Treść strony SEZON 2011/

Najpierw trzeba wejść do „czwórki”

Żeby móc rywalizować o medale młodzi hokeiści Sokołów będą musieli najpierw dołożyć się do wyjazdu
Rozmowa z WIESŁAWEM WALICKIM, szkoleniowcem juniorów młodszych Sokołów Toruń

Dariusz Łopatka: Przed rokiem toruńskim juniorom udało się, po wielu latach starań, zdobyć medal mistrzostw kraju. Myśli pan, że w tym roku drużyna powtórzy ten wyczyn?

Wiesław Walicki: Ma na to szansę. Najpierw trzeba jednak wejść do tzw. „czwórki”. Grupę eliminacyjną mamy dość trudną. Zmierzymy się bowiem z drużynami, z którymi w tym sezonie nie rywalizowaliśmy. Wszyscy trzej przeciwnicy grali w drugiej z grup, dlatego można nawet powiedzieć, że nie znamy swoich rywali.

D.Ł. W tym roku planujecie jednak wdrożyć ten sam plan przygotowań, który przed rokiem przyniósł wam sukces.

W.W. Tak. Mamy zaplanowane wyjazd, podczas którego rozegramy dwa mecze sparingowe w Czechach, w poniedziałek i środę. We wtorek wybierzemy się natomiast na mecz tamtejszej ekstraligi. Spać będziemy w Jastrzębiu, dlatego, że leży blisko granicy i jest przystępne cenowo. Mimo to, młodzież i tak dokłada się na ten wyjazd, ponieważ nie kosztuje on dwa złote.

D.Ł. Zawsze jest tak, że jedną z drużyn porównuje się do innej. Obecny zespół Sokołów jest mocniejszy od tego sprzed roku?

W.W. Myślę, że jest na tym samym poziomie. Ostatnio wypadł nam ze składu młody obrońca Jakub Świerczewski. Mamy też problemy z bramkarzem, Bartoszem Lewangowskim. Czekamy na decyzję Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL, czy będzie mógł zagrać w pierwszym i drugim meczu turnieju finałowego. Nasz wynik zależał będzie od podstawowych zawodników, czyli postawy Michała Kalinowskiego, Szymona Maciejewskiego, Marcina Wiśniewskiego, Marka Iwańskiego. Jestem optymistą, ale jeżeli zagramy bez bramkarza w pierwszym i drugim meczu, to szanse mamy małe. Bez dobrego bramkarza się nie da nic osiągnąć. Porażkę też trzeba wkalkulować w ten turniej.

D.Ł. Jaki stawiacie przed sobą cel?

W.W. Awans do pierwszej czwórki.

Źródło: Nowości

wstecz

Kontakt

Bannery