Treść strony SEZON 2011/

Wolny weekend toruńskich hokeistów
Problemy finansowe najbliższych rywali torunian powodem odwołania meczów


Hokeiści Nesty Toruń najbliższy weekend mają wolny od gry. Borykający się z problemami KTH Krynica odwołała bowiem dwa mecze i być może zrezygnuje z rywalizacji w pierwszej lidze!

W najbliższą sobotę i niedzielę toruńscy hokeiści mieli zaplanowany wyjazd do Krynicy na dwa kolejne mecze z tamtejszym pierwszoligowym KTH. Gospodarze postanowili jednak odwołać te potyczki. Z jakiego powodu?

Brak pieniędzy i... zawodników

W miniony weekend KTH przełożył swoje ostatnie mecze ligowe na inny termin. Powodem odwołania tych spotkań były poważne kłopoty finansowo-kadrowe klubu z południa kraju.
Przypomnijmy, iż w obecnym sezonie w rozgrywkach PHL i na jej zapleczu występują aż dwie drużyny z Krynicy. Pierwszą z nich miał być tzw. Dream Team, złożony z reprezentantów Polski, szkolonych przez trenera kadry narodowej Igora Zacharkina. Druga ekipa miała być zapleczem wspomnianego „zespołu marzeń”.
Niestety, niedawno okazało się, że rosyjscy inwestorzy odwrócili się od krynickiego projektu. Powstał więc ogromny problem. Kadrowicze, wobec których zaległości finansowe sięgały początku sezonu, rozeszli się po innych klubach, a ekstraligową ekipę uzupełnili hokeiści z pierwszej ligi.
- W naszej kadrze mamy obecnie 24 zawodników, a z grupy, która zaczynała sezon, zostali tylko dwaj Rosjanie: bramkarz Anton Janin i napastnik Konstantin Jemielin. Tą grupą hokeistów musimy grać na dwóch frontach, w ekstraklasie i w pierwszej lidze - mówi prezes klubu Daniel Kaszowski, cytowany przez Dziennik Polski.

Pismo od prezesa

Przepisy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie mówią tymczasem wyraźnie, iż jeden zawodnik może rozegrać w jednym tygodniu tylko trzy mecze ligowe. Kryniczanie z powodu braku wystarczającej liczby hokeistów, mogących występować w dwóch drużynach, musieli odwołać ostatnie swoje potyczki w pierwszej lidze. Z tego samego powodu nie podejmą też torunian.
- Otrzymaliśmy pismo podpisane przez pana prezesa Kaszowskiego z prośbą o przełożenie najbliższych meczów - mówi Bogdan Rozwadowski, prezes KS Toruń HSA. - Propozycja nowych terminów to 28 i 29 grudnia. Podejrzewam jednak, że tych meczów w ogóle nie rozegramy.

Z której ekipy zrezygnuje KTH?

Podejrzenia prezesa toruńskiej spółki są zasadne, gdyż Komisja do spraw Licencji Klubowych przy Polskim Związku Hokeja na Lodzie podczas ostatniego swojego posiedzenia rozpoczęła proces zmierzający do uchylenia licencji 1928 Krynickiego Towarzystwa Hokejowego oraz MMKS-u Podhala Nowy Targ. Powodem podjęcia aż tak drastycznych kroków jest fakt, iż wspomniane ekstraligowe kluby nie wpłaciły w wyznaczonym terminie drugiej raty za tzw. „dzikich kart”, zezwalającą na grę w PHL.
Pewnym wydaje się więc, że jedna z ekip KTH Krynica nie dokończy obecnego sezonu. Pozostaje jedynie pytanie - czy wycofany z gry zostanie zespół ekstraligowy, czy pierwszoligowy?

 

Źródło: Nowości

wstecz

Kontakt

Bannery