Treść strony SEZON 2011/

Karawela dołączy do Nesty
Hokej na lodzie. Od nowego sezonu ekstraligowego beniaminka PLH wspomoże kolejny możny sponsor

W minioną sobotę na Rynku Staromiejskim odbyła się prezentacja beniaminka Polskiej Ligi Hokejowej - Nesty Toruń. Klub niebawem może otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe.

Na koszulkach i w nazwie toruńskiej drużyny nastąpią zmiany. Kolejnym silnym sponsorem spółki, obok miasta i Nesty, będzie Karawela.

- Wydaje nam się, że prezentacja udała się znakomicie. Na te możliwości, które mamy, można powiedzieć, iż podobało nam się. Wiem, że kibicom również - mówi Bogdan Rozwadowski, prezes Nesty. - Przede wszystkim chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że w Toruniu nie tylko my gramy w hokeja. W naszym mieście jest bowiem dwustu pięćdziesięciu zawodników.

Dlatego obok pierwszej drużyny seniorów zaprezentowały się wszystkie grupy młodzieżowe Sokołów, a także żeński zespół Jaskółek.

Dodajmy, iż podczas sobotniej prezentacji kibice mogli kupować już całosezonowe karnety na mecze, których cena wynosi 90 złotych.

- Jest zainteresowanie karnetami, ale liczyłem, iż sprzedaż będzie dynamiczniejsza - przyznaje prezes Bogdan Rozwadowski.

Można oczekiwać zmian

Nesta zaprezentowała w miniony weekend 24 z 25 swoich zawodników (zabrakło jedynie Tomsa Bluksa). Przed inauguracją rozpoczynającego się we wrześniu sezonu ligowego w toruńskiej drużynie może nastąpić jeszcze kilka zmian. Do drużyny dołączyć mają jeszcze bowiem dwaj zawodnicy. Kto i kiedy, tego jeszcze nie wiadomo.
Reklama

- To maksymalna liczba. Będą to nasze ostatnie transfery - dodaje prezes spółki. - Nie stać nas bowiem na więcej zawodników, a i tak oznacza to, że będziemy musieli kogoś zwolnić.

Wyższy budżet spółki

„Nowości” dowiedziały się także, iż toruńska drużyna w nadchodzącym sezonie będzie występowała prawdopodobnie pod inną nazwą niż dotychczas. Klub zostanie bowiem wsparty finansowo przez Karawelę, firmę, która na terenach byłego Polchemu za kwotę około 50 milionów euro wybuduje największe w regionie wielofunkcyjne centrum handlowe.

Przypomnijmy, iż w kwietniu warszawska spółka złożyła w toruńskim magistracie wniosek o pozwolenie na budowę.

Szczegóły porozumienia Karaweli z Klubem Sportowym Toruń Hokejową Spółką Akcyjną nie są jeszcze dokładnie znane. Nam udało się ustalić, że budżet spółki może wzrosnąć nawet o 15 - 18 procent. Szacując w przybliżeniu, iż budżet klubu hokejowego kształtuje się na poziomie dwóch milionów złotych, nowy inwestor może dołożyć jeszcze około trzystu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Wkład, w kilku transzach, zasili kasę klubu prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Od najbliższego sezonu rozgrywkowego w Polskiej Ligi Hokejowej nasza drużyna będzie więc występowała pod nazwą Nesta Karawela Toruń.


Źródło: Nowości

komentarze (2) ()

wstecz

Kontakt

Bannery