Treść strony

I-ligowa Nesta Toruń do hokeistów: koniec zawodowych kontraktów, szukajcie pracy
Większość toruńskich hokeistów Nesty zadeklarowała chęć gry w zespole I-ligowym. To pierwsze od wielu dni dobre wieści dla fanów hokeja. - Mamy trzon drużyny I ligowej - mówi prezes Rozwadowski.


Dwa tygodnie temu ligowy hokej zniknął z Torunia. Dziś rozpoczęły się prace, żeby wiosną przygotowania do rozgrywek I ligi rozpoczął nowy zespół.

Prezes Bogdan Rozwadowski spotkał się z drużyną i przedstawił plany na przyszłość. Atmosfera daleka jest od optymizmu, ale najważniejsze, że wielu hokeistów wstępnie zadeklarowało grę w I lidze. - Nie chciałbym rzucać nazwiskami, niektórzy szukają sobie jeszcze innych możliwości, część leczy kontuzje, które odezwały się po zejściu z "wysokich obrotów". Najważniejsze, że wielu z nich nie wyobraża sobie gry poza Toruniem i myślę, że mamy trzon drużyny na I ligę - podkreśla prezes Bogdan Rozwadowski.

Jak spółka wyobraża sobie scenariusz takich przygotowań? Mają się rozpocząć już teraz. Nesta jest w trakcie rozmów z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na temat godzin na lodzie dla hokeistów. - Przygotowujemy się do treningów bez obciążania kasy klubu. Musimy to zrobić za darmo. Zawodnicy pieniędzy za to nie dostaną, ale mają do dyspozycji sprzęt, szatnie, lodowisko. Dla nich to też jest ważne, zwłaszcza dla tych, którzy wiążą przyszłość z hokejem - mówi Rozwadowski.

W I lidze na wysokie kontrakty nie ma co liczyć. Klub chce zorganizować drużynę na poziomie półamatorskim. Hokej ma być jedynie dodatkowym źródłem dochodów dla zawodników.

Tomasz Jaworski trenerem?

Nie wszyscy na taki wariant się zdecydują. Na razie drużynę z polskich graczy opuścił obrońca Paweł Skrzypkowski, który podpisał kontrakt z Unią Oświęcim, do Katowic przenieśli się Michał i Kamil Kalinowski.

Na pewno w Toruniu nie zobaczymy już Michała Porębskiego, który przenosi się do Warszawy, a także obcokrajowców, którzy szukają sobie nowych pracodawców oraz trenera Jaroslawa Lehockiego. Został natomiast jego asystent Tomasz Jaworski, który być może pomoże hokeistom w organizacji treningów. Czy to będzie trener I-ligowego zespołu w kolejnym sezonie?

- Nie wykluczam takiego rozwiązania. Ze względów finansowych chcemy postawić na człowieka związanego z Toruniem, a on spełnia ten warunek - przyznaje Rozwadowski.

 

Źródło: Gazeta Pomorska

« wstecz

Banery

  • -