Treść strony luty_2011

Ruszyły toruńskie rozgrywki w unihokeja

Z początkiem roku ruszyły rozgrywki amatorskiej ligi unihokeja w Toruniu. Opóźniony start zmagań ligowych spowodowany był pracami remontowymi sali gimnatycznej, na której od kilku lat rozgrywane sę mecze unihokeja. Pomimo perturbacji organizacyjnych do rozgrywek w sezonie 2010/2011 przystąpiło 11 drużyn. Jeszcze przed przerwą na zimowe ferie udało się rozegrać trzy kolejki spotkań ligowych, a już w najbliższą sobotę (19.02.2011) w Gimnazjum nr 30, na ul Raszei 1, drużyny przystąpią do czwartej serii meczów o nieoficjalne mistrzostwo Torunia.

Już na samym starcie rozgrywek wydaje się, że zdecydowanym faworytem tego sezonu jest team "Elegans". Nic w tym dziwnego, albowiem zawodnicy tej drużyny w ostatnich kilku latach zdominowali amatorską ligę unihokeja w Toruniu. W dotychczasowych spotkaniach, "Elegans" zdobyło komplet punktów (9), co razem z dużą różnicą zdobytych i straconych bramek (19:4) stanowi poważny argument przed kolejnymi meczami ligowymi. Do drużyn, które mogą się liczyć w walce o podium "toruńskich mistrzostw" zaliczyć można także zespoły: "TKU Magic Sticks", "I LO Nesta" oraz świetnie spisujący się w tym sezonie zespół "Szara Strefa". Stałymi uczestnikami tych rozgrywek są ponadto drużyny: "Avanti", "Forza Torun", "Team Spirit" oraz "Sory Chłopaki".

Z całą pewnością warto bliżej przyjrzeć się tym rozgrywkom, które z sezonu na sezon podnoszą swój poziom sportowy. Warto też spróbować swoich sił, bo jest to prosta, tania  i przyjemna forma wysiłku sportowego. Zainteresowani mogą cały czas kontaktować się z kapitanami drużyn, gdyż okienko transferowe otwarte jest do dnia 28.02.2011 roku. O tym, że warto to zrobić świadczyć może fakt uczestnictwa w lidze byłych i obecnych zawodników MKS Sokoły. Takie nazwiska jak: M. Fleiszer, B. Czubak, K. Mazurski, czy też P. Jastrzembski, D. Niewiarowski oraz S. Naif Abead, znane są z protokołów młodzieżowych rozgrywek hokeja na lodzie. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno w unihokeja z powodzeniem grali Jarosław Dołęga oraz Kamil Kalinowski.

Wszelkie informacje, aktualne wyniki oraz składy drużyn śledzić można na stronie Toruńskiej Ligi Unihokeja:

http://unihok.ovh.org/index.php

 

Foto: http://unihok.ovh.org

wstecz

Kontakt

Bannery