Treść strony marzec_2011

Amatorzy w półfinałach

.
Marzec to miesiąc najważniejszych rozstrzygnięć na wszystkich szczeblach polskiego hokeja na lodzie. Tak jest również w Toruniu, gdzie Amatorska Liga Hokeja rozpoczyna serię pojedynków półfinałowych fazy play-off. Po drobnych zawirowaniach i małej "aferze" z interpretacją regulaminu ligi, nasi amatorzy zajęli się już tylko grą, krążkiem i strzelaniem bramek. Mecze ćwierćfinałowe, aczkolwiek wyrównane nie przyniosły wielkich sensacji i niespodzianek. Do kolejnej rundy paly-off awansowali faworyci i to oni właśnie walczyć będą o kolejny tytuł Mistrzów Torunia.

Jak już wspomnieliśmy, spotkania pierwszej fazy rozgrywek play-off stały na wyrównanym i dobrym poziomie. Praktycznie, tylko Nesta Toruń, która po sezonie zasadniczym zajmowała drugie miejsce, nie miała większych problemów z pokonaniem teamu Radio System. Uzyskana w pierwszym spotkaniu przewaga (1:8), pozwoliła tej drużynie na spokojną grę w meczu rewanżowym (6:1). Do najlepszych zaawodników tego dwumeczu zaliczyć można z całą pewnością: Sławomira Olkiewicza, Sławomira Lankaufa i Piotra Lazovica.

W drugiej parze ćwierćfinałów, lider rozgrywek fazy zasadniczej, zespół Premio, nie bez trudu pokonał ósmą drużynę ligi Torus II. Jeden ze zdecydowanych faworytów mistrzostw, po nieoczekiwanej porażce w pierwszym meczu (3:4), w spotkaniu rewanżowym musiał ostro zabrać się do odrabiania wcześniej poniesionych strat. W końcowym rozrachunku, udało im się to, ale wynik 5:2 nie był zbyt przekonywującym triumfem, co pozwala sądzić, że team Premio na tym etapie rozgrywek, mógł dostać lekkiej zadyszki. Na wyróżnienie w obu zespołach zasłużyli: Premio - Sebastian Lisewski i  Mirosław Kowalik,a  w zespole Torus II - Krzysztof Jabłoński, Rafał Ziętara i Rafał Harabin.

Równie zacięty pojedynek ćwierćfinałowy przyniósł dwumecz pomiędzy drużynami Staropolska - Torus I. Pomimo bezapelacyjnego zwycięstwa Torusa w pierszym meczu (2:9), w spotkaniu rewanżowym "Pierścienie" najwyraźniej zlekcewarzyły przeciwnika i na "swoim lodzie" przegrali w stosunku 3:4. Na całe szczęście tej drużyny, przewaga wywalczona w pierwszym meczu pozwoliła im na awans do kolejnej rundy play-off. Najlepsi zawodnicy obu zespołów to: Torus I - Piotr Trombala i Daniel Woźniak, a w drużynie Staropolska - Piotr Buczkowski i Robert Bogusławski.

Ostatnia para ćwierćfinałów to Spichrz i Opatrunki. W tych pojedynkach, sprawa awansu rozstrzygała się do ostatnich minut meczu rewanżowego. Nominalnie lepszy zespół (4 miejsce w tabeli) Spichrza, w pierwszym meczu pokonał swojego przeciwnika w niezbyt imponujacym stylu 3:1. W rewanżu, okazało się, że zaliczka z pierwszego spotkania została roztrwoniona, a o awansie tego zespołu przeważyło jedynie więcej strzelonych bramek na wyjeździe (4:3). W końcowym rozrachunku Spichrz pokonał Opatrunki lepszą różnicą bramek - 6:5. W obu zespołach prym wiedli: Spichrz - Krzysztof Rychel i Adam Dębowski, Opatrunki - Sebastian Nowak i Michał Woźnica.

.

Przed nami mecze półfinałowe, w których odbędą się następujące pojedynki:

.

PREMIO-SPICHRZ : 17-03-2011 21.45 (płyta główna) oraz  21-03-2011 22.00 (płyta główna).
 
NESTA-TORUS I : 17-03-2011 21.00 (płyta treningowa) oraz  20-03-2011 20.45 (płyta główna). 

.

wstecz

Kontakt

Bannery