Treść strony luty_2011

.

Niespodzianek nie było

Drużyna seniorów Nesty Toruń w swoich kolejnych meczach ligowych w dalszym ciągu nie zaznała goryczy porażki. W swoim 27 i 28 pojedynku ligowym pewnie pokonała zespoły Sielca Sosnowiec i HC GKS Katowice. O ile pierwsze z tych spotkań było tylko zwykłą formalnością, o tyle mecz z wiceliderem tabeli I ligi, mógł nasuwać na myśl potencjalną możliwość sprawienia niespodzianki. Niestety zespołowi z Katowic, który w tym sezonie prowadzony jest przez ikonę polskiego hokeja Jacka Płachtę, nie dane było przechylić szali zwycięstwa w meczu z "niepokonaną" drużyną Nesty.

A szansa była ku temu spora, gdyż już w trakcie rozgrzewki przed sobotnim meczem w Sosnowcu, poważnej kontuzji uległ podstawowy bramkarz zespołu toruńskiego - Tomasz Witkowski. To olbrzymi pech dla tego świetnego zawodnika, który z powodu złamania (złamanie  z przemieszczeniem) palca lewej ręki, od łapaczki bramkarskiej odpocznie przez ok. 4-5 tygodni. Strata podstawowego zawodnika drużyny, jest dla trenera Wiesława Waliciego wyjątkowo trudną sytuacją, gdyż zmiennicy na pozycji bramkarza nie dysponują niestety tak wysokimi umiejętnościami.

Do końca rundy zasadniczej pozostaje nam liczyć jedynie na: sportową ambicję naszych rezerwowych bramkarzy, konsekwentną grę w obronie oraz umiejętność strzelania sporej liczby bramek w każdym meczu. W ostateczności, przy słabszym potencjale defensywy naszej drużyny, taktykę w meczu będzie można oprzeć na walorach naszych formacji ofensywnych. Być może, częściej przydarzać się będą wyniki typu - 9:6 (1:1; 3:3; 5:2).

.

Sielec Sosnowiec - Nesta Toruń

1:18 (0:3; 1:11; 0:4)

Bramki dla Nesty: M. Kuchnicki x 4; A. Marmurowicz x 3; P. Połącarz x 2; T.Chyliński x 2; Ł. Chrzanowski x 2, T. Proszkiewicz,  D. Minge; A. Lavrenovs, J. Dzięgiel, M. Porębski

 

HC GKS Katowice - Nesta Toruń

4:7 (2:4; 1:2; 1:1)

Bramki dla Nesty: P. Bomastek x 2; D. Minge; T. Proszkiewicz, M. Kuchnicki, A. Lavrenovs, E. Adamovics

wstecz

Kontakt

Bannery