami (w poprzednim sezonie było nawet ok)


etc itd itp

Twój wpis przerasta chyba możliwości "PI". Nie sposób skomentować go w kilku, kilkunastu linijkach tekstu. Może trzeba zorganizować jakieś spotkanie. Takie nieoficjalne, pogadać, wymienić się uwagami. Ciekawe pomysły, przekładasz "dziwolągami".
Tak na szybko:
1.  Nierelane. Akcja pójdzie na kilka osób. Jeden albo dwa razy.
2. ..."wieszać gdzie się da.."? Ale gdzie? Za to są kary finansowe i inne problemy. Wieszanie "byle gdzie" też nie ma sensu.
3. Może to i dobry pomysł.
4. Dobry pomysł, ale niektóre firmy nie chcą biletów nawet za darmo. Kto ma im to nakazać? Jest kilka firm, które kupują.
5. Co to znaczy "powołać"? Jakiś pomysł bez kosztów?
6. Nie dogadasz się, możesz to u nich nabyć.
7. Nie wyobrażam sobie naszych zawodników w takiej sytuacji.
8. Radio - jak najbardziej, trzeba rozwinąć temat, bo jest tego zbyt mało.
9. Dobry pomysł, tylko nie ma kim tego zrobić.
10. Cena meczu (w karnecie) to 4,00 zł. Za 50,00 zł wyjdzie mniej niż 2,00 zł. To już granica absurdu. Pomysł z Campusem i studentami jest OK. Coś trzeba pomyśleć.

 

[2012.09.26 08:38,34] - Marian

Dlaczego w akcje promocyjne nie zaangażują się zawodnicy? Mogliby rozdawać ulotki na ślizgawkach albo na mieście czy cuś.

Angażują się, w miarę możliwości. Przez cały rok zawodnicy odwiedzają przedszkola i szkoły. Co roku odwiedzają chore dzieci w Szpitalu Dziecięcym oraz uczestniczą w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Goszczą róznego rodzaju grupy na swoich treningach na lodowisku. Co roku, w okresie przedświątecznym, prowadzą zabawy i konkursy na lodowiskach MOSiR-u. Łącznie takich imprez jest kilkadziesiąt w roku. Na ul. Szerokiej dawno nie byli i pewnie nikt już nie pamięta jazdy rykszami po starówce zorganizowanej przez niestrudzonego Miszę. W galeriach handlowych nie można, ze względu na rygorystyczne zapisy umowy z Karawelą.
Może ktoś ma własne, nowe i świetne pomysły? Klub chętnie skorzysta z takiej pomocy.

 

[2012.09.24 11:30,16] - maciej

"Ostatnia partia gadżetów (jeszcze rodem z TKH) sprzedała się w 20%." ....skoro tak to czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość nabycia tych gadżetów TKH (ostatnia partia ze starym logiem)? wszystko poszło na przemiał?

Coś się jeszcze znalazło. Trwa "inwentaryzacja" tych pozostałości. Niebawem podamy informacje w zakładce "PODOBNO...", na głównej stronie portalu.

 

[2012.09.19 18:05,07] - pindap

Czy klub szuka może jakiś wzmocnień albo innych rozwiązań?

Chyba na razie nie. Brak na to realnych możliwości finansowych.

.

[2012.09.19 11:14,50] - maciej

witam
pytanie:
1. jakie działania marketingowo-reklamowe podejmuje HSA? czemu nie widać w Toruniu jakichkolwiek przejawów istnienia klubu hokejowego (żadnych plakatów/banerów/promocyjnych gadżetów) np. w dniu rozgrywania meczy na MotoArenie czy plakatów INFO o tym że na TT jest grany mecz - nie wszyscy śledzą www KSTHSA? czy naprawdę tak trudno wydrukować z 500 ulotek zachęcających do przyjścia na Tor-Tor i stanąć pod MA i BYĆ WIDOCZNYM ??? przecież to są ludzie którzy interesują się sportem - zima jest nasza - działania takie TRZEBA podejmować bo rośnie tuż obok was rywal (sezon zimowy) w postaci nowej hali

2. czy istnieje choć cień szansy na zatrudnienie jeszcze 2 zagranicznych zawodników + ew. rotacja/wymiana na pozycjach ofensywnych wśród już grających u nas zagranicznych zawodników jeśli ci nadal nie będą punktowali?

1. Wszystkie działania promocyjne ograniczone są do internetu. Są to dwie strony www o tematyce hokejowej, Facebook oraz kilka portali "miejskich". Drukowanie plakatów to nie problem. Ich rozwieszanie na słupach już tak, to koszt rzędu 600-700 zł na każdy mecz. Do organizacji każdego meczu klub i tak już dokłada. Więc trudno, aby dokładał jeszcze więcej. O banerach i gadżetach chyba już nie ma co wspominać. Ostatnia partia gadżetów (jeszcze rodem z TKH) sprzedała się w 20%. Strata finansowa była spora. Ulotki (ich druk) to też nie jest problem. Kolportaż to niestety sprawa ponad siły klubu i sympatyków hokeja na lodzie. Sam Prezes ich nie rozniesie, a chętnych do pomocy zostało już tylko kilka osób. Rok temu była już taka akcja i po dwóch seriach kolportażu, aktywność wygasła. Marketing to trudna sprawa. Generalnie w klubie znane sa najlepsze wzorce tego typu działań. Ale bez pieniędzy i ludzi do pomocy, jest to zadanie ponad aktualne możliwości.
2. Z naszych informacji wynika, że nie. Przynajmniej na razie. Dyscyplina budżetowa to w tym roku absolutnie najważniejsza sprawa. Może w przyszłości jak znajdą się na to nowe i spore środki płatnicze.

.

[2012.09.18 09:43,38] - michellin

A może jakiś wywiadzik z trenerem Lehockym??? Jako kibic drużyny która dostałe "smary" w każdym meczu i strzela w 4 meczach 2 bramki, chciałbym wiedzieć co na ten temat ma do powiedzenia trener, odpowiedzialny przecież za przedsezonowe przygotowania i stan fizyczny zawodników w tej chwili. Nie chcę zaraz trenera oskarżać czy zwalniać, może kondycja ma przyjść w innym punkcie sezonu???

OK. Dobry pomysł. Postaramy się o wywiadzik "rzeeeeka". Ale znając podejście trenera do mediów, będzie trudno.

 

[2012.09.04 20:04,27] - przemek

czy klub planuje zaprosic na konsultacje trenerow rosyjskch? mogli by oni podpowiedziec conieco naszemu sztabu trenerskiemu

Raczej nie sądzę. Zresztą jest to jak na razie tylko "plotka" dziennikarska. Obaj trenerzy przebywają poza granicą Polski i pojawiać się będą w naszym kraju tylko przy okazji zgrupowań. Nie będzie wtedy czasu na "prywatne" działania w klubach. Nikt też nie przedstawił oferty cenowej takich konsultacji. A można założyć, że nie są to małe kwoty. Bez bardziej szczegółowych informacji, ta propozycja pozostaje jak na razie tylko w sferze planów.

 

[2012.09.04 13:21,16] - tomas

Skoro nie ma Solińskiego i Jankowskiego to czy klub sciagnie jakiegos zagranicznego obrońcę i napastnika dajac przy tym szanse Bojanowskiemu bycia 2 bramkarzem?

[2012.09.06 22:20,11] - lolek

Czy w miejsce W.Jankowskiego zakupiony zostanie jakiś zawodnik??? Czy Wojtek wróci w tym sezonie do Torunia????

[2012.09.10 23:03,02] - pindap

Czy jest szansa wzmocnić klub obrońcą ?choć i napastnik też by się przydał .

W najbliższym czasie nie są przewidziane dodatkowe wzmocnienia. Ani obrońcy, ani napastnika szybko raczej nie zobaczymy. Jest podobno "opcja" drugi bramkarz lub obrońca, ale taka decyzja ma być prawdopodobnie podjęta po kilku pierwszych meczach sezonu.
Pewnie przydałoby się jakieś solidne wzmocnienie, ale pilnowanie budżetu klubu jest w tym sezonie najważniejszą sprawą. Ważniejsze są terminowe wypłaty dla zawodników niż "nadmuchany" balon z zaległościami.
W. Jankowski już raczej w naszym klubie się nie pojawi.

 

[2012.09.02 22:58,56] - Maro

No tak 17-30 jest ok na 9IX ale tydz potem jest w toruniu zuzel o 17 wiec nalezy zmienic godz. jesli chca zeby torche ludziv bylo. Co jest z Jankowskim bo nie grał ostatnio i z nasza dziurawa obrona...?

1. O następnym terminie myślimy. Chociaż nie jest to takie łatwe i proste jak się ogólnie sądzi. 
2. O W. Jankowski napisano poniżej.
3. "Dziurawa" obrona? To chyba jedna z najlepszych formacji w ostatnich latach. Na taką klub stać i raczej lepsza nie będzie. Chociaż, nieoficjalnie mówi się o uzupełnieniu i wzmocnieniu na tej pozycji.

 

[2012.09.02 21:28,51] - java

Jakie są ceny biletów w tym sezonie?

Takie jak w ostatnich kilku latach. Normalny 10,00 zł, ulgowy 7,00 zł. Ulgowy bilet przysługuje: uczniom i studentom, emerytom i rencistom oraz wszystkim przemiłym Paniom, które odwiedzą nasze lodowisko. Dzieci do lat 7 wchodzą na nasze mecze za darmo. Pomimo niskich cen, najlepszą opcją jest karnet całosezonowy w cenie 120,00 zł, co przy ok. 30 meczach daje rewelacyjne 4,00 zł za mecz.

 

[2012.09.02 20:29,29] - zbysio

czy wiadomo coś o jankowskim który nie grał w ostatnich sparingach?

Wojciech Jankowski zakonczył swoją karierę sportową. Przyczyną takiego stanu rzeczy są problemy rodzinne oraz możliwość (konieczność) stałego, pewnego i wysokiego zarobkowania. Z informacji jakie posiadamy wynika, że W. Jankowski wyjeżdża za granicę.

 

[2012.08.28 23:59,28] - Maro

Wiadomo juz o której bedzie 1 mecz u nas ? Pytam bo tego dnia jest tez zuzel o 17 w Tarnowie po awansie do PO a jes sporo kibicow zuzlowo-hokejowych wiec 15 lub 19 byłaby optymalna.

[2012.09.01 19:10,48] - java

Mam pytanie odnośnie meczu z Unią Oświecim o której godzinie jest planowane to spotkanie?

Pierwszy mecz w Toruniu rozegrany zostanie 09.09.2012 o godz. 17.30. To nasza stała niedzielna godzina, która trochę przypadkowo stała się godziną optymalną. Wcześniej jest Memoriał Wojciecha Michniewicza (SIDEn), a o 19.30 żużel w Tarnowie.

 

[2012.08.23 15:35,52] - tomas

Dlaczego Solinkiego nie bedzie w Toruniu? Slychac jakies opinie o nowych zagranicznych po okresie treningów i 2 sparingów?

1. Czytaj poniżej.
2. Jeszcze nie było żadnych oficjalnych podsumowań. Z krótkich rozmów przeprowadzonych z trenerami wynika, że są to bardzo przydatni zawodnicy, bez których bylibyśmy bez jakichkolwiek szans na utrzymanie się w PLH. W opinii trenera Lehockego, najlepiej prezentuje się Peter Gula.

 

[2012.08.23 13:16,26] - Nicolai

Czy znane są szczegóły odejścia "Solo" z drużyny?

Oficjalnie, była to obawa przed brakiem płynności finansowej klubu i opóźnieniami w wypłatach. W mojej opinii, była to również obawa o własną formę sportową. Rok przerwy zrobił swoje. Po słabym meczu w Oświęcimiu okazało się, że bycie klubową "jedynką" to za wysokie progi jak na jego możliwości.

 

[2012.08.21 12:18,45] - lolek

Czy klub planuje kupienie obcokrajowca w trakcie sezonu???? Czy przed startem sezonu kupiony zostanie polski zawodnik???

Jak na razie, to koniec transferów. Pozostaje tylko miejsce dla jednego zawodnika, wzamian za S. Solińskiego (bramkarz lub obrońca). Być może w styczniu, w miarę posiadania wolnych środków finansowych, dokoptowany zostanie jakiś zawodnik zagraniczny. O Polakach się nie rozmawia. Nie ma takiego tematu.

 

[2012.08.18 13:39,14] - ROBSSON

czy Apator jest tytularnym sponsorem i znajdzie sie w nazwie drużyny? 

Nie, nie będzie sponsorem tytularnym.

 

[2012.08.17 01:23,56] - Juras

W sparingu grał K.Kantor z gdanska, oznacza to ze bedzie gral u nas? 

Na razie nie oznacza to nic. Ma szansę na pokazanie swoich umiejętności. Decyzja zależeć będzie od Prezesa klubu i trenera J. Lehockego.

 

[2012.08.08 00:56,35] - tomas

Wiadomo czemu odszedl Smeja i czy ktos za niego jeszcze bedzie? Co z umowa z Apatorem?

[2012.08.15 07:13,03] - 7jarek7

Witam !!! Czy wiadomo dlaczego rozwiązano kontrakt z Michałem Smeją ??? pozdrawiam

1. Z tego co wiemy, Michał zakończył swoją karierę sportową. W trosce o bezpieczeństwo swojej rodziny, ma podjąć lepszą i bardziej pewną nową pracę. Na jego miejsce do składu zespołu dołączył Lukas Lang.
2. Umowa z Apatorem jest już parafowana.

 

[2012.08.02 12:03,28] - Nicolai

Jak się sprawy mają z Wróblem i Ziółkowskim?

???
Marek Wróbel mocno trenuje na lodowisku, co widać na każdym treningu.
Tomek Ziółkowski, ze względu na wyjątkowo trudne problemy rodzinne, już dawno podjął decyzję, że zostaje w Gdańsku. Pisaliśmy o tym już dawno.

 

[2012.08.01 21:51,07] - lolek

Witam czy sprowadzamy obcokrajowców dla przeciwników podajemy nazwiska a inni kupują nikolov oświęcim a kto następny nie ma na nich kasy gdzie karawela gdzie urzad miasta podjal sie udzialu w spolce niech w tym roku dorzuci wiecej bo patrzac na wzmocnienia najslabszego niby gks katowice to lepiej nie grajmy tej ligi bo nie bedzie grac z kim o utrzymanie w ekstraklasie . Tak uratowal hokej sonsowiec ratujmy i my .

Tak to bywa w życiu. Wszyscy oczekują w okresie przedsezonowym nazwisk. W naszym przypadku to i tak bardzo późno (lipiec). Normalnie tego typu rozmowy powinny odbywać się w marcu-kwietniu. Ale wtedy, nikt nie wie jeszcze na czym stoi. To jest właśnie największa słabość polskiego hokeja. Nazwisk oczekują kibice i dziennikarze. Więc od czasu do czasu klub informuje o tego typu rozmowach. Negocjacje bywają trudne, a managerowie tych zawodników zawsze działają na kilku "lodowiskach". Jeżeli Unię stać na Nikolova, to czegoś tu nie rozumiem. Zespół "traci" głównego sponsora, a pozwala sobie na kilkunastotysięczne wydatki (miesięcznie). Sam meczu nie wygra. Ciekaw jestem co na to reszta drużyny? Kontrakty muszą być wyważone. To najtrudniejsze tematy w sporcie. Być może napiszemy o tym dłuższego newsa. Wracając do tematu, nas na niego nie stać. Stać nas na takich jakich mamy. Klub i tak podobno będzie się musiał jeszcze nieźle postarać. Nawet bardzo nieźle, bo wywołani przez ciebie sponsorzy, chyba niekoniecznie dają z siebie wszystko. Taki live.
Można nie podawać tych nazwisk, ale to nieczego nie zmieni. Będą inni. Z tego co wiemy, klub ma bardzo dobre kontakty u managerów i gdyby tylko można było sobie pozwolić, to w Toruniu pojawiłyby się "gwiazdy" najwyższego formatu. Może kiedyś... Patrząc na działania GKS Katowice, wytrawny kibic zada od razu pytanie: Na jak długo kasy wystarczy? Postawiony przez ciebie za wzór Sosnowiec, to nieoficjalnie jeden z dwóch klubów PLH z zakazem transferowym. Nieoficjalnie mówi się, że zaległości w stosunku do zawodników sięgają 3 lat. Wszystko to jest bowiem możliwe, dzięki możliwości zawierania porozumień z zawodnikami (spłata długów). Co będzie, kiedy tan nadmuchiwany balon pęknie? 

 

[2012.07.31 21:20,01] - heatley

Czy to prawda że w kręgu zainteresowań był Adam Domogała? Jacy obcokrajowcy nas zasilą? i co z Maciejewskim? Czy Apator został w końcu sponsorem? No i jakie widoki na przyszłość?

Pytań, na długą pogawędkę przy piwie, przez cały wieczór.
Jeszcze raz (kolejny) przypominamy, że jako redakcja nie mamy dostępu do wszystkich informacji z klubu. Te, którymi dysponujemy mogą stawiać nas jedynie, na pozycji "dobrze zorientowanych".

1. Niesądzę. Nigdy nie słyszałem ani jednego słowa o takiej możliwości. Zupełnie prywatnie wiem, że nadal ma grać w Niemczech.
2. Najprawdopodobniej (95%) będą to: Martin Malat, Michal Borovansky, Lukas Lang i Peter Gula. To w tej chwili jedyna opcja, na którą chyba stać klub. Były inne rozmowy, inne oferty i inne ustalenia (Nikolov, Nadasdi, Ovsak, Klepac i inni), ale na przeszkodzie stanęły: niebotyczne pieniądze, kontuzja w dniu wyjazdu do Torunia, inne oferty, itp. Po pierwszych treningach widać, że chłopaki znają swój fach, będą nieźli jak na warunki polskie i nie będą "gwiazdorzyć".
3. Temat Maciejewskiego był na tapecie wiosną. To zawodnik klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk, a prezes M.Kostecki nie oddaje "za darmo" niczego. Nasi "gdańszczanie" to zawodnicy spółki, z którą można negocjować w cywilizowany sposób.
4. Nie został. Ale zostanie. Może jeszcze tydzień, miesiąc? To chyba skomplikowane sprawy, zupełnie nie związane z klubem. Zresztą, jak było widać po "współpracy" z Karawelą, to zupełnie inna bajka. Sponsoring bez jakiejkolwiek wizji hokeja na lodzie, chyba nie ma jednak sensu.
5. Jakoś tam wystartujemy, jakoś pogramy, szału nie będzie. Oby była: ambicja na lodzie, kilka wygranych, niezłe mecze, to będzie można popatrzeć z przyjemnością na grę naszych chłopaków. Generalnie (osobiście) uważam, że toruński hokej na lodzie do swojego 90-lecia nie dociągnie. Chyba, że w wydaniu juniorskim. 

 

[2012.07.11 16:00,37] - lolek

Z jakiego powodu z gry w naszym zespole zrezygnował F.Bakrlik?????

Podobno otrzymał lepszą i o wiele bardziej pewną ofertę z Wielkiej Brytanii.

 

[2012.07.10 23:07,51] - Pindap

Czy klub poszukuje 2 obrońców i 2 napastników zagranicznych??? i ilu można się spodziewać tych zawodnikow , ponieważ wiemy ze Tomsa nie będzie i Baklika również ? 

Z naszych informacji wynika, że klub planuje jak na razie zatrudnienie trzech zawodników zagranicznych. Najprawdopodobniej będą to dwaj obrońcy i jeden napastnik.

 

[2012.07.06 13:21,57] - Domino

Wiadomo jacy obcokrajowcy poza T.Bluksem wzmocnia nasza druzyne? Czytałem w odpow.ze pod koniec lipca ma przyjechac kilku graczy. Prosze o szersza informacje jesli jest taka mozliwosc!

Z naszych informacji wynika, że 01.08.2012 mają pojawić się na treningu Frantisek Bakrlik i Martin Malat. Toms Bluks ma podobno przyjechać wcześniej.

 

[2012.07.05 23:42,22] - Michu

Jak wygląda sprawa z karnetami ?? Bo jednak najwyższa pora oby taka informacja się pojawiła, bo trzeba wiedzieć jaką kwote trzeba uzbierać :)

Najwyższa pora? Chyba nikt, w polskim hokeju nie podał jeszcze takich danych. Karnety mają być podobno w sprzedaży już na prezentacji zespołu - 20 lipca 2012, na lodowisku Tor-Tor. Cena karnetów ma podobno wynosić 120,00 zł. Czyli tak jak w roku ubiegłym, całkiem tanio.

.

[2012.07.03 21:47,21] - roman

Wiadomo dlaczego klub pozbył sie 3 zawodników czyli Chrz.,Połą. i Winiar? Planowane są jakieś w związku z tym wzmocnienia zagraniczne i czy sfinalizowano juz umowę z apatorem, jesli tak to w jakim % pomoga, beda w nazwie druzyny? Co z Karawela jest, daje jakies srodki ?

1. Trzech zawodników - nasza opinia w tym temacie znajduje się poniżej.
2. Potencjalne wzmocnienia - podobnie.
3. Umowa z Apatorem nie jest jeszcze sfinalizowana. Ale to podobno kwestia kilku dni. Mają być podobno na koszulkach, ale czy w nazwie drużyny - tego nie wiemy. Apator to dla klubu poważne wsparcie, ale traktować to chyba należy jako "zamiennik" Karaweli.
4. Karawela jest, ale środków na ten sezon jeszcze nie wypłaciła.

.

[2012.07.02 20:53,29] - 7jarek7

Witam !!! Właśnie czytam o rozwiązaniu umów z trzema napastnikami ( Chrzanowski , Winiarski ,Połącarz ). Czy można coś więcej napisać jakie były powody takiego posunięcia ???

Zapewne oszczędności. Wiadomo, że nasz toruński klub do potentatów nigdy nie należał i nie należy. Niestety w szerokiej kadrze zespołu nie może być 30 zawodników.  Tylu nie mają nawet najbogatsze zespoły. Nieoficjalnie wiadomo, że pod koniec lipca ma dojechać trzech obcokrajowców. Więc liczba zawodników się wyrówna. Dlaczego akurat oni? Taką decyzję podjął trener po przeanalizowaniu ich potencjału na rzecz drużyny. Takie sytuacje zawsze są trudne, ale czasami trzeba podejmować tego typu decyzje, dla dobra większości. 
..
 

 [2012.06.26 12:45,49] - lolek

Czy rozmowy z firmą Apator są prawdą????? Czy nasz zespół będzie miał więcej niż 3 obcokrajowców??? Czy podpisane zostały kontrakty z nowymi zawodnikami?

1. Tak.
2. Nie sądzę (czytaj poniżej).
3. Tak. Wszystkie kontrakty są w Urzędzie Miasta i są aktualnie podpisywane przez Prokurenta spółki.

.

[2012.06.25 19:48,34] - Michu

ciekaw jestem czy jeśli limit obcokrajowców został podniesiony to czy klub zamierza zostać przy liczbie 3 obcokrajowców w klubie czy jednak myśli o większych wzmocnieniach i zamierza wykorzystać ten limit ?? Znając życie zostanie to wykorzystane jeśli będzie taka potrzeba i jeżeli znajdą się pieniądze.

Właściwe już twoje pytanie jest podsumowaniem tematu. W aktualnych okolicznościach to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

 

[2012.06.24 17:45,26] - 7jarek7

Witam !!! Czy planowane są w Toruniu jeszcze jakieś wzmocnienia. Wiadomo , że z kasą "szału nie ma" , ale w kontekście informacji dochodzących z Katowic (zatrudnienie 3 Kanadyjczyków ) chyba trzeba coś zacząć robić. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Temat został chyba wyczerpany. Jak sam piszesz "szału nie ma", więc po co nam "Kanadyjaczycy" albo ini stranierri. Chyba tylko po to, żeby problemy zaczęły się już w listopadzie. Co do Katowic, to widać, że się zbroją. Pytanie tylko, czy mają ku temu solidne podstawy (kasiorka). Jeżeli tak, to już na starcie będziemy "skazani" na walkę o ligowy byt. Jak będzie? Zobaczymy.

 

[2012.06.22 21:13,40] - Robson

Czy to prawda że firma Apator ma wspomóc naszą drużynę w obecnym sezonie dośc solidna kwota? Jakie transfery sa planowane jeszcze przez klub w kontekscie otwarcia rynku do 6 obcokrajowców i czy zawodnicy tacy jak Maciejewicz,Kantor mogą zagrac w toruniu?

1. Tak, to prawdziwe informacje. NIestety nie wiadomo jeszcze (oficjalnie) jaka to ma być kwota. Podobno spora. Nie są to jednak pieniądze na tzw. "górkę". To środki na załatanie podstawowego budżetu, więc jakiekolwiek nowe pomysły czy zakupy raczej nie wchodzą w grę. To raczej takie "antidotum" na problem innego sponsora Karaweli.
2. Tak jak pisaliśmy poniżej, dodatkowe transfery raczej nie są planowane w tej chwili. W obecnej sytuacji klubu byłoby to "kaprysem" ponad realne możliwości.
3. Były prowadzone rozmowy z tymi zawodnikami, ale do ostatecznych roztrzygnięć nie doszło. Raczej ich nie zobaczymy w Toruniu.

.

[2012.06.21 20:12,12] - Piotr

Jak wygląda sprawa z obcokrajowcami? Czy klub zamierza wypełnić wszystkie sześć miejsc?

Nie sądzę. Budżet klubu mógłby tego nie wytrzymać. Jak na razie słyszy się informacje o dwóch - może trzech zawodnikach. Pozostałe miejsca zapewne zostaną wolne. Może ktoś dojedzie, w okolicach grudnia - stycznia.

 

[2012.06.15 00:05,03] - tomas

Czy Marek Wróbel bedzie grał w toruniu i czy wiadomo w jaki sposób T.Witkowski znalazł sie w Norwegii? 

Z tego co wiemy, to Marek Wróbel czeka na odpowiedź ze szwedzkiego klubu. Podobno ma jednak grać u nas. Nie wiadomo jeszcze na 100%. Na temat powodów i sposobu przenosin T. Witkowskiego do Norwegii niestety nic nie wiemy.

 

[2012.05.18 22:43,51] - lolek

W jakim kierunku idą rozmowy z F.Bakrlikiem???? Czy plotki o rozmowach z M.Malatem są prawdą????? 

Dlaczego plotki???
Obaj byli tydzień temu w Toruniu, o czym pisała toruńska prasa i przeprowadzili rozmowę z Prezesem klubu. Negocjajcje z F. Bakrlikiem zmierzają w kierunku sfinalizowania kontraktu, natomiast M. Malat prawdopodobnie musi jeszcze poczekać na ostateczną decyzję. Trenerom bardziej potrzebny jest w chwili obecnej obrońca. Problem mogą rozwiązać ustalenia nowego Zarządu PZHL. Nieoficjalnie mówi się o "otwarciu" PLH dla obcokrajowców, co mogłoby oznaczać, że może będzie mogło ich grać więcej niż trzech w jednej drużynie.

.

[2012.05.14 18:20,29] - Michał

Czy Paweł Skrzypkowski dołączył już do Toruńskiej drużyny i z nią trenuje ?
Rozumiem że w chwili obecnej nasz zespół chce ściągnąć tylko napastnika, ale myśli także o zagranicznym stratineri ? Jeśli tak to gdzie są zapuszczane kręgi zainteresowań w celu znalezienia odpowiedniego grajka na tą pozycje? Bo fajnie by było ujrzeć znowu w Toruniu jakieś Fina ;)

1, P. Skrzypkowski jeszcze nie trenuje z naszym zespołem. Z tego co wiemy ma ważny kontrakt do końca maja. W chwili obecnej dopinane są szczegóły porozumienia: Skrzypkowski - KH Gdańsk S.A. - Nesta Karawela. Można powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze, ale to nie jest jeszcze 100% pewności.
2. Z posiadanych przez nas informacji klub szuka obecnie: dwóch obrońców i drugiego bramkarza. Reszta już praktycznie jest. Można się jeszcze chwilkę wstrzymać, czekając na decyzję nowego PZHL w kwestii ilości zawodników zagranicznych. Podobno będzie mogło być ich aż sześciu, a bramkarz będzie liczony za jednego. Jak na razie to tylko zasłyszane plotki, więc najlepiej poczekać do 26 maja.
3. Na Fina to trochę jeszcze poczekasz. Jak na razie taka opcja nie wchodzi w rachubę. A szkoda... Obecny kierunek to Czechy + Słowacja, w elementami łotewskimi.

 

[2012.05.11 15:01,39] - heatley

Bepierszcz czy Komorski to zawodnicy 1 ligowi tak? To młodzi zgrani i podejrzewam niedrodzy zawodnicy bardzo perspektywiczni i wnieśli by więcej do drużyny napewno niż nasze talenty Kuchnicki Smeja Koseda czy Chrzanowski! Chcecie się utrzymać jeszcze bardziej się osłabiając? (Baranyk, Ziółkowski, Wróbel) OD kogo młodzi mają sie uczyć nie widzicie jakie Kamil zrobił postępy przy Milanie? Postawić na młodzież plus kilku graczy z wyższej półki to przyniesie efekt! A koszt ten sam dosyć trzymania w klubie nierobów i beztalenci. 

Jedna wypowiedź, kilkanaście trudnych tematów.
1. Jak na razie obaj wymienieni przez ciebie zawodnicy w ekstraklasie nie pograli, więc o ich przydatności na tym poziomie rozgrywek możemy tylko gdybać. Z całą pewnością są to zawodnicy utalentowani, ale na dzień dzisiejszy "niczego nie gwarantują". Ile mogliby wnieść do naszego zespołu, to sprawa wysoce polemiczna, tym bardziej, że porównujesz ich do obrońców, którymi oni nie są, a których nam wyjątkowo potrzeba.
2. W temacie osłabienia, też nie można się z tobą zgodzić. M. Baranyk sam podjął taką decyzję, chyba już w momencie powrotu do Polski, z nieudanego tournee po lidze francuskiej. Chciał się pokazać i poszukać lepszego klubu. Chyba mu sie to udało. M. Wróbel ciągle jest bardzo blisko Nesty i jak na razie tylko lokalne plotki chciałyby go umieścić w innej drużynie. Pozostaje więc T. Ziółkowski, zawodnik przydatny, ale nie niezbędny. Też chciałby grać u nas, ale ze względu na wyjątkowo trudną sytuację rodzinną najrawdopodobniej nie będzie mógł.
3. Myślę, że Kami Kalionowski, podobnie jak pozostali młodsi zawodnicy, będą mieli się od kogo uczyć. Zmiennik za Milana praktycznie jest zakontraktowany (F.Bakrlik) i to do tego prawdopodobnie lepszy (bardziej produktywny dla drużyny). Milan był świetnym artystą ataku, ale w grze defensywnej realizował tylko 30% zadań. Współczesny hokej, to jednak defensywa, o której nie można zapominać. Tyczy się to również wspomnianego Kamila jak i kilku jego młodych kolegów.
4. Podusmowując, klub cały czas stawia na własnych wychowanków, którzy za partnerów będą mieli kilku doświadczonych zawodników ze średniej półki. Na wyższą chyba nas nie stać.

 

[2012.04.12 18:30,20] - Michu

Wiadomo o nowychto ciężko pytac, bo i tak się niczego nie można dowiedzieć, ale interesuje mnie kto z obecnego składu z sezonu 11/12 ma już podpisany kontrakt na nowy sezon ??

[2012.04.13 21:42,48] - lolek

Kiedy poszczególni zawodnicy złożą podpisy pod kontraktami???? Słyszałem, że W.Jankowski jest bliski pozostania w naszym klubie??? I jak wygląda sprawa z obcokrajowcami. 

[2012.04.16 17:56,16] - bolo

Jak tam transfery???

[2012.04.23 21:13,44] - marr78

witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda skład drużyny na obecną chwile kto już podpisał kontrakt

Z naszych informacji wynika, że podpisany kontrakt mają jedynie Miłosz Lidtke i Paweł Połącarz (kontrakty dwuletnie). Nowe kontrakty będą podpisywane po 7 maja 2012 roku, kiedy to rozpocznie się okres przygotowań do sezonu 2012/2013. W zespole nie dojdzie do wielkich zmian ze względu na brak takiej potrzeby. Z obecnym budżetem cele sportowe pozostaną takie same jak w roku ubiegłym. Trzeba tylko poszukać dwóch polskich obrońców (Skrzypkowski?, Maciejewski?, Bigos?) oraz uzupełnić trójkę obcokrajowców. Nadal na grę w ekstraklasie liczyć może toruńska młodzież, która zasilona zostanie w tym sezonie Michałem Kalinowskim i Piotrem Huzarskim.

Na poważniejsze transfery nie ma co liczyć, chociażby ze względu na kwoty, które bez jakichkolwiek hamulców wypowiadają zawodnicy dotychczas grający na południu. Byle jaki grajek, poniżej 5.000 nie zagra. Uzupełnianie składu byle jakimi i drogimi zawodnikami nie ma sensu, bo zachwieje to strukturą kontraktów w zespole, Niby dlaczego torunianie mają grać za sporo mniejsze pieniądze. Niech się lepiej ogrywają młodzi. Z dotychczasowego składu zabraknąć może jedynie (chociaż ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły): Marka Wróbla i Tomasza Ziółkowskiego. Nowego klubu szuka również Tomasz Witkowski. Wojciech Jankowski i Michał Smeja chcą zostać w Toruniu i już podjęli w tej sprawie wymagane kroki formalne.

 

[2012.04.07 12:01,22] - michellin

Czy nie lepiej było by poszukać poza granicami obrońców i zapełnić wakaty obrońcami??? W Polsce jest spora liczba napastników i myślę że jest niezłe pole manewru czego nie można powiedzieć o obronie, a jak statystyki pokazują była to najsłabsza obrona ligi w ubiegłym sezonie...
Chodziły też plotki o zainteresowaniu Mateuszem Bepierszczem, jest też w Legii Filip Komorski któremu można by się przyjrzeć. Czy klub bierze wogóle pod uwagę tych zawodników??? Bo może się okazać że za chwilkę przeczytamy artykuł o ich kontraktach w Katowicach...

Doświadczeni, zagraniczni obrońcy to zapewne priorytet dla sztabu szkoleniowego. Potrzebny jest jeszcze dobry strzelec, też raczej zagraniczny. Może trzeba rozpatrzyć opcję "zawodnika z polskimi korzeniami"? Zaproponowani zawodnicy, to być może młodzi i utalentowani hokeiści, ale takich to chyba nam nie trzeba. Mamy swoich, nie gorszych. A oni oblicza naszej drużyny nie odmienią. To zawodnicy poziomu I ligowego.

 

 [2012.04.02 22:44,06] - Nicolai

Dlaczego Janek Rodziewicz po powrocie z Kanady nie gra ani w Sokołach ani w TKH? Co się dzieje z tym dobrze zapowiadającym się graczem?

Z tego co wiemy Janek Rodziewicz zakończył karierę. Nie udało mu się wejść do drużyny seniorów za czasów trenera W. Walickiego. Nie wiemy czym się teraz zajmuje. To dosyć typowa sytuacja w sporcie, szczególnie w dyscyplinach zespołowych. Tylko nielicznym udaje się kontynuować karierę sportowca, pozostali kończą ze sportem na poziomie juniora. Podobnie będzie zapewne z innymi zawodnikami Sokołów. Wszyscy nie mogą grać dalej, bo musiałaby powstawać co roku kolejna drużyna seniorów. W Polsce niestety trend jest wręcz odwrotny.  

 

[2012.03.28 19:37,03] - lolek

Czy po odejściu M.Baranyka klub planuje zakupić jakiegoś napastnika zagranicznego i czy wogóle transfery będą????? 

Z zasłyszanych informacji wynika, że klub będzie chciał zapełnić lukę po Milanie oraz po Aivarsie. Trener J. Lehocky penetruje podobno rynek słowacki. Zobaczymy. Na gwiazdy pierwszej wielkości nie ma co liczyć, bo to poziom finansowy nierealny dla naszego klubu. Rozmowy prowadzone są również z polskimi zawodnikami, głównie obrońcami.

 

[2012.03.27 17:26,32] - krzysiu z r2

Mam pytanko odnośnie naszych złotych medalistów. CZytałem wywiad z L.Minge i stwierdził, że byłby zaskoczony gdyby któryś z zawodników, z rocznika 91 nie znalazłby sie w szerokim składzie naszej drużyny seniorskiej byłby zdziwniony, chodzi tu o takich zawodników jak Bałos,Kurpiewski,Pieniak,Husak,Wąsik czy Bojanowski. Jakie jest stanowisko klubu w tej sprawie, czy są prowadzony jakieś rozmowy z wyżej wymienionymi?

Kolejny raz podkreślam, że nasz portal to strona www: kibiców, sympatyków i miłośników hokeja na lodzie w Toruniu. Oficjalna strona klubu to: http://www.torunskihokej.pl/. O odpowiedź na to pytanie trzebaby poprosić Prezesa spółki p. Bogdana Rozwadowskiego.
Z naszej wiedzy wynika, że: B. Pieniak, P. Husak i M. Wąsik są w składzie drużyny seniorskiej. Walcząc rok temu na zapleczu PLH w drużynie mieścili się także K. Bałos i M. Kurpiewski. W chwili obecnej łatwiej będzie chyba "załapać się" K. Bałosowi z tego względu, że jest obrońcą. M. Kurpiewski będzie mial utrudnione zadanie, bo obsada naszych formacji ataku jest szeroka. Prawdopodobnie dojdą jeszcze: P. Huzarski i M. Kalinowski,  którzy w tym roku robią maturę, a swoją grą wybijają się ponad przeciętną. Na pełen udział w grze seniorów poczekać musi jeszcze J. Gimiński, który chodząc do szkoły nie może uczestniczyć w treningach pierwszej drużyny. Oczywiście, pomimo tego faktu; może zagrać w kilkunastu meczach w sezonie. Pozycja "czwartego" bramkarza drużyny (K. Bojanowski) raczej nie wchodzi w grę, bo chyba na taki luksus stać tylko najbogatsze kluby.
Całej "złotej drużyny" juniorów niestety nie da się objąć szkoleniem drużyny seniorów. Być może załapią się w innych klubach na zasadzie wypożyczenia, ale to już dotyczy klubu MKS Sokoły, którego są zawodnikami. KS Toruń HSA nie ma tu nic do powiedzenia.

 

[2012.03.22 12:06,13] - heatley

Czy klub myśli o wzmocnieniach czy raczej o utrzymaniu obecnych zawodników? Jeśli tak to o jakich? Czy jest szansa aby wrócili Dołega, Dąbkowski czy Kubat?
Dla wszystkich kibiców priorytetem jest oczywiście Milan! Liczymy że zostanie!

1. O precyzyjną wizję drużyny trzeba zapytać Prezesa spółki. Naszym zdaniem, do wielkich zmian nie dojdzie. Wszyscy zawodnicy nie odejdą, bo polska liga jest zbyt mała i nie wchłonie takiej ilości zawodników. Nie dojdzie również wielu nowych zawodników, bo budżet toruńskiego klubu jest sporo niższy niż klubów z południa Polski. Od dawna widać dysproporcje pomiędzy kontraktami zawodników z południa. W naszej ocenie, gdzieś się wzmocnimy, gdzieś osłabimy. Patrząc na całą drużynę wyjdzie na to samo. 
2. Szanse na powrót wszystkich wymienionych zawodników, w tym sezonie, chyba są zerowe.
3. Co do Milana, szansa jest, ale trzeba jeszcze trochę poczekać. Sam mówił niedawno (wywiad prasowy), że ma jeszcze trochę czasu do namysłu.

.

[2012.03.20 16:46,16] - lolek

Mam pytanko. Jak tam ze sprawą przedłużania kontraktów na najbliższy sezon??? Czy M.Baranyk pozostanie w naszym klubie???? I jak wygląda sytuacja z hokeistami z Gdańska?????

1. Praktycznie wszyscy zawodnicy spotkali się z Prezesem spółki i przedstawili swoje oczekiwania. Finalizacja nowych transferów potrwa zapewne do końca kwietnia. 7 maja 2012 startują przygotowania do nowych rozgrywek. Myślę, że zdecydowana większość pozostanie w naszym klubie.
2. Jest niewielka szansa na dalszą grę Milana w Toruniu. Trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość i poczekać kilkanaście dni. Milan ma kilka ofert i jest obecnie na etapie podejmowania decyzji.
3. Jest ich pięciu (MS; WJ; MW; TZ; TW) i pięć jest problemów. Każdy z nich ma inną sytuację, pomimo tego, że pochodzą z jednego klubu. Wszyscy chcą grać dalej w Toruniu, trzeba tylko pozałatwiać formalności. Jedne będą łatwe, niektóre bardzo trudne. O szczegółach niestety na tym etapie sezonu nie można jeszcze wiele napisać. 

.

[2012.03.16 09:41,34] - Nicolai

Czy klub planuje zorganizowac sprzedaz gadzetów? Mianowicie chodzi o szaliki pasiaki i koszulki zawodnikow.

Jak do tej pory nie udało się wygenerować środków na produkcję klubowych gadżetów. Zawsze były jakieś ważniejsze sprawy. Ostatnio, podobno, pojawiła się koncepcja produkcji koszulek, szalików i miniaturek dla kibiców. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na szerszy asortyment raczej nie ma co liczyć. Nikt ponownie nie zaryzykuje zamrożenia (straty) pieniędzy przy słabym popycie na tego typu rzeczy w Toruniu.

.

[2012.03.08 11:23,41] - Michu

Prosiłbym o napisanie tutaj lub dodanie na stronę terminarza albo planu zawodów(w przypadku gdy terminarz nie jest znany) które mają się odbyć w Toruniu, na myśli mam finały MP CLJ :)

I. Mistrzostwa Polski Juniorów
20-25.03.2012r. - organizator: MKS Sokoły Toruń
Sędzia główny  turnieju: Danuta Piorun
W turnieju biorą udział zawodnicy z rocznika 1991, 1992, 1993 i 1994.
Do finału kwalifikuje się  6 zespołów .

Podział na grupy:

                 Gr. A      Gr. B
20.03.2012  1 - 3      2 - 4
21.03.2012  3 - 5      4 - 6
22.03.2012  5 - 1      6  -2
23.03.2012  A3 - B3
24.03.2012  A1 – B2    A2 – B1 
25.03.2012  pokonany z pary A1-B2 - pokonany z pary A2-B1 
25.03.2012  zwycięzca z pary A1-B2 - zwycięzca z pary A2-B1

Podział drużyn na grupy oraz godziny rozgrywania meczów nie są nam jeszcze znane.
 

[2012.03.03 14:19,35] - Marcin

Całym sercem trzymam kciuki za naszą drużynę w zmaganiach z drużyną Podhala o utrzymanie w PLH. Wierzę, że się uda, ale chciałbym zadać pytanie, czy jeśli (odpukać) spadniemy do 1. ligi, to nie będzie to oznaczało rozwiązania spółki, jednym słowem, czy wówczas Nasta przystąpi do gry w 1. lidze i jak może wówczas wyglądać skład (tzn. na obecność których zawodników można liczyć) i czy sponsorzy (głównie ten tytularny) się nie wycofają? Chodziłem na mecze hokejowe zarówno gdy graliśmy w 1. lidze, jak również w PLH i nie wyobrażam sobie, że w Toruniu hokej miałby zniknąć.

Możemy sobie na ten temat wspólnie "pogdybać". Wydaje nam się, że spadek do I ligi nie jest i nie będzie powodem rozwiązania spółki. Nie po to ją powoływano. Ma być zwieńczeniem całej struktury szkolenia w hokeju na lodzie. W I lidze też będzie. Co do sponsorów klubu, w tym tytularnych, to sytuacja jest zupełnie inna. Są to ich prywatne decyzje. Myśllimy jednak, że wywiążą się z warunków podpisanych umów, a te prawdopodobnie obowiązywać będą jeszcze w przyszłym roku. Na temat składu, trudno cokolwiek powiedzieć. Logika sugeruje, odmłodzenie składu i grę na bezpiecznym poziomie finansowym. Wszak innych sponsorów za dużo nie będzie. Kibiców zapewne również. Starsi (lepsi) zawodnicy, którym marzy się większa wypłata, będą musieli poszukać "chleba" w innych klubach.

 

[2012.03.02 15:50,52] - play out

czy wiadomo coś nowego w sprawie tych "petrodolarów"? rozmowy toczą się dalej, czy tez może jest to juz nieaktualne?

Petrodolary pochodzą z rejonu, gdzie często oaza okazuje się mirażem. I choć klub dołożył wszelkich wysiłków, tak też było i tym razem.

 

[2012.02.18 15:43,12] - Michał

Interesuje mnie sprawa którzy z naszych zawodników mają podpisane kontrakty na przyszły sezon ? Mam nadzieję że ujawnienie takiej informacji to żaden problem :) no i mam nadzieje, że zarząd już zabrał się do roboty co do potencjalnie wzmocnień na przyszły sezon(tutaj akurat żadnej odpowiedzi nie oczekuje, bo wiem, że i tak nie może zostać ona udzielona), bo jak to wiemy, co było za czasów TKH, gdy wszystkie zespoły dogadywały się już ze wszystkimi a dla nas zawsze zostawały ostatki, które raczej najczęściej nie były wzmocnieniami, a dopychaczem.. więc liczę że w niedalekiej przyszłości każdy będzie zadowolony jeśli zarząd się nie obija :)

Przypominam, że na wasze pytania odpowiada Redakcja portalu hokej.torun.pl, a nie Zarząd klubu.
1. Z tego co wiemy, tylko Paweł Połącarz ma podpisany dwuletni kontrakt. Reszta zawodników ma kontrakty do końca sezonu.
2. To chyba nie problem obijania się Zarządu. To problem pieniędzy i lokalizacji Torunia na hokejowej mapie Polski. Osobiście nie przypuszczam, że w najbliższym czasie będziemy potęgą polskiego hokeja.

 

[2012.02.17 22:39,10] - Bjarne

czy karnety na sezon 2011/2012 obejmują też rundę play off?

Tak.

 

[2012.02.13 11:37,34] - TKH

co jest z Tomsem Bluksem?

Toms miał w zeszłym tygodniu wyjątkowo mocny atak rwy kulszowej. Nie mógł nawet sznurowadeł zawiązać. Wraca do zdrowia, aby być gotowym na play-off. Trener specjalnie nie wstawiał go do składu, żeby całkowicie wyleczył tą przykrą dolegliwość. W pierwszym meczu w Sosnowcu zapewne wyjedzie na lód. 

 

[2012.02.07 20:00,39] - Emik

Co się dzieje z Tomaszem Witkowskim? Dlaczego nie gra od kilku meczy?

T. Witkowski złamał na treningu palec lewej ręki. Niebawem wróci na lód. Przerwa miała trwać ok. 3-4 tygodni. On sam, najchętniej już wyszedłby na lód.

.

[2012.02.06 20:43,26] - Przemek

1 Czy panowie Walicki i Gorecki zajmuja sie dalej szkoleniem w klubie bo to ze z seniorami wyszlo jak wyszlo (bylo lepiej niz jest teraz) ale z juniorami to wyniki mieli odpowiednie. 2 Czy mozna 1% podatku przekazac na klub a jak tak to jakies namiary bym poprosil  

1. Ani W. Walicki, ani M. Górecki obecnie nie są związani żadnym klubem. Nie prowadzą żadnej drużyny MKS Sokoły.
2. MKS Sokoły nie jest organizacją pożytku publicznego i nie można w ten sposób ich wesprzeć. Można jedynie przekazać im darowiznę.

.

[2012.02.05 20:03,16] - kristof

Witam serdecznie:)
Mam 2 pytanka a wiec zaczne może od tego że skoro mowa była o pozyskania zawodnika któremu klub zalega pieniązki to czy nie warto byłoby sie dogadać z Dołegą? Natomiast 2 pytanie, bedąc na ostatnim treningu naszej drużyny naliczyłem 4 młodych zawodników tzn: Husak,Pieniak,Gimiński i Kalinowski Kamil czy trener ma w planach wdrożyć innych zawodników takich jak Kurpiewski,Bałos, Kalinowski Michał czy Huzarski którzy w zeszłym roku za kadencji Walickiego mieli miejsce w składzie, w CLJ widać że sobie radzą warto było by stawiać na naszą młodzież w Toruniu.

1. O to trzebaby zapytać Prezesa klubu. Z tego co wiemy temat J. Dołęgi cały czas jest zamknięty. Może jednak warto byłoby rozpatrzyć go raz jeszcze.
2. Z juniorami nie jest tak łatwo. Aby mogli zaistnieć w drużynie seniorów, musieliby z nimi trenować. Treningi są przed południem akurat wtedy, gdy większość z nich jest w szkole. Przydałby się M. Kalinowski i P. Huzarski, ale oni mają w tym roku maturę i muszą się do niej przygotować. Wyjątkiem jest J. Gimiński, któremu rodzice załatwiają indywidualny tok nauczania. Ale to jest tylko i wyłącznie ich decyzja. Bądź co bądź to ważny okres w ich życiu. 50 lat nie będą grać w hokeja, a bez matury w dzisiejszych czasach nawet instruktorem młodzieżowym nie można zostać.

.

[2012.01.23 15:55,19] - Michał

Co się dzieje z Pawłem Połącarzem? bo trochę już ta jego kontuzja trwa,a nic o nim nie słychać, a także jak wygląda sytuacja z kolanem Daniela Minge?

Paweł Połącarz to chyba najbardziej pechowy zawodnik naszej drużyny. Jesienią miał zerwane więzadła przednie w kolanie. Pierwsza próba leczenia z zastosowaniem metody zachowawczej nie przyniosła jednak spodziewanych efektów. W grudniu miał operację i w chwili obecnej przechodzi intensywną rehabilitację. Niestety, w tym sezonie już go na lodzie nie zobaczymy. Daniel Minge ma również problemy z kolanem. Nabawił się tej kontuzji, w przypadkowej sytuacji na treningu. 26 stycznia ma zostać przeprowadzone badanie rezonansem magnetycznym, które pozwoli na postawienie ostatecznej diagnozy. Od tego uzależnione będzie leczenie i okres "odpoczynku" od treningów i meczów.

.

[2012.01.14 15:44,13] - lolek

Czy są planowane jakieś transfery zagraniczne??

W tym sezonie nie ma już praktycznie możliwości pozyskania nowych zawodników. Okienko transferowe zamknięto 20 grudnia. Jedyną możliwością jest w tym momencie, pozyskanie zawodnika z PLH, któremu klub zalega z wypłatami ponad dwa miesiące. Musi jednak uzyskać na to zgodę z PZHL. Innych szans na poszerzenie składu już nie ma.

 

 [2011.12.25 13:40,12] - bolek

Jak przebiegają rozmowy w Mediolanie ?

Też chcielibyśmy wiedzieć. Niestety nie wiadomo zbyt wiele w tej sprawie. Czekamy.

 

[2011.12.24 09:46,05] - Sławek

Czy Firma Karawela wywiązuje się z umowy sponsorskiej, czy posiada jakieś istotne zaległości wobec Klubu?

Prawdopodobnie nie. Jest jeszcze jedna transza do spłaty za rok 2011, ale to wyjątkowo skomplikowana sytuacja pod względem administracyjnym. Taki kraj, takie prawo. Trzeba więc jeszcze chwilkę poczekać.

 

[2011.12.12 16:57,08] - 7jarek7

Witam ! Do 20 grudnia już niedaleko , czy planowane są w drużynie jeszcze jakieś zmiany - głównie chodzi mi o wzmocnienia ???
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Nie, nie bedzie już żadnych roszad w składzie. Nowy trener musi poradzić sobie z obecnymi zawodnikami. Zresztą nie ma już w Polsce żadnych wolnych i dobrych zawodników. Na obcokrajowców nie ma natomiast funduszy.

 

[2011.12.11 10:41,34] - Pomorzanin

Jak przebiegły rozmowy w Mediolanie z potencjalnym sponsorem

Nawiązano kontakt, rozmowy są prowadzone i nic więcej na ten temat nie wiadomo. Zapewne potrwa to jakiś czas. Takich spraw nie załatwia się w tydzień, nawet w Toruniu.

 

[2011.12.08 00:41,10] - temmu

To prawda czy zart o zainteresowaniu naszym klubem jakims inwestorem z krajow arabskich?

Nie jest to zmyślona wiadomość. Sprawa jest jednak w tak wstępnej fazie, że trudno wskazać procentową szansę jej realizacji. Ponieważ temat jest sensacyjny, a ewentualne skutki dla klubu trudne do ocenienia, będziemy trzymać rękę na pulsie i informować o sprawie na bieżąco.

[2011.11.24 02:52,33] - Zoli

Czy klub planuje do 20 XII jeszcze jakies rotacje w składzie (moze jakis nowy obrońca) bo posada Gaisinsa chyba nie jest pewna w zespole? Wiadomo co było głównym powodem rozstania się z Wachowskim i co się z nim teraz dzieje?

Z tego co wiemy, żadnych dodatkowych roszad w składzie prawdopodobnie nie będzie. Kwestię A. Gaisinsa wyjaśnialiśmy już wcześniej, więc drążyć tego tematu chyba nie ma powodu. Co do Sebastiana Wachowskiego, najprawdopodobniej zaważyły na tej decyzji: nie najwyższy potencjał sportowy tego zawodnika oraz niewielki wkład w pracę drużyny w okresie przygotowawczym i na początku rozgrywek. Niestety nie posiadamy informacji na temat dalszego etapu jego kariery sportowej.
 

[2011.11.10 15:45,08] - VLADO

Witam. Czy wiadomo juz cos o pozostaniu w druzynie Wrobla i Baranyka i o innych roszadach w skladzie (odejściach) np któregoś z gdańszczan i Gaisinsa bo tracimy za duzo bramek?

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że obaj raczej zostaną (95%). O innych roszadach na razie nic nie wiadomo, chociaż podobno są w planie. Co do Aivarsa, to chyba lekka przesada, że na nim wiesza się odpowiedzialność za zbyt dużo straconych bramek. Może warto popatrzeć na klasyfikację +/- ??? [Smeja - 30; Jankowski - 28; Dzięgiel - 27], a na drugim biegunie: [Bomastek -3; Marmurowicz - 5; K. Kalinowski -5, Gaisins -5].  
więcej: http://www.hokej.torun.pl/index.php?strona=1495

 

[2011.11.06 16:29,02] - jz

witam
chcę obejrzeć mecz Pomorzanina będąc przejazdem w Toruniu - gdzie kupimy bilety wcześniej - o której są mecze
może mi ktoś podpowie

Witamy. Rozumiem, że chce pan zobaczyć mecz Nesty Karaweli Toruń. Aby zobaczyć w akcji Pomorzanina trzebaby się cofnąć w czasie jakieś 20 lat. Mecze ekstraklasy PLH rozgrywane są we wtorki, piątki i niedziele. Szczegółowy terminarz zamieszczony jest w zakładce KS Toruń HSA. Bilety można zakupić przed meczem w kasie przy lodowisku. Cena biletów: 10,00 zł normalne i 7,00 zł ulgowe (w tym: emeryci, renciści, dzieci, kobiety). Z reguły mecze są rozgrywane o godz. 18.30 (wtorki i piątki) oraz o 17.30 (niedziele).

 

[2011.10.21 15:51,25] - tomas

Czemu klub pozbyl sie Wachowskiego (kontuzja)? Czy wiadomo cos o nowych graczach polskich, zagranicznych i na jakich pozycjach by ewentualnie grali?

Zarówno po Sebastianie Wachowskim jak Miłoszu Ciesielskim klub oczekiwał większego zaangażowania oraz stałego podoszenia swoich umiejętności. Ich wkład w dobro zespołu był w tym sezonie nikły i pewnie dlatego podjęto taką decyzję. Z informacji posiadanych przez redakcję portalu wynika, że trwają poszukiwania nowego zagranicznego napastnika (duże doświadczenie, duża skuteczność).

 

[2011.10.11 20:09,35] - muniek

Witam, mam pytanie, czy w rundzie play-off punkty z tych 6 rund zasadniczych będą zachowane czy "zabawa" zaczyna się od początku. 

Faza play-off, we wszystkich rozgrywkach charakteryzuje się tym, że nie gra się w jej trakcie o punkty. Punkty zdobyte w fazie zasadniczej służą jedynie ustaleniu "drabinki" drużyn biorących udział w końcowej fazie rozgrywek. W naszym przypadku, najprawdopodobniej grać będziemy w grupie 5-8, gdzie w pierwszej (najważniejszej) rundzie play-off zagrają drużyny w układzie: 5 z 8 i 6 z 7. Gra się do trzech wygranych spotkań. Wygrani z tych pojedynków zyskują spokój i walczą o piąte miejsce, przegrani natomiast walczą o pozostanie w lidze. Ilość punktów w fazie zasadniczej przekłada się także na tzw. przywilej pierwszego i ostatniego meczu na tafli zespołu, który zdobył większą ilość punktów. 

 

[2011.10.10 20:52,28] - Michu

Jako iż doszły juz pieniążki od Karaweli ciekawi mnie fakt czy wiadomo coś może czy klub zaczął się rozglądać za granicą za wzmocnieniem drużyny ?

Ze źródeł zbliżonych do centrali klubu wynika, że rozpatrywana jest taka możliwość. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

 

[2011.10.06 20:32,24] - Kowal

Koledzy ile kosztuje bilet dla osoby dorosłej?

10,00 PLN. Ulgowy 7,00 PLN.

 

[2011.09.28 13:02,19] - mil03

Gdzie można u was znaleźć formularz do wypełnienia, aby uzyskać akredytację dziennikarską?

NIe trzeba wypełniać żadnego formularza. Trzeba przysłać od redaktora naczelnego, prośbę o wydanie akredytacji i odebrać ją w siedzibie klubu.

 

[2011.09.27 20:42,19] - lolek

Mam pytanie. Kiedy do gry wróci S.Wachowski????

Niestety chyba nie jest to mozliwe do ustalenia. Nabawił się kollejnej kontuzji (pachwina). Z tego co wiemy przerwa potrwa jakieś dwa tygodnie.

 

[2011.09.27 12:12,37] - condi

O której godzinie w niedziele bedzie mecz z cracovia ? Pytam bo jest o 17 mecz żuzłowy czy TKH pójdzie na reke kibicom , którzy będa chcieli byc równiez na meczu hokejowym?

Niedzieny mecz z Cracovią (02.10.2011) rozpocznie się o godz. 14.00. Kibice żużla, będą spokojnie mogli pojechać na Motoarenę. Tylko pytanie: Czy pojadą?

 

[2011.09.08 10:49,58] - tomas

dlaczego klub zrezygnowal z wychowanka T.Chylinskiego , kiedy gotowy do gry bedzie M.Wróbel?

Dokładnie nie wiemy. Przypominamy, że portal hokej.torun.pl nie jest oficjalną stroną klubową. Ale z tego co wiemy, była to decyzja trenera. Chyba mamy w IV-V piątce odpowiednią ilość zawodników, prawdopodobnie bardziej perspektywicznych. Być może dodatkowym elementem była także podatność Tomka na kontuzje oraz kłopoty ze wzrokiem. Co do osoby M. Wróbla, żadne oficjalne informacje o jego grze do nas nie dotarły. Być może jest to tylko plotka gazetowa.

 

[2011.08.18 23:28,13] - tomek

Kiedy kolejne sparingi Nesty sie odbędą, łotewski obrońca zostaje? 

1. Sparingów już raczej nie będzie. Było dziewięć, trzy na Czachowskim, trzy w Topolcanach, dwa z kadrą U-20 i jeden z kadrą U-18. Teraz jeszcze przed nami mecze Pucharu Polski i start PLH - 13 września w Toruniu z MMKS Podhale Nowy Trag. Ilość meczów Pucharu Polski, nie jest jeszcze znana, gdyż cały czas trwają rozmowy nad zmianą ich terminów.
2. Łotewski obrońca - Aivars Gaisins zostaje. Było to już dosyć szeroko komentowane w mediach.
 

[2011.08.17 21:38,15] - przemo

Co sie dzieje z Proszkiewiczem?

Ciekawe pytanie, na które nie znamy jednak odpowiedzi. Sądząc po braku newsów na portalach internetowych, prawdopodobnie zakończył karierę sportową.
 

[2011.08.09 00:22,31] - tomas

Kiedy wroca na lod Połącarz i Lidtke i czy zostanie w druzynie nowy obronca z Lotwy i J,Mazurek?

1. Odpowiedź poniżej.
2. Aivars Gaisins - raczej TAK. Justin Mazurek - raczej NIE.


[2011.08.08 17:22,44] - michu

tak się zastanowiłem po turnieju, że udziału w nim nie brał Paweł Połącarz można by wiedzieć czy było to spowodowane ?

Paweł Połącarz, podobnie jak i Miłosz Lidtke nie mogą jeszcze występować w meczach ze względu na przebyte operacje. Obaj mieli podobną kontuzję i przeszli zabieg odbudowania panewki stawy barkowego. Do gry będą zdolni dopiero na początku września. Pomimo to, już od pierwszegoo treningu na lodzie biorą udział we wszystkich zajęciach.  
 

[2011.07.26 19:55,25] - Piotr

Jako kibic toruńskiego hokeja mam problem z jego nazwą i tym samym identyfikacją. Na głównej stronie spółki nazwa: Klub sportowy Toruń hokejowa spółka akcyjna. W mediach: Nesta Karawela Toruń, a konto na facebooku: Toruński Hokej KST HSA. Czy nie warto to jakoś posegregować? Ja rozumiem, że spółka nazywa się tak i taka nazwa powinna być używana, ale chyba nie w mediach. Może pomożecie mi to jakoś wyjaśnić.

Pełna nazwa klubu brzmi: Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna. To nazwa rejestrowa, czyli taka figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Klub prowadzi drużynę, której nazwa zmienia się w zależności od pozyskanych sponsorów. Krótko mówiąc - o nazwie decyduje pozyskana kasa. Aktualnie główni sponsorzy, to: Nesta, Karawela i Gmina Miasta Toruń. Dając pieniądze zastrzegli sobie, że ich nazwa znajdzie się w nazwie drużyny. Dlatego mamy w tym roku drużynę: Nesta Karawela Toruń. KST HSA to oczywiście skrót nazwy. A wszystko inne (Faceboook itp.) to już chyba tylko radosna twórczość i kibice mają prawo to oceniać. My też uważamy, że sama nazwa klubu i mnogość używanych nazw drużyny i skrótów, powodują chaos i utrudniają identyfikację i kibicowanie. Łezka się kręci w oku na wspomnienie prostego "TKH".
 

[2011.07.13 12:09,11] - lion

Nie róbmy parodii na całą Polskę z tą nazwą klubu:D)

Wpłacasz 1,5 miliona zł, wygrywasz sprawę w sądzie i nazywamy się: POMORZANIN. Wszyscy będą cię nosić na rękach.
 

[2011.07.11 23:31,04] - VLADO

Czy pojawił sie w Toruniu zapowiadany D.Maj i czy jacys obcokrajowcy glownie obrońca pojawią sie jeszcze?

[2011.07.21 16:09,54] - Ryszard

Co z D.Majem, pojawił sie u nas? Czy 2 wakaty obcokrajowców bedą uzupełnione skoro pojawiła sie Karawela?

Tak. Dawid Maj trenuje już od dwóch tygodni. Został poddany szczegółowym badaniom lekarskim i od swojego lekarza prowadzącego otrzymał zgodę na grę w hokeja. Co do obcokrajowców, to chyba jak na razie nie ma takich planów. A Karawela jest, ale jeszcze na horyzoncie.
 

[2011.07.05 15:44,16] - Monika

Witam! Co bylo powodem nie podpisania kontraktu z T. Proszkiewiczem a takze o czym dowiedziałam sie własnie rozwiazanie kontraktu przez M.Wieczorka? Czy takim razie klub bedzie szukał kogos innego? 

Niestety nie wiemy, co było powodem takiej sytuacji. Trzeba o to spytać Prezesa klubu. Można się domyślać albo opierać na pogłoskach, ale to chyba nie ma sensu. Przypominam, że nasz portal nie jest oficjalną stroną klubu. Jest redagowany przez kibiców dla kibiców.
Michał kończy studia i chyba poważnie zaczął myśleć o swom życiu. Na hokeju kokosów nie zbije, więc rozważył prawdopodobnie tzw. plan B. Praca zawodowa oraz sędziowanie, powinny dać mu komfort psychiczny, środki finansowe oraz przynajmnniej odrobinę przyjemności.
Jak na razie nie słyszeliśmy o nowych twarzach w zespole.
.

[2011.07.04 00:03,23] - tomas

Widze ze punkt info odzył w koncu! Co z Proszkiewiczem w końcu będzie czy się juz stało moze , kończy kariere skoro nie ma grac w Toruniu? Jak ze zdrowiem Lidtke i Połącarza i czy pojawi sie jeszcze jakiś obrońca w drużynie?

Sprawa jest już praktycznie zamknięta i Tomek nie będzie raczej występował w tym sezonie w naszym klubie.
Miłosz Lidtke trenuje od dawna, a po operacji nie ma już praktycznie śladu. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zajęciach, tylko na siłowni nie podnosi jeszcze takich ciężarów jak reszta zawodników. Paweł Połącarz, rozpoczął dzisiaj pierwszy trening z kolegami. Trenuje na siłowni, ale jedynie dolne partie ciała. Obciążenia pasu barkowego będą wprowadzane stopniowo.
Na szerokie badania medyczne przyjechać ma z Gdańska Dawid Maj (zakładka "Podobno..."). Jeżeli wszystko będzie ok, to najprawdopodobniej zostanie w drużynie. Jeżeli nie, to chyba będzie trzeba poszukać za granicą.
 

[2011.07.03 14:00,40] - MACIEJ

Ja rozumię że sponsor daje kase ale nazwa klubu to rzecz swięta w Toruniu hokej to Pomorzanin i nic tego nie zmieni

Nie wiem czy to pytanie, czy stwierdzenie, czy też apel... Pamiętać jednak trzeba o faktach. Pewnie mało znanych. Dziesięć lat temu, jak powstawało TKH, sprawa nazwy klubu o mało nie zakończyła się w sądzie. Niestety obecnie funkcjonujący klub Pomorzanin, nie dopuszcza możliwości "udostępnienia" tej nazwy dla hokeja na lodzie.
 

[2011.07.03 05:56,25] - arek

witam,
czy w tym sezonie bedzie mozliwosc ruszenia z zakladka ligi ALH? Liga z roku na rok jest coraz ciekawsza, nawet kibice przychodza na co ciekawsze mecze ;)

Jak najbardziej. Po to właśnie tą zakładkę utworzyliśmy. Od czasu do czasu, zamieszczaliśmy też newsy dotyczące tych rozgrywek. Liczymy jednak na pomoc ze strony amatorów w publikowaniu informacji oraz wyników spotkań ALH. Pomimo deklaracji ze strony jedynej chętnej do tego osoby, w poprzednim sezonie niestety nic z tego nie wyszło. Przy okazji namawiamy gorąco każdą chętną osobę. Nauczymy was, przeszkolimy i oddamy za darmo świetny instrument do prowadzenia stron www. 
 

[2011.06.28 14:12,37] - Mario

czy wiadomo juz cos o ksztalcie rozgrywek? czy jacys obcokrajowcy pojawia sie jeszcze w druzynie?

Nie, niestety nic jeszcze nie wiadomo. Jak zawsze nasz kochany związek (PZHL) ma czas na wszystko, tylko nie na sprawne i szybkie przygotowanie terminarza rozgrywek.
Na razie, nie ma takich planów. Najprawdopodniej mogą się tacy pojawić przed zakończeniem okresu transferowego. Chyba, że nie uda się pozyskać jeszcze jednego obrońcy z Polski, wówczas prawdopodobnie trzeba będzie zatrudnić w to miejsce jednego obcokrajowca. 
 

[2011.04.23 09:04,51] - Filon

Witam. Czy w plotkach o Sarniku jest chociaż ziarenko prawdy? Kiedy seniorzy zaczynają 'suchą zaprawę'? Czy transferowani polscy gracze mają w zwyczaju cały okres przygotowawczy spędzać z drużyną, czy przyjęte jest że przygotowują się indywidualnie? W jakich kwotach rocznie zamyka się wyposażenie graczy przez cały sezon w kije, łyżwy i resztę sprzętu? Tak w przybliżeniu wystarczy... pozdrawiam 

Witam!
1. Jest zainteresowanie ze strony P. Sarnika grą w Toruniu. Nie znamy szczegółów negocjacji, ale sznas na grę w naszej dru zynie oceniamy na minimalne.
2. Seniorzy zaczynają przygotowania letnie 4 maja 2011 roku po południu.
3. Wszyscy polscy zawodnicy mają się stawić 4 maja. Wyjątkami będą osoby, które muszą podopinać swoje ważne sprawy: matura, kontrakt, itp. Zawodnicy zagraniczni mają się pojawić na treningu 1 lipca. Wtedy planowane są dla wszystkich zawodników badania wydolnościowe oraz ostatni najważniejszy etap (3 tygodnie) przygotowań przedsezonowych. Na lód nasi seniorzy wejdą 25 lipca.
4. Z tym bywa różnie. Zależy jak wyposażona jest drużyna po poprzednim sezonie. W tym roku powinna to być trochę mniejsza kwota. Zawodnicy mają sporo dobrych par łyżew, komplet spodni, większość kasków. Do kupienia są rzeczy zniszczone, kije, rękawice, trochę elementów ochronnych oraz komplet nowych toreb. Wydatki na sprzęt w sezonie 2011/2012 szacowane są na ok. 100.000,00 zł. Czasami kwota ta dochodzi jednak do wartości ok. 150.000,00 zł. 
.

[2011.04.21 20:05,41] - RYSIU

Czy wiadomo cos o grze u nas J.Dołęgi a takze co z Koseda i Wachowskim? 

vel [IP znane adminowi portalu]

[2011.04.21 20:07,27] - VLADO

Co z obroncami w torunskim zespole, pojawia sie jakies nowe twarze i czy zostanie Wachowski?

1. Jarosław Dołęga kontaktował się z klubem kilka razy (od XI.2010). Jego występy w Toruniu to skomplikowany problem i podobno, w chwili obecnej, raczej nie ma na to większych szans.
2. Rozmowy z Piotrem Kosedą i Sebastianem Wachowskim są cały czas kontynuowane. Z informacji do których dotarliśmy wynika jednak, że rozbieżności kontraktowe są spore. Raczej trudno sobie wyobrazić, żeby byli oni jednymi z najlepiej zarabiających zawodników w klubie. Doprowadziłoby to do zburzenia "naturalnego" układu proporcji wynagrodzeń. Wiadomo, obrońców w Polsce jest jak na lekarstwo, ale ten fakt nie powinien prowadzić do eskalacji własnych oczekiwań.
3. Nowe twarze będą z całą pewnością. Piszemy o tym na łamach naszego portalu. Niewiele, bo drużyna nadal ma opierać się na wychowankach. Mają to być zawodnicy, którzy uzupełnią skład i podniosą ogólny poziom sportowy drużyny.

[2011.04.18 19:11,38] - radzio

Czy są rozmowy z jakimiś obcokrajowcami i czy jest jakaś szansa że wróci Ignatowicz?

Klub jest w kontakcie z kilkoma zawodnikami zagranicznymi. Ich ostateczny skład ustalony zostanie po zakończeniu rozmów z zawodnikami polskimi. Tam gdzie drużyna będzie miała "dziury" tam zatrudnieni zostaną zawodnicy zza granicy. Na razie wszystko wskazuje na to, że będą to obrońcy. Na ostateczne decyzje trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ps. Ignatowicz też jest w tej grupie zawodników.
 

[2011.04.08 14:19,07] - Mscislaw

Czy parking budowany przy nowej hali sportowej będzie usytowany tak, aby można z niego wygodnie korzystać przy okazji wizyt na Tor-Torze?
Czy może harmonogram budowy pozwala na wybowanie go szybciej niż samej hali, tak aby w nowym sezonie hokejowym można już z niego by wygodnie korzystać?

Parking znajdować się będzie w pewnym oddaleniu od lodowiska, jakieś 200 m. (po obu stronach dwujezdniowej ul. Bema). Najprawdopodobniej będzie można z nich korzystać. Znając polskie technologie, w przyszłym sezonie liczłbym bardziej na parkingi osiedlowe + ewentualne rozkopy. Równolegle powinna ruszyć modernizacja ul. Bema (dwie jezdnie), więc każdy kto był przy lodowisku od razu wie, z której strony ubędzie miejsca. Napewno nie od strony południowej. Niestety tego typu sprawy leżą poza zasięgiem klubu a nawet samego MOSiR-u.
.

[2011.04.07 01:37,50] - rysiu

co slychac w sprawie transferow polskich , obcokrajowcow i powrotow naszych wychowankow a takze nowyego sponsora?

Dużo pytań, mało odpowiedzi. Parę transferów zapewne będzie. Jeżeli ktoś liczy na zawodników typu: Odrobny, Chmielewski, Dronia czy Dziubiński, ten jest niepoprawnym optymistą. Zakupy na miarę możliwości. Obcokrajowcy jak na razie zgłosili chęć dalszej gry w Toruniu. Wszyscy chyba raczej nie wchodzą w rachubę,  więc będzie zapewne jakieś wolne miejsce. Co do powrotów, najbliżej ma chyba Plaster i Kosa, chociaż nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Niektórzy mają jednak małe szanse. Ze sponsorami, tak jak w całym polskim hokeju nie jest najlepiej. Pomimo to jest kilka nowych firm na horyzoncie (czytać gazety). To dopiero początki rozmów. Wysyp decyzji o wsparciu finansowym spodziewany jest tradycyjnie na sierpień i wrzesień.
.

[2011.03.18 09:17,30] - Filon

Mistrzostwa juniorów będą miały wyłonionego zwycięzce na podstawie meczy z terminarza? Bezpośrednio z tych spotkań 'grupowych'? Nie ma półfinałów i finału?

W terminarzu ujęto wszystkie mecze turnieju. Klasyfikacja Mistrzostw ustalona zostanie na podstawie tabeli turnieju, wg zasad rozgrywek ligowych oraz Przepisów Wspólnych PZHL.
.

[2011.03.16 22:59,58] - tomas

Czy wiadomo cos o powrocie do dryzyny naszych wychowankow grajacych obecnie w PLH i czy lotysze zostaja?

Coś tam w trawie piszczy. Zapewne ktoś się pojawi. Napewno nie wszyscy. Podobnie jest z obecnymi zawodnikami z Łotwy. Ktoś zostanie, ktoś będzie musiał zmienić klub. Na razie trwają rozmowy i nic nie jest jeszcze ustalone na 100%.
.

[2011.03.16 09:18,23] - Filon

Czy na stronie będą jakieś transferowe przecieki do Nesty? :)
Co z mistrzostwami juniorów CLJ? Będą? Jakis grafik meczy z godzinami będzie dostępny na stronie? Czy wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny?

1. Postramy się o sprawdzone informacje. Będą z całą pewnością.
2. Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w przyszłym tygodniu w Toruniu. Jest informacja na stronie głównej naszego portalu.
3. Przygotujemy osobną podstronę turnieju juniorów: terminarz, wyniki, tabela, składy, live, itp. Szukaj na stronie głównej w sobotę lub w niedzielę.
4. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.
 

[2011.02.14 11:05,16] - Filon

Kamil K. to z tego co zauważyłem ostatnio gra w Sokołach po prostu..
Mam pytanie z innej beczki - będzie w tym roku w Toruniu jeszcze jakaś impreza hokeja, turniej czy coś takiego, czy jedyne emocje w tym sezonie które zostały, to te związane z wystepami Nesty w PO 1 ligi?

1. Hokej na lodzie to nie skoki narciarskie, to dyscyplina zespołowa. K. Kalinowski jest teraz o wiele bardziej potrzebny drużynie juniorów niż seniorów. W końcu przed nimi finały Mistrzostw Polski. Poza tym, strzelanie bramek to nie wszystko. Trzeba być profesjonalistą w każdym calu, nawet poza lodowiskiem.
2. W tym sezonie nie ma zaplanowanych dodatkowych imprez czy też turniejów. W dalszych planach znajduje się organizacja VI Międzynarodowego Turnieju im. L. Czachowskiego (sierpień 2011).


[2011.01.31 19:18,07] - Kibic Tkh

Co dzieje sie z Kamilem.K ?
Dlaczego ten mlodzieniec nie wystepuje w druzynie seniorow ?

To jest skandal zeby zawodnik,ktory ciagnie Sokoły po medale, ciagnie U-20 po medale i "ciagnąl" 2 formacje seniorow nie gral w ogole. ŻENADA !

O to trzebaby zapytać trenerów W. Walickiego i M. Góreckiego. Nie zawsze formę i zaangażowanie z początku sezonu da się utrzymać aż do jego zakończenia. Nie wszyscy również potrafią realizować postawione przed nimi zadania. Strzelanie bramek i asystowanie, to tylko jeden wymiar gry w hokeja. Profesjonalistą trzeba być we wszystkim co się robi, po to aby jego postawa była kompletna i przydatna drużynie.
 

[2011.01.23 19:02,59] - adalek

jestemw szoku bylem na meczu z bytomiem i patrze co sie dzieje w 2 tercji podchodze do trenera goreckiego i mowie w przerwie ze trzeba chyba grac systemem 322 a terener mi mowi ze na lodowisku gra tylko 5 hokeistow ale gdyby pan trener wiedzial ze 322 tj 3 napastnikow 2 obroncow i2 cofajacych sie napastnikow to wstyd ze trener klasy krajowej tego nie wie  

W szoku? Szczerze powiedziawszy również nie spotkałem się z taką nazwą, która swoim brzmieniem sugerować może rozwiązania taktyczne rodem z piłki nożnej. Może to jakaś nieznana ogółowi środowiska trenerskiego nowinka? Może jest to nowa nazwa dla starych i realizowanych koncepcji organizacji gry?


[2011.01.18 12:51,28] - tykacz

Czy można by na stronie utworzyć dział giełda sprzętu?

Już kiedyś funcjonowała na naszej stronie taka giełda. Zresztą niezbyt dynamicznie. Możemy przygotować taki dział i udostępnić go osobom, które chcą sprzedać lub zakupić sprzęt hokejowy. Szczegółowe informacje zamieścimy niebawem na stronie głównej.
 

[2011.01.14 12:37,53] - Misza

Z tego co wiem to zespół prowadzony przez A.Podlasa to orliki a nie mikrusy.Troszkę więcejprawdziwych info prosimy na tej stroie.Jak widzę promowani na siłę są cały czas mikrusy.były to dzieci z rocznika 2002 i młodsi .Najmłodszy był K.Ziarkowski 2005.

[2011.01.16 14:35,26] - Rodzic

Chciałbym zaznaczyć ze nie były to mikrusy tylko Orliki podopieczni P. Andrzeja Podlasa i prosiłbym o sprostowanie tego komentaża a jesli ktos niewie co pisze niech się zato nie bierze

[2011.01.18 21:50,14] - orliki

te małe dzieci to na mikrusy to nie wyglądają,...
jakaś wielka ściema.to przecież rocznik 2002/2003 r młodsi

pozdrowienia dla moderatora strony

Chwilę to trwało, ale błąd jest już poprawiony. Dziękuję bardzo za pozdrowienia. 


[2011.01.12 16:35,25] - badyl

Czy jest możliwość zamówienia w tym roku koszulki meczowej z własnym numerem i nazwiskiem? [2011.01.04 22:47,04] - Filon

To pytanie powinieneś zadać na oficjalnej stronie klubu KS Toruń HSA. Przypominam, że nasza strona internetowa jest niezależnym serwisem kibiców hokeja. Nie mniej jednak postaramy się dowiedzieć, czy jest taka możliwość.
 

A skład Rady Nadzorczej poznać można? 

Niestety naszej Readkcji nie jest znany cały skład Rady Nadzorczej. Taką informację można otrzymać w siedzibie klubu KS Toruń HSA.
 

[2011.01.05 12:30,36] - Martin

Czy zawodnicy mają przed sezonem jakieś spotkanie/prezentację od kogoś z PZHL (sedziow) odnośnie nowinek w przepisach czy muszą się w swoim zakresie dowiadywać o zmianach?

Tak. Mają obowiązkowe szkolenie z zakresu nowych przepisów gry w hokeja na lodzie, wraz z interpretacjami obowiązującymi w polskim hokeju. Szkolenie prowadzą sędziowie z PLH lub sędziowie obserwatorzy PZHL. Takie szkolenie trzeba potwierdzić w centrali związku.

 

[2011.01.04 11:42,19] - Filon

Czy można poznać skład zarządu spółki?
Widzę że jawne jest tylko nazwisko prezesa zarządu i biura klubu, ciekawi mnie kto jeszcze 'włada' moją ulubioną drużyną

pozdrawiam

Zarząd w Klubie Sportowym Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna jest jednoosobowy. Organem wyższej instancji jest Rada Nadzorcza spółki. 
 

[2010.12.31 09:58,48] - Nesto

Jak z wstępem na mecze po nowym roku?
Pamiętam, że darmowe wejście miało byc chyba tylko do końca roku?

Niestety wracamy do starych zasad. Ceny będą prawdopodobnie takie same jak na początku sezonu: 8,00 zł normalny i 5,00 zł ulgowy.
 

[2010.12.27 14:15,02] - Nesto

Chciałbym zadać pytanie odnośnie tego fragmentu poprzedniego pytania: "Trener W. Walicki będzie ich obserwował w kolejnych meczach ligowych, pod kątem ich potencjalnej obecności w drużynie na poziomie ekstraklasy PLH." Czy to oznacza, że trener W.W. ma podpisana umowę na dłużej niż do końca tego sezonu?

Nie oznacza to wprost, że trener W. Walicki ma podpisany kontrakt na nastepny sezon. Chociaż takiej ewentualności wykluczyć się nie da. Będzie on obserwować wspomnianych zawodników, a poczynione uwagi przekaże Prezesowi klubu. Jest to jedno z jego głównych zadań kontraktowych.


[2010.12.23 12:54,08] - Michu

ciekawi mnie jak prezentuje się nasza dwójka nowych obrońców ? Bo o Dzięgla to się akurat nie martwię :D

Obaj to solidni obrońcy. Jak na razie wyróżniają się siłą i dynamiką jazdy na łyżwach. Nieźle podają i mają całkiem silny strzał "z niebieskiej", chociaż do typowych snajperów nie należą. Z całą pewnością będą się pozytywnie wyróżniać na tle zawodników I ligi. Trener W. Walicki będzie ich obserwował w kolejnych meczach ligowych, pod kątem ich potencjalnej obecności w drużynie na poziomie ekstraklasy PLH.


[2010.12.20 17:38,05] - Ala

a czy poza dniem 22 bedzie można gdzieś kupić ten kalendarz?

Czytajmy nasze wypowiedzi ze zrozumieniem. Poniżej "sil" pytał(a) już o to. Można je kupić codziennie w siedzibie klubu oraz w kawiarni Bulik. Prawdopodobnie będzie można go nabyć w sklepie ze sprzętem hokejowym "Dzięgiel Sport".


[2010.12.19 16:57,19] - emi

Kiedy i gdzie będzie dostępna galeria zdjęć ze spotkań z zawodnikami w Buliku?

Postaramy się nadgonić zaległe galerie do końca roku. Znajdziesz ją w zakładce Strefa Kibica, w dziale "Galerie", na podstronie "Wznowienie w Buliku 2010".


[2010.12.18 09:48,29] - sil

Gdzie i kiedy można dostać nowy kalendarz TKH?

Kalendarz można nabyć w siedzibie klubu (8.00-15.00), w środę (22.12.2010) na specjalnie zorganizowanym wernisażu w pubie Liga SportClub (godz.18.00) w Toruniu przy ul. Małe Garbary 13 oraz w kawiarni Bulik na lodowisku Tor-Tor. Cena 40,00 zł.

 
[2010.12.15 15:52,50] - tomas

Wiadomo juz ktory z obroncow zostanie w druzynie?

Jutro się wyjaśni. Może być, że zostaną obaj.


[2010.12.10 22:09,23] - lolas

Chciałem się dowiedzieć kiedy będzie znowu taki trening otwarty dla kibiców co był ostatnio w sobotę ? Mam zamiar teraz przyjść.

Niestety, w najbliższej przyszłości nie przewidziano tego typu zajęć.


[2010.12.10 15:07,45] - tomas

Na waszej stronie jest info o nowym powaznym sponsorze ale nie mozna wejsc dalej aby poczytac,dlaczego?

Dzięki za uwagę. Już poprawiono ten link.


[2010.12.10 09:52,21] - Nesto

O której jutro seniorzy mają trening na lodzie, czy można wejść podpatrzeć jak wyglądają na lodzie Ci testowani gracze?

Trening w sobotę jest w godzinach 10.00 - 11.00.


[2010.12.09 21:22,19] - marcin

Czy dzisiaj na treningu już był nowy Łotysz, Jacek Dzięgiel i Sebastian Wachowski? A jak byli to jak się zaprezentowali pierwsze wrażenie (szczególnie Łotysz i Wachowski).

Poranny trening był dzisiaj nietypowy. Większość zawodników podstawowego składu dostała po ostatnim meczu dwa dni wolnego. W zajęciach brało udział tylko 8 zawodników, w tym Sebastaian Wachowski i Andrejs Lavrenovs. Trudno na takim treningu  dokonać kompletnej analizy ich umiejętności. Z całą pewnością obaj się starali i wypadli całkiem korzystnie. Po stronie Sebastiana widać było wielkie zaangażowanie, po stronie Andrejsa świetną jazdę na łyżwach i dobre przyjęcie krążka. Trener W. Walicki będzie miał spory problem tym bardziej, że nie mamy przed sobą żadnego meczu, a czasu do podjęcia decyzji nie jest zbyt dużo. Jacek Dzięgiel pojawi się na lodzie jutro.


[2010.12.09 16:17] - dana.o
A gdzie plan treningów?

Będzie niebawem w zakładce MKS Sokoły.

Zadaj pytanie!!!

komentarze (131) ()

Kontakt

Bannery