Treść strony styczeń_2011

.

Ruszamy!!! Na początek zmiany w terminarzu


Już tylko dwa dni dzielą nas od powrotu zespołu Nesty Toruń na I ligowe tafle lodowisk. 4 i 5 stycznia drużyna naszych seniorów udaje się na kolejną rundę spotkań wyjazdowych do Janowa (04.01) i Oświęcimia (05.01). Oba zespoły naszych przeciwników to drużyny oparte na młodych zawodnikach, którzy zgłoszeni zostali do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Trudno nie dopatrywać się w toruńskim zespole zdecydowanego faworyta obu pojedynków, wszak pierwsze mecze z tymi drużynami zakończyły się bardzo wysokimi wygranymi.

Kilka dni później, tym razem na lodowisku Tor-Tor w Toruniu, rozegrana zostanie ostatnia kolejka spotkań ligowych I rundy. Przeciwnikami "stalowych pierników" będą tym razem oba młodzieżowe zespoły reprezentacyjne - SMS Sosnowiec I i II. W terminarzu rozgrywek mecze te miały się planowo odbyć w dniach 8 i 9 stycznia 2011 roku. Jednak ze względu na organizowane na toruńskim lodowisku międzynarodowe zawody w jeździe figurowej na lodzie GAM Nestle Nesquick Cup 2011, termin obu tych spotkań został przeniesiony o jeden dzień później. Tak więc, pojedynek z zespołem SMS I rozegrany zostanie w niedzielę (09.01.2011 r.) o godz. 16.00. Dzień później, w poniedziałek o godzinie 18.30 na toruńskiej tafli zobaczymy drużynę SMS II.

Kolejną zmianę w terminarzu rozgrywek I ligi, kierownictwo KS Toruń HSA zmuszone było przeprowadzić ze względu na organizowane w dniu 16.01.2011 r., coroczne zawody żużla na lodzie. Procedura przygotowania lodu na tego typu imprezę polega na nałożeniu dodatkowej 5-cio centymetrowej warstwy lodu, która w praktyce uniemożliwiłaby rozegranie meczu hokejowego (brak widocznosci linii lodowiska). Za zgodą kierownictwa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, nastąpiła w  dniu 15.01.2011 r. zamiana gospodarza meczu. Tym samym we wspomnianym terminie nasza Nesta Toruń pojedzie do Sosnowca, a mecz rewanżowy w Toruniu odbędzie się w dniu 05.02.2011 roku.

.

wstecz

Kontakt

Bannery