Treść strony luty_2011

Strzelił "setkę" i zadowolony wrócił do domu

.
Mowa tu o Przemysławie Bomastku - filarze Nesty Toruń, który we wczorajszym meczu zdobył swój "setny" punkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Jakiekolwiek inne skojarzenia dotyczące tytułu, są w tym miejscu jak najbardziej nieuzasadnione tym bardziej, że jest to precedens w dziejach polskiego hokeja na lodzie. Zdobywając we wczorajszym meczu kolejne trzy bramki oraz jedną asystę, Przemek uzbierał w rozgrywkach I ligi sezonu 2011/2011 już 102 punkty. Składają się na ten niezwykły wynik: 42 bramki i 60 asyst. Witamy w elitarnym "Klubie 100"!!!

O samym meczu z zespołem Sielca Sosnowiec niewiele ciekawego można napisać. O różnicy poziomów obu drużyn wiedzą już chyba wszyscy, wynik spotkania można było z drobnym błędem wytypować dawno temu, a jedyną ciekawostką tego meczu była bezbramkowa I tercja spotkania, w której szczęście sosnowieckiego bramkarza oraz indolencja naszych zawodników w ofensywie, mieszały się z chaosem, przypadkowością oraz tzw. "koronkarstwem" w wykańczaniu dogodnych pozycji strzeleckich.

Druga i trzecia odsłona tych zawodów to powrót do normalnej sytuacji oraz zdecydowana przewaga toruńskiej drużyny nad zdziesiątkowanym przeciwnikiem. 15 straconych bramek, to tak na prawdę minimalna ilość goli, których mogli zaaplikować nasi zawodnicy we wczorajszym meczu.

 

Nesta Toruń - Sielec Sosnowiec

15:0 (0:0; 9:0; 6:0)

Bramki dla Nesty: P. Bomastek x 3; A. Marmurowicz x 2; T. Bluks x 2; P. Połącarz x 2; J. Dzięgiel; D. Minge; Ł. Chrzanowski; M. Porębski, M. Wiśniewski; S. Wachowski
 

Sędziowali: S. Molenda; Ł. Wierucki; M. Byczkowski

wstecz

Kontakt

Bannery