Treść strony SEZON 2011/

Młodzież zadziwiła wyjadaczy
Słów kilka o tym, jak torunianie pokonali... torunian

Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu jako pierwsza utarła nosa hokeistom Nesty. Torunianie już w sobotę i niedzielę zmierzą się w meczach z niepokonanym dotąd rywalem.

Bardzo szybko - bo już w trzecim meczu sezonu - pierwszą porażkę w rozgrywkach zaplecza Polskiej Hokej Ligi zapisali na swoje konto hokeiści Nesty Toruń. Niespodziewanie, ale i minimalnie (5:6 po rzutach karnych), ulegli młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Co ciekawe, do tej porażki przyczynili się w głównej mierze... torunianie - jednak nie podopieczni Andrzeja Masewicza, lecz licealiści z sosnowieckiej placówki.

Otwierali sobie drogę

- Zawodnicy pochodzący z Torunia, a reprezentujący obecnie pierwszą drużynę SMS-u, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - stwierdził Andrzej Masewicz. - Być może zmobilizował ich fakt, iż grali przeciwko drużynie ze swojego miasta. Chcieli pokazać się i otworzyć sobie drogę powrotu do seniorskiej drużyny.

Zdaniem trenera Nesty kilku z nich czekać może wspaniała przyszłość.
- Bartosz Fraszko jest bez wątpienia najlepszym zawodnikiem tej drużyny. Widać, że talent odziedziczył po tacie, Adamie - komplementuje młodego gracza Andrzej Masewicz. - Zapowiada się na rasowego napastnika.


18-letni wychowanek Sokołów Toruń w regulaminowym czasie wygranego starcia z Nestą bramki co prawda nie zdobył, ale na swoje konto zaliczył asystę. Michała Plaskiewicza pokonał jednak w decydującej o zwycięstwie serii rzutów karnych. Starszych kolegów z Torunia pognębili natomiast dwaj inni wychowankowie naszej szkółki - Mateusz Gościński (dwa gole, w tym decydujący rzut karny) oraz Jakub Jaworski (bramka i asysta).

- W rzutach karnych mieliśmy jeszcze okazję do odniesienia zwycięstwa, ale w naszej drużynie, w tym elemencie, skuteczny okazał się jedynie Michał Kalinowski. W drużynie SMS-u każdy z trzech zawodników wykorzystał swój rzut karny. Dwa razy dokonali tego  wspomniani torunianie. Jeśli możemy się z czegokolwiek cieszyć, to tylko z tego, że pokonali nas wychowankowie naszej szkółki - dodał Andrzej Masewicz.

W weekend mecze z Krynicą

Już w najbliższy weekend prowadzona przez niego drużyna zmierzy się w dwóch spotkaniach na szczycie pierwszoligowej rywalizacji. Na własnym lodowisku (hala Tor-Tor, ul. Bema) torunianie - wiceliderzy tabeli - spotkają się z jedyną niepokonaną dotąd ekipą zaplecza Polskiej Hokej Ligi - KTH Krynica.


Warto wiedzieć

Informacje dla kibiców
- W najbliższą sobotę (godz. 17) oraz w niedzielę (godz. 16) Nesta Toruń podejmie na swoim lodowisku 1928 KTH Krynica. W związku z tym, iż będą to pierwsze mecze Nesty w obecnym sezonie w Toruniu, podajemy informacje przydatne każdemu kibicowi hokeja z naszego miasta.
- Ceny biletów na pojedyncze spotkania: 10 zł - normalne, 7 zł - ulgowe (osoby uczące się, studenci oraz kobiety), 12 zł - wejściówki rodzinne (osoba dorosła z dzieckiem do 16 lat, każde kolejne dziecko + 2 zł).
- Dzieci, które nie ukończyły 7 lat oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem na trybuny Tor-Toru wejdą bezpłatnie.
- Karnet całoroczny (obejmujący wszystkie mecze sezonu zasadniczego oraz rundę play off) kosztuje 90 zł.
- Klub przypomina, iż karnety zakupione na sezon 2012/13 zachowują ważność w obecnym sezonie.

 

Źródło: Nowości

wstecz

Kontakt

Bannery