Treść strony listopad_2010

.

Dwa weekendowe zwycięstwa

Kolejne dwa zwycięstwa na koncie toruńskiej Nesty. Po wygranym, piątkowym pojedynku derbowym, w niedzielę torunianie gładko pokonali zespół juniorów Stoczniowca Gdańsk.

Piątkowy mecz pomiędzy dwoma zespołami z Torunia możnaby spokojnie nazwać "meczem przyjaźni". Bardziej doświadczeni zawodnicy Nesty Toruń z chwilą uzyskania bezpiecznej przewagi bramkowej, wyraźnie odpuścili swoim młodszym kolegom. Gdyby nie ten fakt, to końcowy wynik spotkania z całą pewnością byłby dwucyfrowy. Pomimo tak dużej przewagi, drużyna seniorska zdobyła tylko pięć bramek, co w dużej mierze było zasługą świetnie interweniującego bramkarza MKS Sokoły - Michała Wąsika.

W niedzielnym pojedynku z rezerwami Stoczniowca Gdańsk na lodzie nie było już żadnych kalkulacji. Już w pierwszej odsłonie meczu, torunianie spod znaku Nesty zaaplikowali swoim przeciwnikom aż osiem bramek. W drugiej i trzeciej tercji tego spotkania gra się wyrównała, a to za sprawą toruńskiego sztabu szkoleniowego, który wycofał z gry praktycznie całą najlepszą piątkę naszej drużyny. Bez P. Bomastka, M. Kuchnickiego, A. Marmurowicza i E. Adamovicsa, toruński zespół stracił ponad połowę swojej "mocy". Końcowe dwie tercje tego meczu, zakończyły się remisem 2:2, co było efektem bradziej wyrównanej gry obu drużyn. Po raz kolejny w ciągu ostatniego weekendu na wyróżnienie zasłużył toruński bramkarz Michał Wąsik.

Nesta Toruń - MKS Sokoły Toruń

5:2 (3:1; 1:0; 1:1)

Bramki dla Nesty Toruń: P. Połącarz x 2, A. Marmurowicz x 2, M. Kuchnicki

Nesta Toruń - Stoczniowiec Gdańsk CLJ

10:2 (8:0; 1:1; 1:1)

Bramki dla Nesty Toruń: P. Bomastek x 2, P. Połącarz x 2, M. Wiśniewski x 2, D. Minge, P. Winiarski, M. Kuchnicki, B. Pieniak