Treść strony SEZON 2011/

Mistrz Polski wzmocnił toruński zespół.

26-letni obrońca Paweł Skrzypkowski będzie nowym zawodnikiem Nesty Karawela. W poprzednim sezonie zawodnik zdobył złoty medal w barwach Ciarko PBS Bank Sanok Skrzypkowski jest wychowankiem gdańskiego Stoczniowca. W zeszłym sezonie bronił barw ekipy z Sanoka i to był dla niego najlepszy rok w karierze. Jego drużyna zwyciężyła w rozgrywkach PLH a na dodatek wygrała Puchar Polski. 26-letni obrońca wystąpił w 49 meczach ligowych, w których zdobył 11 punktów - strzelił dwa gole i zanotował dziewięć asyst. Po świetnym sezonie działacze klubu z Sanoka postanowili wzmocnić skład rezygnując tym samym z kilku dotychczasowych graczy. Jednym z takich zawodników był właśnie Skrzypkowski.

W nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Nesty Karawela Toruń. - Miałem jeszcze propozycję gry w ekipie beniaminka PLH GKS Katowice. Oferta z Torunia była atrakcyjniejsza i długo się nie zastanawiałem nad podjęciem decyzji. Poza tym dodatkowym atutem jest fakt, że w zespole Nesty Karawela gra kilku moich kolegów z Gdańska - powiedział Skrzypkowski.

Mierzący 187 cm hokeista już podjął treningi z toruńskim zespołem. Do uzgodnienia zostały jeszcze tylko szczegóły wypożyczenia tego zawodnika z macierzystego klubu.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

wstecz

Kontakt

Bannery