Treść strony SEZON 2011/

Bartosz Fraszko będzie gwiazdą mistrzostw świata juniorów?
Junior z Torunia jest najlepszym strzelcem reprezentacji w ostatnich testach przed turniejem MŚ do lat 18 w Tychach.


Bartosz Fraszko swój talent potwierdził w dwóch meczach towarzyskich z czeskim z HC RT Torex Poruba. Podopieczni Andrieja Parfionowa wygrali dwa razy 7:4 (1:3, 3:1, 3:0) i 7:3 (1:2, 1:1, 5:0).

Torunianin był czołową postacią w obu meczach. W pierwszym strzelił ostatniego gola dla Polski, wcześniej zaliczył trzy asysty, w drugim pojedynku otworzył wynik spotkania już w 58 sekundzie, a w sumie zaliczył 2 gole i asystę. W drużynie narodowej zagrał także obrońca Sokołów Remigiusz Gazda, który zaliczył asystę w drugim meczu.

Testy z Czechami był ostatnim akcentem zgrupowania młodych Polaków w Krynicy. Kadrowicze przeszli badania w Sosnowcu i Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Teraz przenieśli się do Tychów, gdzie spędzą ostatnie dni przed Mistrzostwami Świata.

We wtorek kadra rozegra trzeci sprawdzian z Porubą, a jako ostatni formę Polaków sprawdzą Koreańczycy (11. kwietnia). Z azjatycką drużyną przyjdzie nam się zmierzyć także na zakończenie MŚ, które rozpoczną się w Tychach 14 kwietnia. Gospodarze zagrają także z Japonią, Austrią, Ukrainą i Kazachstanem.

 

Źródło: Gazeta Pomorska

wstecz

Kontakt

Bannery