Treść strony grudzień_2010

.

Trzy nowe twarze w drużynie Nesty

.

Na kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego w drużynie Nesty Toruń zapadły ostatnie decyzje personalne. Po kilku dniach obserwacji Prezes klubu wraz ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję o podpisaniu kontraktów z dwoma testowanymi obrońcami. Tak więc, zarówno Andrejs Lavrenovs jaki i Sebastian Wachowski, po złożeniu wymaganych przez WGiD dokumentów zasilą toruńską drużynę seniorów. W tej sprawie przygotowano już wszystkie wnioski formalne oraz dokonano wymaganych opłat. Pozostaje tylko czekać na akceptację WGiD, która musi nastąpić najpóźniej do dnia 20 grudnia 2010 roku.  

Trzecim zawodnikiem, który zasili szeregi Nesty Toruń będzie dobrze znany toruńskiej publiczności Jacek Dzięgiel. W tym przypadku doszło do wcześniejszego, polubownego rozwiązania kontraktu z poprzednim klubem tego środkowego napastnika - KTH Krynica. Walory Jacka Dzięgiela znane są zapewne szerokim kręgom toruńskich kibiców hokeja na lodzie i nie trzeba chyba w tym miejscu przybliżać sylwetki tego zawodnika.

Przystępując o ostatniej fazy rozgrywek I ligi, zespół Nesta Toruń wzmocnił się sześcioma nowymi zawodnikami, z których aż pięciu (P. Połącarz, T. Proszkiewicz, J. Dzięgiel, A. Lavrenovs i S. Wachowski) to zawodnicy ze sporym bądź dużym doświadczeniem ligowym. Skład zespołu seniorów uzupełni także powracający z Kanady, wychowanek toruńskich Sokołów - Jan Rodziewicz. Wydaje się, że tak skompletowana drużyna "NIEPOKONANYCH" w dalszym ciągu występować będzie w rozgrywkach I ligi w roli zdecydowanego faworyta. Sugestię tą wspiera także pośrednio, brak zdecydowanych ruchów kadrowych wśród pozostałych przeciwników pierwszoligowych rozgrywek.

.

.

wstecz

Kontakt

Bannery