Treść strony SEZON 2011/

Toruński hokej ani myśli ginąć. Kolejny medal Sokołów
Do brązowego medalu mistrzostw Polski juniorów kolejny krążek dołożyli młodzicy toruńskich Sokołów.


Młodzicy pod wodzą trenera Łukasza Kiedewicza o medal walczyli w Janowie. I to z powodzeniem, bo na podium ustąpili miejsca jedynie miejscowemu Naprzodowi i JKH Jastrzębie.

Sokoły rozpoczęły od zwycięstwa 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) z Podhalem Nowy Targ po bramkach Mateusza Gościńskiego (2), Dominika Degórskiego i Jakuba Rafińskiego. Drugi mecz zupełnie nie wyszedł torunianom. Przegrali z niepokonanym w całym turnieju Naprzodem aż 2:20 (0:9, 2:4, 0:7), a jedyne dwie bramki strzelili Sebastian Fraszko i Karol Makowski.

To była lekcja, z której młody zespół wyciągnął wnioski. W meczu decydującym o drugim miejscu w grupie A Sokoły pokonały KTH Krynicę 10:5 (5:1, 4:3, 1:1), a tym razem dorobkiem bramkowym podzielili się Mateusz Zieliński (3), Gościński, Degórski, Fraszko (po 2) oraz Marcin Jóźwiak.

W półfinale torunianie nie dali razy bezkonkurencyjnemu w grupie B Jastrzębiu - 2:14 (0:4, 1:6, 1:4), bramki Gościński 2. W meczu o brązowy medal stoczyli najbardziej wyrównany bój z MOSM Bytom. Ostatecznie wygrali po karnych 5:4 (3:2, 0:1, 1:0, k. 1:0), a decydujące trafienie zaliczył Jakub Rafiński (pozostałe gole: Degórski, Fraszko, Gościński, Adrian Gliński).

Sokoły: Arkadiusz Arbart, Filip Barański, Jakub Brzóskowski, Bartosz Burak, Dominik Degórski, Sebastian Fraszko, Adrian Gliński, Mateusz Gołębiewski, Mateusz Gościński, Marcin Jóźwiak, Hubert Kańczewski, Przemysław Kuczyński, Karol Makowski, Filip Mazurkiewicz, Szymon Niedlich, Patryk Przybylski, Jakub Rafiński, Julian Schmitt, Mateusz Studziński, Bruno Śmieszek, Mateusz Zieliński.

To był drugi medal Sokołów tym sezonie, ale wcale nie musi być ostatni. Rywalizację w finale mistrzostw Polski rozpoczęli właśnie żacy starsi. W eliminacjach grupowych turnieju w Jastrzębiu Sokoły zmierzą się z Podhalem, MOSM Tychy i Zagłębiem Sosnowiec. W drugiej grupie walczą Stoczniowiec Gdańsk, Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie i Ciarko Sanok.

 

Źródło: Gazeta Pomorska

wstecz

Kontakt

Bannery