Treść strony SEZON 2011/

Toruńskie Sokoły skończyły 10 lat. Będzie medal na urodziny?

W lutym toruńskie Sokoły świętowały dziesiąte urodziny. Łatwo zgadnąć, jaki prezent wymarzył sobie klub w rozpoczynającym się dziś turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów.

Ubiegły rok był wyjątkowy dla toruńskiego klubu. Pierwsze w historii mistrzostwo Polski w kategorii juniorów oraz brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sprawiły, że Sokoły zostały sklasyfikowane na pierwszym miejscu rankingu ministerstwa sportu w kategorii hokeja młodzieżowego.

Jubileuszowy sezon nie jest jednak już tak udany, na co wpływ bez wątpienia miał także kryzys seniorskiego hokeja w Toruniu. Juniorzy młodsi nawet nie zakwalifikowali się do finałów OOM. Starsi koledzy o medale zagrają, ale faworytami w finale na pewno nie będą.

Przed rokiem ekipa Leszka Minge awansowała do toruńskiego finału, triumfując w Centralnej Lidze Juniorów z zaledwie trzema porażkami na koncie. Teraz zajęła czwarte miejsce w rundzie zasadniczej, a byłoby piąte, gdyby nie wycofanie w trakcie rozgrywek MMKS Nowy Targ.

W Dębicy Sokoły rozpoczną od rywalizacji w grupie o dwa miejsca w półfinale. Zmierzą się z faworyzowaną Unią Oświęcim, która wygrała CLJ z przewagą 9 punktów nad kolejnym zespołem. Nasz zespół ograł jednak lidera w styczniu bardzo pewnie na Tor-Torze 7:2 i 6:4 (we wrześniu na wyjeździe przegrał 2:6 i 1:5). Z niżej notowanym MOSM Bytom także torunianom nie szło lekko. U siebie wygrali 4:1 i przegrali 1:2, mecze wyjazdowe rywale wygrali walkowerem.

W grupie B będą rywalizować MOSM Tychy, Zagłębie Sosnowiec i UKH Dębica. Po dwa najlepsze zespoły zmierzą się w sobotnich półfinałach, mecze o medale zaplanowano na niedzielę.

Skład Sokołów Toruń na finały MP juniorów: Bramkarze: Bartosz Lewangowski - Wiktor Kopyciński. Obrońcy: Jakub Gimiński - Remigiusz Gazda, Piotr Huzarski - Jakub Świerczewski, Arkadiusz Kobyliński - Paweł Heyka. Napastnicy: Bartosz Fraszko - Marcin Wiśniewski - Tomas Ratica, Michał Kalinowski - Szymon Maciejewski - Marek Iwański, Dawid Zembrzuski - Marcin Zwierzychowski - Łukasz Błotnicki, Mariusz Zwierzychowski - Bartosz Kurpiewski - Michał Hrecki.

 

Źródło: Gazeta Pomorska

wstecz

Kontakt

Bannery