Treść strony SEZON 2011/

Powrót do gry coraz bliżej
Już w piątek zakończy się niemal miesięczna przerwa w zmaganiach polskiej ekstraligi

Hokeiści Nesty Karaweli Toruń wracają do ligowych rozgrywek. W tym tygodniu rozegrają dwa spotkania. Trzeba przyznać, iż nie będzie to łatwy początek roku dla beniaminka polskiej ekstraklasy.

Ostatnie spotkanie ligowe nasi hokeiści rozegrali niespełna miesiąc temu, kończąc 2011 rok porażką (4:6) z Aksamem Unią Oświęcim na własnym lodowisku. Od tego momentu w toruńskim klubie nastąpiło kilka zmian. Do najważniejszej doszło na stanowiskach szkoleniowców. Dotychczasowego trenera Wiesława Walickiego, który zrezygnował z pracy w Toruniu, zastąpił Jaroslav Lehocky. Asystentem Słowaka został natomiast Tomasz Jaworski, były bramkarz toruńskiego klubu i reprezentacji kraju. Jak te roszady wpłynęły na treningi Nesty Karaweli?

Nowe spojrzenie

- Wraz z przyjściem nowego trenerem zmieniły się również zajęcia - mówi Piotr Winiarski, napastnik toruńskiego zespołu. - Od początku pobytu nowego szkoleniowca w Toruniu trenujemy dwa razy dziennie. Najpierw mamy siłownię i zajęcia na lodzie, a po południu szlifujemy szybkość na schodach, po czym wychodzimy na lód raz jeszcze. Pojawiło się nowe spojrzenie na naszą drużyna, a to jest zawsze impulsem do wzmożonej pracy.

Tego samego zdania jest Łukasz Chrzanowski, który w większości ćwiczeń występuje jednym ataku z cytowanym wcześniej Piotrem Winiarskim.

- Podczas zajęć poszliśmy w stronę siły i dynamiki - twierdzi napastnik Nesty Karaweli. - Wydaje się, że wróciła także świeżość, gdyż w ostatnim czasie treningi stały się trochę lżejsze. Coraz więcej czasu poświęcamy także taktyce, jaką preferuje trener Lehocky.

Damy z siebie wszystko

Pierwszym testem i okazją do zweryfikowania nowej myśli szkoleniowej będzie piątkowa, wyjazdowa konfrontacja torunian z liderem tabeli PLH - Ciarko PBS Bankiem Sanok. Dwa dni później Nesta Karawela zmierzy się z kolejnym silnym rywalem - GKS-em Tychy, lecz tym razem na własnym lodowisku. - Łatwo nam na pewno nie będzie, ale zapewniam, że damy z siebie wszystko - dodaje Łukasz Chrzanowski.

 

Dziesięć meczów w styczniu

Poniżej prezentujemy styczniowy rozkład meczów Nesty Karaweli Toruń w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej.

1. Ciarko PBS Bank Sanok (6 stycznia, mecz na wyjeździe, godz. 18),
2. GKS Tychy (8 stycznia, mecz u siebie, godz. 17.30),
3. Podhale Nowy Targ (10 stycznia, u siebie, godz. 18.30),
4. ComArch Cracovia (13 stycznia, na wyjeździe),
5. JKH Jastrzębie (15 stycznia, na wyjeździe),
6. Zagłębie Sosnowiec (19 stycznia, u siebie),
7. Aksam Unia Oświęcim (24 stycznia, na wyjeździe),
8. Ciarko Sanok (27 stycznia, u siebie),
9. GKS Tychy (29 stycznia, na wyjeździe),
10.Podhale Nowy Targ (31 stycznia, na wyjeździe).

 

Źródło: Nowości

komentarze (0) ()

wstecz

Kontakt

Bannery