Treść strony luty_2011

100% normy

.
Dzisiejszym meczem ligowym w Warszawie, wygranym przez toruńskich zawodników 7:3, zespół Nesty Toruń wypełnił 100% własnych założeń przedsezonowych. Wygrane wszystkie mecze rundy zasadniczej, ponad 300 strzelonych bramek oraz pobity przez Przemysława Bomastka rekord punktacji kanadyjskiej, to naprawdę spore osiągnięcie. Pomimo tak spektakularnego sukcesu, nie wszystkie spotkania ligowe przypadły do gustu, nielicznej w tym sezonie toruńskiej widowni.

Bez wątpienia do takich zaliczyć można sobotni pojedynek z Mazowszem-Legią Warszawa, rozegrany na lodowisku Tor-Tor. W dwóch zdaniach, komentarz do tego meczu ograniczyć można do stwierdzenia: Mecz się odbył, wygrali lepsi. Z całą pewnością po takim widowisku straciliśmy kolejnych kilku sympatyków, a klub jako organizacja zrobił dwa małe kroki wstecz..

Całe szczęście, że niemoc toruńskiego zespołu nie trwała zbyt długo. W dzisiejszym, niedzielnym pojedynku tych samych drużyn, torunianie pokazali swoje normalne oblicze i bez większych problemów, przekonywująco pokonali zespół "stołecznych". Wnioskując z niezbyt licznych pomeczowych informacji, spotkanie to można chyba nazwać: "Bomastek show". Cztery strzelone pod rząd bramki oraz asysta, to wynik pozwalający temu zawodnikowi na wymazanie dotychczasowego rekordu Andreja Szoke.

Szybki powrót do normalności, pozwala chyba z optymizmem patrzeć na najbliższe spotkania ligowe, które rozgrywane będą już w ramach fazy play-off. W półfinale tego etapu drużyna toruńska rozegra dwumecz z czwartym zespołem I ligi - Orlikiem Opole. Mamy głęboką nadzieję, a nawet pewność, że nie będzie wiekszych problemów z pokonaniem tego przeciwnika.

.

Nesta Toruń - Mazowsze-Legia Warszawa

3:2 (1:2; 1:0; 1:0)

Bramki dla Nesty Toruń: K. Gościmiński, P. Połącarz, M. Wieczorek

.


Mazowsze-Legia Warszawa - Nesta Toruń

3:7 (0:0; 1:5; 2:2)

Bramki dla Nesty Toruń: P. Bomastek x 4; A, Marmurowicz, T. Bluks, J. Dzięgiel 

wstecz

Kontakt

Bannery