Treść strony styczeń_2011

.

Kolejne zwycięstwa Nesty Toruń

W weekendowych pojedynkach I ligi, dwa kolejne, cenne zwycięstwa odniosła drużyna seniorów Nesty Toruń. Tym razem, zdecydowanie, ale nie bez problemów, "stalowe pierniki" pokonały dwie drużyny z górnej części tabeli - Orlika Opole oraz Bisset Polonię Bytom. Pomimo faktu rozgrywania meczów w "grupie dorosłych" obraz gry w dalszym ciągu pozostaje taki sam. Pierwsze tercje obu pojedynków, to wyrównana gra obu drużyn, nie sugerująca w jakimkolwiek stopniu końcowego rezultatu. Drugie odsłony tych spotkań to faza wzrostu dominacji drużyny toruńskiej, a trzecie tercje to "strzelanina" bramek rywalom, którzy pod względem kondycyjnym nie dorównują zawodnikom z Torunia.

Stosunkowo wysokie wyniki nie oddają chyba w pełni realnej różnicy poziomu gry. Przemawia za tym zbyt duża ilość niedokładnych podań, przypadkowych zagrań oraz nadmierna nonszalancja w konstruowaniu "koronkowych" akcji w wykonaniu Nesty. Można tylko przypuszczać, że grając z jeszcze większym zaangażowaniem i konsekwencją taktyczną, wyniki tych spotkań mogłyby być o wiele wyższe. Jak widać, trudno jest chyba naszym zawodnikom wykrzesać maximum swoich możliwości w rozgrywkach ligowych, w których nie zaznali jeszcze smaku porażki.

Ciągłe zwycięstwa (25 i 26 wygrany mecz) z jednej strony wywierają na naszych zawodników presję "Niepokonanych", z drugiej zaś, "rozleniwiają" i w znacznym stopniu obniżają poziom sportowego zaangażowania. Widać to na tafli, w trakcie długich okresów przestoju w grze oraz w kolejnych, cyklicznych fazach "sportowego podenerwowania", kiedy to krążek do bramki przeciwnika wpada raz za razem. Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby taka sytuacja miała się zmienić. Pozostaje tylko naszym zawodnikom postarać się o wygranie wszystkich meczów w rundzie zasadniczej, czego prawdopodobnie nie dokonał jeszcze żaden zespół w historii rozgrywek I ligi.

Nesta Toruń - Orlik Opole

10:3 (4:2; 1:1; 5:0)

Bramki dla Nesty: M. Kuchnicki, E. Adamovics, Ł. Chrzanowski, P. Połącarz, S. Wachowski, D. Minge, J. Dzięgiel, M. Wiśniewski, A. Lavrenovs i T. Bluks

Sędziowali: J. Strzępek, R. Gawron, B. Kaczmarek


Nesta Toruń - Bisset Polonia Bytom

6:1 (1:0; 2:1; 3:0)

Bramki dla Nesty: P. Bomastek x 2; E. Adamovics x 2; T. Proszkiewicz i A. Marmurowicz

Sędziowali: J. Strzępek, K. Millati, W. Zień

wstecz

Kontakt

Bannery